پایگاه خبری – تحلیلی “جمانیوز”(jamanews.ir)

معاون سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در واکنش به لغو سخنرانی آذر منصوری در دانشگاه یاسوج: شورای تأمین به این مسائل ورود نمی‌کند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد به تشریح ماجرای لغو سخنرانی آذر منصوری پرداخت.

صبح امروز – یکشنبه- جمعی از دانشجویان معترض به حضور آذر منصوری در دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج با انجام برخی تحرکات مانع سخنرانی این عضو اتحاد ملی جمهوری اسلامی شد.

در این باره، فتاح محمدی، معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد که در ادامه می‌خوانید:‌

آیا برنامه سخنرانی آذر منصوری مجوز داشته است؟

مگر می‌شود بدون مجوز باشد؟ از دانشگاه سؤال کنید.

رئیس دانشگاه آزاد یاسوج گفته‌اند که شورای تأمین استان در جلسه شب گذشته خود در جریان این برنامه قرار گرفته و تأیید کرده است.

به هرشکل می‌دانید که شورای تأمین استان کهگیلویه و بویراحمد در این مسائل خیلی ورود پیدا نمی‌کند بلکه در مسائل امنیت بیرونی کاری انجام می‌دهد، انتظامات داخلی با خود دانشگاه است و صدور مجوز هم برعهده دانشگاه است. با ریاست دانشگاه صحبت کنید قطعا می‌داند. بحث داخلی دانشگاه زیاد ارتباطی با بیرون ندارد.

بحث این است که شورای تأمین در جریان بود می‌توانست پیشگیری کند.

شورای تأمین که هر برنامه‌ای را در استان باشد، متوجه می‌شود ولی ورود قانونی به مسائل خیلی پیدا نمی‌کند.

رئیس دانشگاه یاسوج گفتند که درباره این قضیه با شما صحبت کرده بودند و هماهنگی لازم را داشته‌اند.

چه ارتباطی به این قضیه دارد.

قرار است چرایی این ماجرا را پیگیری کنید؟

قطعا کسی شاکی باشد، پیگیری می‌شود.

گفته می‌شود در جریان حمله به خانم منصوری چند نفر زخمی شده‌اند. آیا این صحت دارد؟

من زخمی‌ای ندیدم. در این قضیه دانشگاه متولی بوده است و مجوز را دانشگاه صادر کرده است. ما در امنیت بیرونی مشکلی نداشتیم. نیروهای انتظامی آماده بودند و اگر احیانا در بی‌نظمی داخلی که داشتند کسی آسیب دیده باشد و شاکی باشند، مراجع صلاحیت‌دار پیگیری می‌کنند.

همچنین گفته می‌شود خانمی با چاقو به خانم منصوری حمله‌ور شده است.

ما که در این رابطه اطلاعی نداریم. اینها یک کلاغ چهل کلاغ است.

به نظر شما در ماه‌های نزدیک به انتخابات ایجاد اختلال در مراسم‌ قانونی، امنیت سیاسی استان را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد؟

به هر شکل ما کار خود را انجام می‌دهیم و مشکلی هم در خصوص امنیت استان نداریم. استان کهگیلویه و بویراحمد استان امنی است. طبیعی است که یکسری تشکل‌های دانشجویی باهم یکسری مباحث را مطرح کنند و دیدگاه‌هایی دارند اما اگر آنجا بی‌نظمی صورت بگیرد و خلاف قانون عمل شود و کسی شاکی باشد، قانونا پیگیری می‌شود.

با توجه به وقوع چنین حوادثی در گذشته و اینکه وزیر کشور دستور داده بودند که این حوادث تکرار نشود و در حالی که گفته می‌شود شب گذشته برخی هشدار وقوع درگیری داده‌ بودند، بهتر نبود اقدام پیشگیرانه انجام می‌شد؟

تمام اقداماتی که لازم بود، توسط استان انجام شده است.

منبع:کبنا

این خبر را به اشتراک بگذارید :