پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(جمانیوز)

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه وبویراحمد  در بازید از واحدهای مسکونی خانوارهای زیرپوشش این نهاد حمایتی در بافت فرسوده دوگنبدان افزود: ۵۴۸ مورد انواع خدمات و تسهیلات ویژه در حوزه های عمرانی و مسکن به مددجویان این نهاد حمایتی در سال جاری ارائه شد

به گزارش“صبح خرد”(جمانیوز) ، فرید محبی روز دوشنبه در بازید از واحدهای مسکونی خانوارهای زیرپوشش این نهاد حمایتی در بافت فرسوده دوگنبدان افزود: ۵۴۸ مورد انواع خدمات و تسهیلات ویژه در حوزه های عمرانی و مسکن به مددجویان این نهاد حمایتی در سال جاری ارائه شد.
وی بیان کرد: این خدمات در زمینه ساخت ۶۷ واحد مسکن شهری، ۲۹۵ مورد تعمیرات کلی و جزئی و احداث ۱۸۶ مورد مسکن روستایی است.
محبی ابراز داشت: برای ساخت و تعمیر این تعداد واحد مسکونی بیش از ۱۳ میلیارد و ۲۹۱ میلیون ریال اعتبار هزینه شد.
وی تصریح کرد: ۶۰ میلیارد ریال اعتبار در سال جاری از محل اعتبارات دولتی، کمک های مردمی و موسسه های خیریه به بخش مسکن و ساختمان این نهاد حمایتی اختصاص یافت که از این میزان تاکنون بیش از ۲۸ میلیارد ریال جذب شده است.
محبی افزود: بیش از ۱۴۷ واحد مسکونی خانوارهای زیر پوشش این نهاد حمایتی در بافت فرسوده دوگنبدان قرار دارد که تا پایان سال جاری بیش از ۲۴ واحد بازسازی خواهد شد.
وی بیان کرد: به هر یک از واحدهای مسکونی شهر دوگنبدان ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت و ۶۰ میلیون ریال وام بلاعوض پرداخت خواهد شد.
محبی اظهار داشت: این نهاد حمایتی علاوه بر این تسهیلات بانکی بیش از ۲۰۰ میلیون ریال وام بلاعوض به آنها پرداخت خواهد کرد.
وی گفت: این نهاد حمایتی همچنین به خانوارهایی که در بافت فرسوده واقع شده اند برای اسکان موقت ۵۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه پرداخت خواهد کرد.
محبی ابراز داشت: هم اکنون بیش از ۹ هزار دانش آموز، ۲ هزار و ۸۰۰ دانشجو، ۹۰۰ بیمار صعب العلاج، ۱۵ هزار هزار زن سرپرست خانوار، سه هزار و ۱۴۰ یتیم زیر ۱۸ سال و ۱۵ هزار سالمند زیر پوشش این نهاد حمایتی قرار دارد.
وی افزود: یک هزار و ۶۰۰ خانوار مددجوی زیر پوشش کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد سال گذشته به خودکفایی رسیده و از زیر چتر حمایتی این نهاد خارج شدند.
محبی گفت: این افراد در چند سال گذشته با دریافت تسهیلات بانکی کم بهره از این نهاد صاحب شغل مناسب و درآمد پایدار شده و به خودکفایی رسیدند.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(جمانیوز)

این خبر را به اشتراک بگذارید :