پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

 

با حضور معاون فرماندار کهگیلویه ومدیر آموزش وپرورش ؛ جلسه هماهنگی برگزاری کنکور ۹۷ برگزار شد.

 

به گزارش“صبح خرد”، با حضور معاون فرماندار کهگیلویه ، مدیر آموزش وپرورش و مدیران برخی ادارات جلسه هماهنگی برگزاری کنکور ۹۷ برگزار شد.

اسلام خسروری معاون فرماندار کهگیلویه در ابتدای این جلسه ضمن تبریک به مدیر جدید آموزش وپرورش دهدشت از زحمات مدیر قبلی تشکر کرد و گفت : آزمون کنکور مهمترین و بزرگترین رقابت علمی کشور است که تمام تلاش چندین ساله دانش آموزان و والدین در آن مشخص می شود و با توجه به حساسیت موضوع لازم است همه ی ادارات و نهادها تلاش خود را انجام دهند و همیار و همراه آموزش وپرورش در بحث برگزاری درست این آزمون باشند.

خسروی افزود : کنکور متعلق به همه است و لازم است همه ی ادارات  چه به لحاظ امنیت ، تجهیزات سالن های محل برگزاری آزمون از نظر نور ، سرمایش و صندلی و سایر موارد مشخص حساسیت خاصی داشته باشند.

در ادامه ی این جلسه مدیر آموزش وپرورش به ارائه آماری از تعداد و جنسیت شرکت کنندگان پرداخت و گفت : در کنکور سال ۹۷ در مجموع ۴۲۴۵نفر دواطلب داریم که از این تعداد ۱۹۰۲نفر مرد و ۲۳۴۳نفر زن هستند.

پورک پور افزود به لحاظ ترکیب رشته ای نیز رشته علوم انسانی با با تعداد ۴۷۳دختر و ۴۷۱ پسر ، رشته ریاضی با تعداد ۱۷۲نفر دختر و ۹۳ پسر ، رشته تجربی با ۱۲۰۰نفر پسر و ۱۵۱۶نفر دختر ، رشته هنر با ۹۳نفر دختر و ۵۷ نفر پسر و رشته زبان خارجه با تعداد ۱۷۲نفر دختر و ۹۳ نفر پسر می باشند که در ۲۱ حوزه به رقابت می پردازند.

مدیر آموزش وپرورش دهدشت یکی از مشکلات مهم آموزش وپرورش را بحث توازن رشته ای  دانست و گفت : در کنکور امسال از مجموع ۲۱ حوزه ۱۳ حوزه مربوط به رشته تجربی است و در رشته ریاضی کمترین تعداد داوطلب را داریم که لازم است سیاست های آموزش وپرورش در جهت توازن رشته ای و هدایت دانش آموزان به سایر رشته های و رشته فنی وحرفه ای و مهارتی باشد.

پورک پور در باره کنکور گفت : همه میدانیم که متولی برگزاری کنکور آموزش وپرورش نیست و سازمان سنجش و وزارت علوم مسئول برگزاری هستند اما به دلیل وجود ظرفیت های خوب آموزش وپرورش برگزاری این آزمون در شهرستان بر عهده آموزش وپرورش است که لازم است همه ی ادارات ونهادها در زمینه برگزاری آزمون با آموزش وپرورش همکاری کنند.

مدیر آموزش وپرورش در پایان گفت : آموزش وپرورش به لحاظ نیروی انسانی غنی است و مشکلی در این زمینه نداریم و عمده مشکلات ما در زمینه تجهیزات و امکانات است که امیدواریم همه ی ادارات و نهادها خصوصا نهادهای امنیتی و خدمت رسان یار و یاور آموزش و پرورش باشند.

 

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :