• صبح خرد
  • شنا از جمله ورزش هایی است که از جنبه های گوناگون حرفه ای، تفریحی، درمانی و سلامت و توجه دین مبین اسلام به آن، جایگاه ویژه ای بین مردم به خود اختصاص داده است ولی متاسفانه شهروندان چرامی  هرساله در زمستان و امسال نیز تا کنون از نعمت داشتن استخر شنا در این شهرستان محروم شده اند.

 به گزارش صبح خرد از چرام،تعطیلی یکساله  تنها استخر شهرستان چرام موجب شده تا بسیاری از جوانان و نوجوانان برای شنا کردن به استخر شهرستان مجاور بروند که هزینه های مالی زیادی برای آن ها به دنبال دارد.

تعطیلی تنها استخر این شهرستان باعث نقد و انتقاد عموم مردم نسبت به یکی دیگر از مطالبات آنها شده است،از جوانان گرفته تا پدر و مادرانی که می خواهند کودکانش در کلاس های آموزشی شنا شرکت کنند و از سوی دیگر برخی بیماران که به توصیه دکتر باید از استخر استفاده کنند، خواستار بازگشایی مجدد استخر هستند.img-20170101-wa0016

استخر شنای چرام یکی از محدود پروژه هایی است که به خوبی انرژی جوانان را تخلیه می کند و برای اوقات فراغت بهترین و سالم ترین ورزش می باشد.

با توجه به اینکه در عصر حاضر شبکه های ماهواره ای سعی در اختیار گرفتن اوقات فراغت جوانان و گمراهی آنان دارند. باید پروژه هایی چون استخر شنا و دیگر مسایل فراغت، مورد اهمیت قرار گیرد

لزوم تلاش مسئولان برای گشایش تنها استخر

جوانان این شهرستان از اداره ورزش و جوانان چرام در خواست دارند نسبت به راه اندازی هر چه زودتر این  استخر تلاش کنند.

برای حل این مشکلات نیاز به برخی برنامه ریزی های مدت دار و تلاش فراوان می باشد اما برخی کارها نیز با همت کمی از سوی مسوولان می تواند باعث ایجاد روحیه به جوانان این شهرستان شود که در برخی موارد تعلل مسوولان باعث ایجاد نا امیدی در بین مردم می شود.

img-20170101-wa0019

اما نمی دانیم چرا و با کدام تدبیر این نعمت از مردم گرفته شده است؟ و راز و رمز  تعطیلی این مکان ورزشی و مورد علاقه ی مردم چیست؟

متصدی بخش خصوصی استخر چرام قبل از تعطیل شدن که سر و سامان خوبی به این استخر داده بود و خوب هم رونق گرفته بود با سنگ اندازی و فشارهای بی مورد بعضی از مدیران چرام و حاشیه سازی برای وی موجب شد که این بهره بردار خصوصی علیرغم مراجعات مکرر به فرماندارچرام و دیگر مسئولان چرام و بی توجهی آنها برای کمک و رفع مشکل پیش آمده قید این استخر را بزند و استخر چرام هنوز به علت همین بی تدبیری ها قفل برآن زده شود.

این استخر که با هزینه میلیاردی در دولت قبل ساخته شده هر چند جانمایی خوبی برای احداث آن در نظر گرفته نشد و مشکلاتی برای رفت و آمد دارد اما وقتی احداث شده روا نیست که به علت یک سری مسائل جزیی و خصومت شخصی این استخر را به تعطیلی بکشانیم.

شهرچرام سه تیم فوتبال در لیگ برتر استان دارند و همچنین چندین تیم باشگاهی فوتبال در لیگ چرام،از آن سو رشته های متعدد رزمی و فنی مثل کاراته بانوان و برداران،تکواندو و همچنین کشتی حضور فعالی در سطح شهرستان دارند که نیاز به فعال شدن استخر شنا بیشتر احساس می شود.

با توجه به اینکه این استخر در منطقه محروم هست و هزینه بلیط ورودی با توجه به هزینه های حامل های انرژی پائین است لازم مدیران شهرستانی و استانی دولت تدبیر و امید فکر چاره برای بازشدن مجدد این استخر بنمایند تا از هدررفت بیت المال و مخروبه شدن آن جلوگیری شود.

بر اساس این گزارش،.استخر شنای شهر چرام که در نزدیکی باغ عمران و چشمه بلقیس می باشد می تواند پذیرای گردشگران هم باشد

امید است که با کلید تدبیر مسئولان،این استخر مجددا بازگشایی شود و در اختیار مردم قرار گیرد.

                            تصاویر تکمیلی از تعطیلی استخر چرام(شهرک)

img-20170101-wa0016 img-20170101-wa0017 img-20170101-wa0017 img-20170101-wa0018 img-20170101-wa0019

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :