قبادی مسعودمعاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به کاهش سن اعتیاد، از کمبود منابع مالی برای فرهنگ‌سازی، برآورده نشدن انتظارات از سوی صداوسیما و موازی‌کاری نهادها در مبارزه با مواد مخدر در استان انتقاد کرد.

مسعود قبادی در نشست کمیته استانی مبارزه با دخانیات، اظهار داشت: کاهش سن اعتیاد و گرایش نوجوانان به مصرف مواد مخدر، برای همه‌ی جامعه یک زنگ خطر جدی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه محدودیت‌های منابع مالی در آموزش و پرورش استان، این اداره‌کل را در این زمینه دچار مشکل می‌کند، افزود: متأسفانه ورود به عرصه‌ی خطرناک دخانیات، غالباً در سنین دانش‌آموزی صورت می‌گیرد که به‌نظر می‌رسد برای مقابله با این پدیده، منابع مالی آموزش و پرورش کفایت نمی‌کند.

قبادی، آگاهی اولیا و دانش‌آموزان را از الزامات برنامه‌های آموزش و پرورش دانست و بیان داشت: فرهنگ‌سازی، نیازمند مشارکت همگانی است و از همه‌ی مردم، نهادها و مسئولان توقع داریم که آموزش و پرورش را در این راه کمک کنند.

معاون آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه قوه‌ی قهریه، برای مبارزه با دخانیات نمی‌تواند راهکار مناسبی تلقی شود، تصریح کرد: واقعیت این است که در همه‌ی عرصه‌ها، برخوردهای تند جوابگو نخواهد بود چرا که با این روش‌ها و حذف برخی مواد زیان‌بار، یقیناً مواد جدیدی جایگزین آنها خواهد شد.

وی فرهنگ‌سازی را بهترین راهکار برای مبارزه با شیوع مصرف مواد مخدر دانست و اذعان داشت: رسانه‌ها از ارکان اصلی فرهنگ‌سازی هستند و در این زمینه توقع از صداوسیما به عنوان یکی از رسانه‌های پرمخاطب و متولیان فرهنگ‌سازی، برای همکاری با نهادهای دیگر، بسیار بیشتر است.

قبادی در پایان، موازی‌کاری را یکی از آفت‌های کار جمعی نهادهای مختلف در این زمینه، عنوان کرد و یادآور شد: معتقدم می‌توان با مشارکت همگانی و جهت‌دهی مدیریت‌شده و هماهنگِ برنامه‌ها در راستای مبارزه با روند مصرف دخانیات در استان، گام‌های جدی‌تری برای رهایی جوانان از این دام خطرناک برداریم.

انتهای پیام/ سجاد بنام.

این خبر را به اشتراک بگذارید :