پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(جمانیوز)

به گزارش صبح خرد(جمانیوز) از کهگیلویه بزرگ،داستان وعده های عدل هاشمی پور نماینده مردم این دیار چه در حین انتخابات و بعداز آن تمامی ندارد و با گذر زمان و عجله ایشان در دادن وعده ها هر روز حاشیه هایی به دنبال دارد. حاشیه هایی که البته رنگ حقیقت به خود گرفته و مشخص شد که آماده باش ها هماهنگ نبوده و موسیقی ناموزونی از دل معادن شهرستان چرام بخصوص فسفات و بوکسیت سرفاریاب به گوش می رسد که تردید ها را بیشتر می کند.

مهندس عدل هاشمی در نشست های شورای اداری و همایش توسعه چرام خبر از ممانعت از خام فروشی معدن بوکیست سرفاریاب داده بود که طبق مشاهدات هفته گذشته از بارگیری این معدن مشخص شد که وعده وی در حد همان وعده باقی مانده و عملا بارگیری این معدن و خام فروشی آن بدون اینکه اشتغالزایی برای جوانان شهرستان چرام و خصوصا بخش سرفاریاب داشته باشد در حال انجام است و نگاه نگران جوانان به بارگیری این معدن ادامه دارد.

گزیده ای از سخنان نماینده کهگیلویه بزرگ در رابطه با معادن چرام و جلوگیری از خام فروشی معدن بوکسیت سرفاریاب

نماینده کهگیلویه بزرگ در خصوص معادن چرام در نشست شورای اداری چرام در تاریخ ۱۲تیرماه امسال گفت: معدن فسفات چرام در سفر هیات دولت به کهگیلویه و بویراحمد با یک انفجار کلنگ زنی خواهد شد و سازمان اقتصادی کوثر برای ادامه فعالیت پای کار می‌ایستد.د.
450 فرصت شغلی با راه‌اندازی معدن فسفات چرام ایجاد می‌شود

هاشمی پور‌افزود: از استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستم که جلوی خام فروشی معدن بوکسیت سرفاریاب را بگیرد زیرا اکنون سرمایه‌گذار این معدن، اقدام به خام فروشی آن می‌کند.

وی تاکید کرد تا زمانی سرمایه‌گذار بخش خصوصی در سرفاریاب اقدام به استقرار امکانات خود با هدف ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه نکند از ادامه فعالیت وی جلوگیری می‌شود.راه‌اندازی تا مشکلات بیکاری جوانان این منطقه محروم رفع شود.

اما این مواد خام معدنی که سالهاست از محروم ترین مناطق کهگیلویه و بویراحمد و چرام بارگیری می شود به کدام استان و کارخانه می رود و منفعت و سود آن شامل حال چه کسانی است.

.مجتمع تولید آلومینای ایران در شهرستان جاجرم واقع در ناحیه شمال غربی استان خراسان  شمالی(در فاصله تقریبی ۱۷۵کیلومتری جنوب غربی شهرستان بجنورد، ۱۶۰کیلومتری شمال غربی شهرستان سبزوار و ۱۹۴کیلومتری شمال شرقی شاهرود) در حاشیه شمالی کویر قرار دارد. مساحت کلی این مجتمع ۴۰۰هکتار و مساحت بخش صنعتی آن ۷۵هکتار می‌باشد.

شرکت  آلومینا ایران(سهامی خاص)
قطع وابستگی به واردات آلومینا از خارج، انتقال دانش فنی، تقلیل هزینه‌های تولید آلومینا، دستیابی به ارزش افزوده بالاتر، از طریق تولید محصولات نزدیک‌تر به صنعت و ایجاد اشتغال به‌طور مستقیم ۲٫۰۰۰نفر به طور غیرمستقیم ۳٫۰۰۰ نفر و محرومیت‌زدایی در منطقه در سال ۱۳۸۲ به بهره‌برداری رسید.

 مشخص نیست در دولت گذشته و همچنین سازمان معدن و تجارت استان چه دست های خیانتکار و مافیایی در کار بوده که سرمایه های این استان را بدون از هیچ گونه توجیح اقتصادی و عدم اشتغالزایی  برای فرزندان  تحصیلکرده استان ، مجوز خام فروشی معادن بوکیست سرفاریاب و صدور مجوز برای سرمایه گذران ناتوان صادر کرده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد: پروانه بهره برداری شرکت آلومینای ایران لغو شود

سید موسی خادمی گفت: با صدور این پروانه به شرکت آلومینای ایران اجازه استخراج ” بوکسیت ” از معدنی در روستای ” مندان سرفاریاب چرام ” داده شده درحالیکه هیچ سودی برای این منطقه و استان ندارد.

وی، افزود: حدود پنج هزار تن ذخیره بوکسیت این معدن بوده و متاسفانه کار مطالعاتی بنحو شایسته ای انجام نشده و سرمایه گذار آن را رها کرده و هروقت دوست داشت به این منطقه آمده و از آن استخراج می کند

 به گزارش صبح خرد(جمانیوز)،در همین خصوص از مسئولام محترم قضایی استان و سازمان بازرسی تقاضا داریم که به این مسئله و صدور مجوز معادن ورود نمایند و شفاف سازی لازم را به اطلاع عموم برسانند و در صورت وجود متخلفان احتمالی با مدیران و مسئولان مختلف در این خصوص برخورد قانونی نمایند.

اما نکته جالب این است که مواد خام از چرام و بخش سرفاریاب می باشد و استخدام غیر بومی ها در کارخانه آلومینای جاجرم ممنوع می باشد که در این خصوص مصاحبه فرماندار جاجرم شنیدنی است و ای کاش فرماندار شهرستان چرام هم خام فروشی بوکسیت سرفاریاب به غیر بومی ها را ممنوع اعلام می کرد.

فرماندار جاجرم:

اولویت استخدام‌ در کارخانه آلومینا جاجرم با نیروهای بومی است

جاجرم- فرماندار جاجرم گفت: اولویت استخدام در کارخانه آلومینا جاجرم با نیروهای بومی و از طریق آزمون کتبی است.

به گزارش خبرنگار مهر خراسان شمالی، علی‌اکبر محبی روز شنبه ۵تیرماه ۹۵ در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: استخدام باید از میان نیروهای بومی و با توجه به تخصص و کارآمدی آن‌ها انجام شود تا بتوانند برای مجموعه خود مفید واقع شوند چراکه جذب افراد ناکارآمد به اقتصاد ملی ضرر خواهد رساند.

 بازدید رئیس هیات عامل ایمیدرو از مجتمع آلومینای جاجرم  در تاریخ تیرماه ۹۵

به گزارش صبح خرد(جمانیوز) ،تصاویر جدید در روزهای گذشته از بارگیری معدن بوکسیت سرفاریاب با چند دستگاه ماشین تریلر جهت حمل به شرکت آلومینیا به خارج از استان ادامه دارد و هیچ کس هم جلودار آن نیست.

                                   تصاویر دریافتی از خام فروشی و بارگیری معدن بوکسیت سرفاریاب در روزهای گذشته

IMG-20160821-WA0028 IMG-20160821-WA0029 IMG-20160821-WA0030 IMG-20160821-WA0032

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(جمانیوز)

این خبر را به اشتراک بگذارید :