پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

احسان رضاپور خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی “صبح خرد” ، با بخشدار مرکزی لنده به گفتگو نشست .انچه در ادامه می خوانید پرسش وپاسخی است که بین خبرنگار ما و عادل مرادی بخشدار لنده رد وبدل شد.

به گزارش“صبح خرد” متن کامل این گفتگو بدین شرح است ؛

***لطفا در مورد محدوده جغرافیایی تحت مدیریت بخش مرکزی توضیح دهید.

مرادی: شهرستان لنده دارای دوبخش مرکزی وموگرمون ودارای ۴دهستان می باشد،بنده نوزده خرداد ۹۳بعنوان بخشدار مرکزی شروع بکار نمودم که حوزه بخش مرکزی از دو دهستان بنام دهستان عالی طیب ودهستان طیبی گرمسیر شمالی میباشد که از شمال به بخش سرآسیاب بهمیی واز جنوب به شهرستان کهگیلویه بخش سوق واز مشرق به بخش موگرمون واز غرب به شهرستان بهمئی متصل است. جمعیت بخش مرکزی چیزی حدود ۱۹هزار نفر می باشد و۱۱روستای آن دارای شورای اسلامی ویک شورای شهر ودارای ۶دهیاری می باشد.
بخش مرکزی از طوایف وتیره های زیادی از قبیل عالی طیب، کرایی،سلیمان شهرویی، سادات، تاماولی، اولاد، تاج الدین طیب، خان،لنده‌ای،مهتر و شیتابی تشکیل شده که از احترام خاصی برخوردارند وافتخار میکنم در کنار شان خدمت وزندگی میکنم.

 ***شما چقدر روستای قیام ومردمانش را می شناسید؟ با توجه به این شناخت مشکلات اصلی قیام را در چه می بینید؟

مرادی: من مردم قیام را خیلی خوب میشناسم حتی پدرانش را مثل پدرم وکلا مثل خانواده خودم می‌شناسم افرادی پایبند به نظام جمهوری اسلامی ایران ونقش های به سزایی در پیروزی انقلاب اسلامی ایران ومردمی متدین وجوانانی پاک که فقط به دنبال عمران و آبادانی روستای با صفای قیام هستند که این خود جای تقدیر دارد،بنده چهار مشکل اساسی در روستای قیام را شناسایی کردم ودنبال مرتفع کردن آنها هستم مشکل اول بحث دهستانی قیام هست، مشکل دوم بحث ساماندهی رودخانه وپرتگاه کنار آن است بخاطر اینکه روستا را تهدید میکند و سوم زمین و چمن مصنوعی وچهارم گازدار شدن روستای قیام.

 ***در طی ۴سال اخیر که شما بخشدار مرکزی بودید خدمات قابل توجهی به روستاهای بخش مرکزی شده،در مورد خدمات وکارهایی که دولت اعتدال در روستای قیام انجام شده لطفا توضیح دهید.

مرادی:در دولت تدبیروامید کارهای خوبی در سطح روستاها صورت گرفته من به اختصار کارهای انجام شده در روستای قیام را خدمت جنابعالی ومردم شریف قیام عرض میکنم
۱-مبلغ ۱۰۰میلیون تومان جهت بازگشایی زیر سازی روستا
۲-مبلغ ۶۰۰میلیون تومان هزینه آسفالت که به همین زودی انجام میشود.
۳- مبلع۱۵۰میلیون تومان جدول گذاری کانال هدایت سیلاب و سنگ فرش خیابان ها
۴- خرید یک دستگاه آتشنشانی به مبلغ ۳۰میلیون تومان
۵- کمک به کارهای فرهنگی روستا چیزی نزدیک به ۳میلیون تومان
۶-احداث خانه بهداشت به مبلغ ۵۰میلیون تومان
۷-افتتاح پایگاه سلامت وخرید تجهیزات پزشکی ۱۵میلیون تومان
۸-مبلع ۲۰میلیون تومان جهت جاده بین مزارع……

 ***در مدت۴سال اخیر شما بیش از هر مسئولی به قیام سر زدید ومشکلات را از نزدیک دیدید با این بازدیدها ودیدن موانع ومشکلات از نزدیک،برای مشکلات قیام چه راه حل هایی پیشنهاد میدید ودولت چه برنامه هایی دارد؟

مرادی:من به همه روستاهها زیاد سر میزنم و مشکلات را رصد میکنم پیشنهاد میکنم همه دست به دست هم دهیم وسالی یکی یا دو مشکل را حل کنیم من درکل انتقاد پذیرم اما انتظار دارم همانطور که نقایص را می بینید وانتقاد میکنید کارهایی که انجام میشه هم دیده بشه ،من از نظرات سازنده وارشادات همه استفاده میکنم دولت هم برنامه‌های خوبی داره که عنوان میکنم.

 ***در۲سال اخیر بیشتر پیگیری مردم قیام برای درمانگاه بود وحال که باپیگیری حضرتعالی وفرماندار محترم وجناب آقای خانی مشکل حل شده برای تجهیز درمانگاه ومشکلات آن چه برنامه ای دارید؟

مرادی:ببینید سابقه درمانگاه لنده بالای ۸۰سال است وما هنوز از نظر تجهیزات مشکل داریم هرچند که تهجیزات زیادی اعم از رادیولوژی،سونوگرافی، آزمایشگاه و پزشکان متخصص در دولت تدبیر وامید ارائه شده است؛ لذا میدانم پایگاه سلامت روستای قیام دارای مشکلات زیادی ایست اما مهم این بود که ما مجوز را گرفتیم و مطمئن باشید که ما دنبال امکانات وتجهیزات پزشکی بیشتری هستیم.
 

***شما در بحث آب شرب قیام همواره طرف مردم قیام بودید که جای تشکر دارد،برای حل دائمی آب شرب چه پیشنهادی میدهید؟

مرادی: دنبال راه حل هستم به موقع جواب میدهم.
 

***در بحث گازرسانی به قیام وحومه کار تا کجا پیش رفته ومردم چه موقع کابوس فتیله های نفتی را فراموش میکنند؟

مرادی:همانطور که در متن هم گفتم یکی از مشکلات روستای قیام محرومیت از نعمت گاز است که باپیگیریهای اینجانب، فرماندار محترم، رییس شرکت گاز شهرستان آقای اریتی و بخصوص مدیرعامل محترم شرکت گاز که جای تقدیر و تشکر داره از مجموعه ایشان ونماینده محترم، الحمدالله اعتبارش گرفته شده و به احتمال قوی وسعی میکنیم در هفته دولت کلنگ گاز رسانی زده بشه که این یکی از مطالبات به حق مردم روستای قیام است.
 

***در بحث پرتگاه کنار رود شور قیام قرار بود در مدیریت بحران شهرستان بودجه ای برای آن درنظر گرفته شود لطفا در مورد آن توضیح دهید.

مرادی:ازهمان اول دنبال رفع این موضوع بودم اولویت اول ما در اعتبارات حوادثی ساماندهی رودخانه قیام هست و لازم به یاداوریست که هنوز اعتبارات حوادثی توزیع نشدند.
 

***در بحث ورزش روستای قیام مستعدترین افراد را دارد ولی سالن سرپوشیده وچمن مصنوعی ندارد برای این موضوع چه پیگیری انجام دادید وچه برنامه ای دولت دارد؟

مرادی:در بحث ورزش وظیفه ماست که جهت پرکردن اوقات فراغت جوانان تلاش کنیم وتاکنون پیگیر بودیم دو مجوز چمن مصنوعی گرفتیم که یکی از آنها صددرصد برای روستای قیام درنظر گرفته شده.
 

***در مورد دهیار ومجموعه شورا چه پیشنهاد یاصحبتی دارید؟

مرادی:شورای اسلامی ودهیار هر کس وظایف جداگانه ای اما همراه با هم دارند توصیه میشود هرکس برابر وظایف محوله انجام وظیفه نماید و مشکلات روستا را با هماهنگی و مشورت پیگیری کنند و سعی شود با تعامل وهمدلی سه عضو شورا به کارها ادامه دهند و اختلافات روستا را حل وفصل نمایند شورا نماینده مردم هستند واحترامشان لازم است که از اولویت کاری من میباشد.

 ***صحبت پایانی تان با مردم قیام چیست؟

مرادی:مردم قیام مردمانی بزرگ با اصالت و پیگیر، حرف من به آنها فقط میتوانم بگم مردم شریف روستای قیام دوستتان دارم امیداوارم بتوانم مشکلاتتان را حل نمایم.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :