صبح خرد

خبرگزاری فارس: لزوم توجه و توسعه ورزش کشتی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد، کشتی را قطب مدال‌آور مسابقات آسیایی و جهانی دانست و بر توجه و توسعه این ورزش در استان تاکید کرد.

به گزارش صبح خرد از یاسوج، سید محمدتقی علوی صبح امروز در دیدار با هیات کشتی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: ورزش کشتی از رشته‌های مهم و مورد توجه در ورزش است.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد، کشتی را از ورزش‌ها و قطب‌های مهم و مدال‌آور در مسابقات آسیایی و جهانی عنوان کرد و افزود: باید فرهنگ‌سازی لازم برای ترویج این ورزش در استان صورت گیرد.

وی بر توجه و توسعه ورزش کشتی در استان تاکید کرد و بیان داشت: شناسایی و استفاده از استعدادهای نخبه با پتانسیل بالا می‌تواند در توسعه و موفقیت بیشتر این رشته اثرگذار باشد.

این مسوول توسعه و پیشرفت در هر زمینه‌ای را نیازمند برنامه‌ریزی هدفمند و منسجم دانست و یادآور شد: باید نقاط قوت‌ و ضعف‌ها را شناسایی و از آنها برای ارائه راهکارهای اساسی برای پیشرفت کمک گرفت.

علوی، استفاده از تجربیات گذشته را از دیگر راه‌های مطلوب برای توسعه بیان کرد و گفت: باید بر اساس تجربه‌های به دست آمده بتوانیم نقاط قوت را شناسایی و با تقویت آنها راه را برای ادامه و پیشرفت کار باز کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر نگاه ویژه به مدال‌آوران این رشته و تقویت آنها، یادآور شد: می‌توان از ظرفیت‌های قهرمان و بااستعداد در این حوزه کمک گرفت و تجربیات آنها را به ورزشکاران جدید و تازه‌کار انتقال داد.

وی بر هدف‌گذاری و کار بر اساس تقویم فدراسیون تاکید کرد و بیان داشت: ارتباط و تعامل هیات‌های ورزشی با اداره کل و فدراسیون‌های مربوطه از دیگر راه‌های کمک به توسعه ورزش است.

این مسوول اجرای طرح آمایش سرزمینی را یکی از راه‌های معرفی و کمک به پیشرفت این رشته ورزشی عنوان کرد و بیان داشت: استعدادیابی و تقویت نخبگان در توسعه و قهرمانی این رشته موثر است.

علوی بر تلاش برای میزبانی و برگزاری مسابقات کشوری کشتی در استان تاکید کرد و گفت: گرفتن میزبانی مسابقات کشتی یکی از اولویت‌های مهم و مورد توجه ماست.

وی برگزاری لیگ استانی را از دیگر راه‌های پویایی این رشته بیان کرد و یادآور شد: باید هیات‌های کشتی مرکز و دیگر شهرستان‌ها فعال بوده و به صورت منظم گزارش عملکرد خود را به اداره کل بفرستند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :