پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد(جمانیوز)

علی شیر زهرایی در حاشیه بازگشایی مدارس و جشن شکوفه هادر گفت و گو با صبح خرد(جمانیوز) با اشاره به طرح جدید راهبران آموزشی گفت:آزمون از واجدین شرایط و متقاضیان برگزار شد و هم اکنون مصاحبه از پذیرفته شدگان آزمون کتبی در حال انجام است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان تاکید کرد:سهمیه کهگیلویه و بویراحمد در حوزه راهبران آموزشی ۵۸نفر بود که با رایزنی های انجام شده به ۱۱۶نفر افزایش یافت و نتایج نهایی راهبران آموزشی روز شنبه هفته آینده به تفکیک سهمیه هر شهرستان اعلام می شود.

زهرایی با اشاره به همایش آموزش مدرسان اولیا پایه اول دبستان گفت:این همایش در یاسوج با هدف ایجاد تربیت مدرس برای تربیت و آموزش اصول تربیتی و آموزش دانش آموزان پایه اول و خانواده ها همسو و همگام با اصول تربیتی و آموزش مدرسه می باشد.

وی افزود:در این راستا حوزه آموزش ابتدایی استان اقدام به تالیف و نوشتن کتابی تحت عنوان از خانه تا مدرسه نمود که در دست اولیا پایه اول قرار خواهد گرفت.

معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در آئین نمادین جشن عاطفه‌ها ردر مدرسه غیر دولتی کوثر یاسوج گفت: ۱۴ هزار و ۹۵۰ نو آموز کلاس اولی این استان در یک هزار و ۳۱۳ مدرسه تحصیل می‌کنند که از این تعداد ۶۳ مدرسه غیر دولتی است.

علی شیر زهرایی با بیان اینکه دانش‌آموزان کلاش اولی کهگیلویه و بویراحمد نسبت به سال گذشته ۱٫۵ درصد افزایش داشته است اظهار داشت:در این روز با برگزاری جشن، نوآموزان کلاس اولی به همراه اولیاء خود حضور یافته و ورود به خانه دوم را تجربه کردند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: ضرورت دارد اولیاء دانش‌آموزان در این جشن که در مدارس برگزار می‌شود، شرکت کنند.

زهرایی تصریح کرد: حدود ۸ هزار و ۵۰۰ پیش دبستانی نیز با جشن غنچه‌ها وارد مراکز پیش دبستانی می‌شود زنگ مهر و مقاومت برای حضور تمامی دانش آموزان در مدارس شنبه ۳ مهرماه نواخته می‎شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید :