جمانیوز:

 سید موسی خادمی در نشست شورای اداری کهگیلویه وبویراحمد نظارت را عنصر مهم هر فعالیت اجرایی خواند و اظهار داشت: در نظام سیاسی هر کشور به دلیل نهفتگی قدرت و منابع اگر بازرسی صورت نگیرد، سرعت تبدیل شدن به فساد بالا می‌رود.

وی با اشاره به اینکه همه جا نظارت لازم است، نظارت اصلی را متوجه خود مردم دانست و افزود: در نظام جمهوری اسلامی ایران به خوبی مجموعه‌ای از نظارت‌ها ترتیب داده شده و دستگاه‌های زیادی هم در این زمینه فعالیت دارند و مهمترین دستگاه نظارتی که حوزه شمول گسترده‌ای هم در این زمینه دارد، سازمان بازرسی است.

خادمی با بیان این که  نظارت بر فرد، فرآیند، فعالیت و نتیجه است، اظهار داشت: باید هم فرآیند درست انجام شود و هم نتیجه درست باشد  و نباید در گیر و دار فعالیت‌های نظارتی هدف فراموش شود و یا در توجه به هدف‌ها فرآیند مورد توجه قرار نگیرد.

خادمی نتیجه فعالیت برخی از دستگاه های اجرائی را دریافت خروجی کار آنها توسط مردم دانست و بیان کرد: نباید اصول ها و قوانین فراموش شود که مردم یک خروجی بگیرند بلکه ما خروجی‌ای را می‌خواهیم که در چارچوب قوانین به دست مردم برسد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: استراتژی نظارت اصلاحی و پیشگیرانه  است و نباید اجازه دهیم که کارکنان و مدیران دچار مشکل شوند و بعد با آنها برخورد کنیم چرا که اگر تخلفی صورت گرفت، پروژه ای بد اجرا شد و… اگر مدیر مجازات شود و به زندان هم بیفتد سودش به اندازه پیشگیری نیست.

وی با بیان اینکه برخی از تخلفات دستگاه های اجرائی ناشی از عدم اطلاع از قوانین است، خاطر نشان کرد: مستند سازی و مدیریت دانش نیز در دستگاه های اجرائی وجود ندارد و انتقال تجربه نیز از مدیر قبلی به مدیر جدید اغلب صورت نمی‌گیرد  که در این زمینه آموزش‌های قبل از مدیریت می‌تواند کار ساز باشد.

خادمی افزود: برخی از قوانین کشور نیز با واقعیت‌های اجرائی سازگاری ندارد و اصلاح قوانین می‌تواند به جلوگیری از تخلفات کمک کند

این خبر را به اشتراک بگذارید :