پایگاه خبری – تحلیلی “جمانیوز”(jamanews.ir)

به گزارش“جمانیوز”با توجه به نزدیک شدن به ایام الله دهه فجر و برگزاری همیشگی جشنواره های موسیقی،فیلم و تئاتر فجر در کشور، خبرنگار سایت استان گفت و گویی با رضا دهبانی پوردهبانی پور مدیرکل سازمان ارشاد اسلامی استان انجام داده است که در ذیل آمده است:

**برنامه ای برای برگزاری جشنواره فیلم فجر در استان دارید؟

در رابطه با اکران فیلم های فجر همانند قبل تلاش هایی صورت گرفته است،هرچند که به مشکلات مالی قابل توجهی برخورد کردیم. رایزنی هایی با وزارت خانه انجام شده که مقرر بود برخی از سازمان های وزارت این کار را انجام دهند که در لحظات آخر منتفی شد و برگزاری اکران فیلم به خود استان ها محول شد.

**برای تامین بودجه برگزاری این جشنواره چه کارهایی انجام داده اید؟

امروز ظهر جلسه ای با آقای دکتر نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان داریم که بتوانیم مشکل مالی را برای اکران رفع کنیم.قرار است که ۶۰ فیلم را در استان اکران کنیم هرچند این اکران نیازمند برطرف شدن مشکلات است.وزارتخانه به ما پیشنهاد ۱۰۰ میلیون داده است با این تلقی که ما این فیلم ها را اکران می کنیم و از آن ها درآمد داریم. تجربه نشان داده آن چیزی که از درآمد فیلم ها حاصل می شود قطعا جبران هزینه نخواهد کرد. وضعیت اقتصادی مردم نسبت به قبل ضعیف تر شده و در این شرایط احتمال استقبال مردم نسبت به سال ۹۲ کمتر است.ما در حال حاضر به دنبال تامین منابع هستیم و اگر منابع تامین شود قطعا در جشنواره فجر امسال شاهد اکران فیلم در استان خواهیم بود.

**با این شرایط  احتمال برگزار شدن این جشنواره در استان را چند درصد می دانید؟

به شکل قطع دنبال این هستیم که به طور حداقلی هم که باشد اکران فیلم فجر را در یاسوج داشته باشیم و با وزارتخانه صحبت خواهیم کرد تا با حداقل هایی این برنامه را اجرا کنیم.

**وضعیت سالن سینمای ارشاد در حال حاضر می تواند پاسخگوی جشنواره فجر باشد؟

سالن سینما مشکلاتی داشت که که مشکلات جزئی آن در حال حاضر پیگیری شده ولی مشکلاتی هم دارد که به دلیل عدم منابع مالی همچنان برطرف نشده اند. و سالن به زودی برای اکران فیلم های فجر آماده می شود.

**برای برگزاری نمایشگاه کتاب چقدر هزینه کرده اید؟

ریالی به طور دقیق که نمی توان گفت ولی حدودا نزدیک به ۱۵۰ میلیون تومان برای این نمایشگاه هزینه شده است و با همه مشکلات مالی که داشتیم توانستیم نمایشگاه کتاب را در ایام دهه فجر برگزار کنیم.

**تالار مرکزی یاسوج در چه وضعیتی قرار دارد؟

تالار مرکزی یاسوج سه لاین دارد که این سه لاین بین ۳۰ تا ۶۰ درصد پیشرفت داشته اند اما متاسفانه به دلیل عدم تامین منابع مالی به مشکل برخورده است و قرار شده در سفر رئیس جمهور به استان یکی از پروژه های مهمی باشد که برای تامین اعتبار آن اقدام شود.تا کنون نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان برای این پروژه تامین اعتبار شده و برای اتمام این پروژه نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان دیگر بودجه لازم است.

پایگاه خبری – تحلیلی “جمانیوز”(jamanews.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :