پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

حاشیه های ناتمام اقدامات استانداری کهگیلویه و بویراحمد و حساسیت به جای رسانه ها استان در کنار موضع گیری های گاه وبی گاه کنشگران سیاسی بحث این روزهای استان کهگیلویه وبویر احمد است.

به گزارش“صبح خرد”، یکی از مخاطبان پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”، با ارسال یادداشتی به نقد تیم مدیریتی استانداری کهگیلویه وبویراحمد و عملکرد نه چندان دلچسب نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه ،بهمئی، چرام ولنده پرداخت که در ادامه می آید ، بدیهی است حق پاسخگویی برای تیم مدیریتی استانداری و دفتر نماینده محفوظ است و در کنار آن یاداوری می شود انتشار چنین یادداشتی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن توسط هیات تحریریه “صبح خرد” نیست و شما می توانید با ارسال یادداشت آن را پاسخ یا نقد کنید.

 

بنام خدا

“زندگی ما روزی به پایان می رسد که درباره چیزهایی که مهم هستند سکوت کنیم. “مارتین لوتر کینگ”

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، در تازه ترین اقدام،فرماندار کهگیلویه را تغییر داد.
حق مسلم و بدیهی و قانونی هر مدیری است که چنین تغییراتی را در مجموعه تحت امرش و برای اجرائی کردن برنامه های مورد نظرش اعمال کند.

در این باره،بیان نکات ضروری به نظر میرسد:

۱:اصولا برنامه های مد نظر استاندار چیست ؟ و یا این برنامه های احتمالی چه قرابتی با برنامه های دولت تدبیر و امید دارد؟
در ادامه این سوال میتوان پرسید که ؛ کهگیلویه در برنامه ریزیهای استاندار و تیمش در کدامین اولویت قرار دارد؟

۲:عقل حکم میکند که بین برنامه ها و اهداف با وسایل و تیم مدیریتی یک تناسب اصولی وجود داشته باشد.اگر برنامه های استاندار در راستای برنامه های دولت باشد چه تناسبی بین اصولگرایان مخالف دولت و چنین برنامه هائی وجود دارد که استاندار بر انتصاباتی از جنس اصولگرایانه  اینچنین اصرار می ورزد؟

۳:یکی از شعارهای استاندار در بدو کار نفی قومگرائی در جهت گیریهای سیاسی و بخصوص عزل و نصب هاست.خیلی جالب میشود که آگاهان امور به این نکته توجه فرمایند که:
 چه نسبتی بین معاون سیاسی استاندار و فرماندار کهگیلویه وجود دارد ؟ آقای نیکبخت بر اساس کدام پارامتر و توانمندی و کدامین
شاخصه برای فرمانداری کهگیلویه انتخاب گردید؟

نقش دکتر نظری در این انتخاب چه بود؟

آیا این مسئله حقیقت دارد که دکتر نظری قصد دارد در انتخابات آینده مجلس و از حوزه بویراحمد کاندید شود و از هم اینک به فکر یارگیری در منطقه است و از خاندان متنفذ نیکبخت هم شروع کرده است؟

۴:تردیدی نیست که نماینده کهگیلویه در این انتصاب نقش داشته است.همگان میدانند که هاشمی پور هیچ نیروئی که در حد و اندازه فرمانداری کهگیلویه باشد را در چنته نداشت. حامیان ایشان را عمدتا پیمانکارانی تشکیل می دهند که در زمان تصدی ایشان در قرارگاه خاتم  بزرگشان کرد و به اندوخته شان افزود تا این روزها حامی اش باشند.اطراف هاشمی پور آنقدر خالی است که حتی برای ادارات کوچک نیز به فکر نیروی وارداتی است.

۵:اصلاح طلبان کهگیلویه  از هر دو طیف تلاش کردند که هرکدام نیروئی را برای تصدی این مسئولیت معرفی کنند و گاهی گمانه زنی هائی نیز صورت می گرفت.بسیاری از نیروهای توانمند و عمدتا جوان و اصلاح طلب کهگیلویه با این استدلال استاندار و معاون سیاسی اش حذف شدند که:

فرماندار کهگیلویه باید از بدنه وزارت کشور باشد….!!!! حال این سوال مطرح میشود که آیا دکتر نیکبخت از بدنه وزارت کشور است؟

جالب اینجاست که خود آقای دکتر نیکبخت در همین مراسم محقر معارفه اش گفت  که: بنده سیاسی نیستم.اینکه مسئول سیاسی اول شهرستان  با افتخار میگوید که سیاسی نیست نشان از عدم آشنائی ایشان از مدیریت یک حوزه سیاسی دارد.
باعث بسی تعجب است که یک دکترای مدیریت توسعه که مسلط به دانش بودجه نویسی است و اهل عدد و رقم و محاسبه است،از بدنه مدیریت یک شهرستان محروم حذف میشود و یک داروساز در شرف بازنشستگی که خود را کاملا غیر سیاسی میداند و هیچگونه سابقه ای در مدیریت سیاسی ترین دستگاه قوه مجریه ندارد، بر جایش نشانده میشود ؛ درست که کهگیلویه بیمار است و در تب میسوزد،اما این بیماری، با علم پزشکی درمان نمیشود. بیماری کهگیلویه،بیماری توسعه نایافتگی است و درمانش هم در دستان یک متخصص توسعه است و نه یک پزشک داروساز.

۶:کهگیلویه این روزها و در سطح مدیریت کلان استان و هم در سطح مجلس بی صاحب تر از همیشه است.
نگاه استاندار به دهان نمایندگان است و نماینده کهگیلویه هم در پی سیراب نمودن عطش پایان ناپذیرش برای کسب صندلیهای مدیریت شهرستان است،اگرچه حتی این صندلی ها را با مدیران وارداتی پر کند.میخواهد با هماهنگی معاونت سیاسی استانداری یک فرمانداری یکدست را در کهگیلویه شکل دهد.امروز نوبت فرماندار بود و آنچنانکه شنیده ایم فردا روز نوبت معاون فرماندار است که جناب نظری قصد دارد نیروی مد نظر نماینده را برجایش بگمارد. چرا؟
چرا آقای نظری،به شدت دنبال یکدست کردن فرمانداری در کهگیلویه است؟
چه برنامه ای در ذهن ایشان است که حتی قصد دارد در طی چند روز آینده معاون جوان و اصلاح طلب خوشنام کهگیلویه را با نیروی مدنظر نماینده جایگزین کند؟
به راستی چرا ؟ انتخابات نزدیک است…..!!!!نماینده چرا به یکدست کردن فرمانداری می اندیشد؟

البته این عادت دکتر نظری است که همواره تابع نظر نمایندگان بوده است.آن چنانکه در زمان حضور محمد  موحد در مجلس  هنگامی که ایشان مدیرکل بهزیستی بود تمامی بهزیستی کهگیلویه را دو دستی تقدیم ایشان کرد……!

طنز تلخی است،،،،،،اقای نظری که روزگاری فرمانده بسیج دانشجوئی علوم پزشکی بندرعباس بود و نگاهی به غایت اصولگرایانه داشت و به واسطه ارتباطات نسبی و سببی با سیدباقر موسوی به یک اصلاح طلب سببی و نسبی بدل گشت و پلکان قدرت را در زمان حاکمیت حاج زارع اصولگرا طی نمود، امروزه شعار نفی قومگرائی میدهد…..!!!!!! وا عجبا….!حتی امروزه هم حمایتش از آقای نیکبخت،جز رنگ و بوی قومیت چه می تواند باشد !؟

مگر دکتر نیکبخت و دکتر نظری بزرگ شده یک روستا وفامیل هم  نیستند؟
باردیگر باید از نسبت فامیلی ایشان و دکتر نیکبخت پرسید!؟!
و جالبتر آنکه با این شعار در تمام صحنه ها حاضر می شود که گزینه فرمانداری ها باید از داخل وزارت کشور باشد اما نه خودش وزارت کشوری است و نه جناب نیکبخت و نه ……؟

۷:کهگیلویه این روزها بدجوری و به غایت مظلوم است . مظلوم و  مظلوم تر از همیشه و  بی صاحب…

مردم ما در آخرین امیدی که داشتند چشم به وعده های سردار هاشمی  دوختند.اما اینک و پس قریب به دو و نیم سال از آغاز به کار سردار وعده ها در مجلس  چیزی جز هیاهو ندیده ایم.
فقط هیاهو و وعده های پی در پی سردار وعده ها….هیاهو و هیاهو و دیگر هیچ …………………………..هیاهو برای هیچ.

کهگیلویه باید برخیزد.
نخبگان باید برخیزند.
همه باید برخیزند.

چشم ها را از غبار قهر و اختلافهای سیاسی بشورند و با شعور و نه با شور روزگار بد این مردم را جور دیگری رقم بزنند.
چهره ای دیگر را به صحنه بیاورند ؛ کسی که از جنس مردم باشد ، اهل هیاهو و وعده های توخالی نباشد ، اهل زد و بند و تصاحب کرسی های اجرائی نباشد.باج ندهد و باج نگیرد ، نگاهش علمی باشد و معطوف به توسعه جوان باشد و درد جوانان بیکار را بشناسد.

برای یکبار هم که شده کهگیلویه باید برخیزد و حساب معامله گران را کف دستشان بگذارد با انتخابی درست و مبتنی بر شعور در انتخابات ۹۸ دیر نشده است.

تا ما هستیم امید هم هست امید بذر هویت ماست.
یاعلی

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :