پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

عدل هاشمی پور نماینده ای ست که افتخار دارد سرباز ولایت و عضو کوچکی از قرارگاه خاتم است نه مدیر کل پروژه های آن!.
نیک بدانید استفاده از ظرفیت قرارگاه و آبرسانی به ۴ شهر بواسطه توانایی فنی و مالی، در شرایط بد کنونی در راستای خدمت رسانی و با تعامل صورت گرفته است.

در پی انتشار یادداشتی با عنوان”عدل هاشمی پور نماینده مجلسی که هنوز مدیرکل پروژه های قرارگاه خاتم الانبیا است” به قلم عنایت شیخی ، متن جوابیه سید حسین رهی در پاسخ به این یادداشت به دفتر خبری ارسال شده است که  در جهت پاسداشت حقوق مخاطبان پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”،منتشر می شود ،بدیهی است  مجددا حق پاسخگویی و نقد برای سایر مخاطبان محفوظ می باشد..

 

به گزارش“صبح خرد”، متن جوابیه وی عینا در ادامه می آید.

نسخه های کاغذی و تئوری نه تنها درد کهگیلویه را درمان نمی کند بلکه استعمال آن عود می کند.

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای عنایت شیخی
با سلام و احترام،
یادداشت انتقادی حضرتعالی با موضوع «عدل هاشمی پور نماینده مجلسی که هنوز مدیرکل پروژه های قرارگاه خاتم الانبیاست»!!!!!!!!
حاوی نکات متعدد و متاسفانه بی اساسی هست که یا ناشی از بی اطلاعی جنابعالی ست که بعید به نظر میرسد و یا با عرض پوزش، ناشی از ( سیاست زدگی) است که در آن صورت هم هرگز انتظار نمی رفت حقایق را بیان نکنید!؟

در طلیعه کلام آورده اید:
یکی از اصلی ترین محورهای مدیریت جامعه اصل تفکیک قواست و نتیجه گرفته اید که اگر دولتی به آن اهتمام نورزد سایر دول به آن به دیده تحقیر می نگرند ! و با او برخورد می کنند.
پس خصومت و دشمنی و برخورد آشکار و پنهان همان دول به ظاهر معتقد به تفکیک قوا، با نظام مردمسالاری دینی جمهوری اسلامی ناشی از چیست ؟ !
چه تحلیلی دارید ؟
یا آیا آن هم بخاطر نمایندگی عدل هاشمی پور است که ناشی از انتخاب آگاهانه مردم بوده است ؟!
بر شرح مقدمه ای که از کتاب قانون اساسی مرقوم فرموده اید نه تنها ایرادی وارد نیست بلکه جای سپاس دارد که برخی از قوانین و وظایف نمایندگان مردم را یادآور شده اید، اما اشکال آن بر میگردد به غفلتی که ان شاءالله عامدانه مرتکب نشده ای و نتایج دلخواهی که استنتاج نموده ای !!

غفلت از این بابت که خوب می دانی درد کهگیلویه بزرگ، عمیق، کهنه، تاریخی و جایگاه نمایندگی مجلس آن نیز متفاوت از بقیه مناطق و به تعبیر قانون نانوشته، فراتر از وظایف نمایندگی است.
غفلت از این بابت که به معضل بیکاری نمی پردازی !!!
غفلت از این بابت که نبود زیر ساخت ها را فریاد نمی زنی!!!
غفلت از این بابت که توسعه نیافتگی را در عدم وجود احزاب می دانی !
غفلت از این بابت که درمان همه دردها را در همسو نبودن نماینده و دولت میدانی!
غفلت از این بابت که از تعامل و معجزه ی ارتباطات گسترده نماینده فعلی غافلی.
غفلت از این بابت که گرچه نظارت مقام معظم رهبری بر قوا را یادآور شده ای، اما تأکید مؤکد آن حضرت مبنی بر تعامل قوا و فریضه خواندن وحدت قوا از نظر ایشان را غافلی !

نیک میدانی احزاب در کشور ما سازمان یافته و شناسنامه دار نیستند.
نیک میدانی بخش اعظمی از محرومیت و عقب ماندگی کهگیلویه ناشی از جنگ شیفتگی زرگری چپ و راست و دامن زدن تحصیل گردگان به آن است.
نیک میدانی بخش اعظمی از توسعه یافتگی استانهای همجوار و پیشرفته، ناشی از به واقعیت رسیدن آنها در کنار گذاشتن چپ و راست و وحدت نمایندگانشان در پیگیری مطالبات موکلان و همراهی مردمشان است.
نیک میدانی شاید در هیچ کجای ایران تبلیغات زود هنگام انتخاباتی که به مثابه سم کشنده توسعه است چنانچه در استان ماست، وجود ندارد
اینها بخشی از غفلت حضرتعالی است که امید میرود آگاهانه نباشد و جای خود را به متضادش دهد.

اما کتمان حقایق اظهر من الشمسی که برای لمس و رؤیت آن کافیست جور دیگر دیدن را با تعویض عینک و شستن چشمها، تبدیل به ایده ای نو صرفا در جهت خدمت رسانی عمومی تجربه کنید. ان شاءالله
نیک میدانی عدل هاشمی پور در اولین تجربه نمایندگی به عضویت یکی از مهمترین و پر کاربرد ترین کمیسیون های مجلس (انرژی) در آمد و در سال اول به ریاست کمیته گاز و پتروشیمی و در سال دوم به نایب رئیسی کمیسیون ارتقاء یافت که بسیار حائز اهمیت و کم سابقه است که از آن غافلی!
در همین کمیسیون نقش وی را در افزایش اعتبار نفتی مناطق محروم از ۲ درصد به۳ درصد و از اقدامات مؤثرش بوده، از آن غافلی !
و نیز اقداماتی نظیر: فعال و پویا بودن در تصویب سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، عدم بکارگیری بازنشستگان، حمایت از معلولان، حمایت از مدرسان حق التدریسی و پیش دبستانی، استیضاح وزرای ضعیف و ناکارآمد، کمک به رفع فقر با افزایش طرح مستمری بگیران نهادهای حمایتی، عدم افزایش حقوق بالاتر از ۵ میلیون، بخشودگی جرائم وام های زیر ۱۰۰ میلیون، مناسب سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین طی برنامه ششم توسعه و دهها مورد دیگر …
در حادثه سقوط هواپیمای تهران _ یاسوج ، اقدامات به موقع و بدون فوت وقت حاج هاشمی و نهایتا بعنوان استیضاح کننده جناب آخوندی (وزیر راه) که ناشی از نظارتش بوده، غافلی!!

آیا کمک گرفتن از دولت با لابی و تعامل، مطابق قوانین مناطق محروم، از وظایف ذاتی نمایندگی نیست؟
آیا واقعا گرفتن چندین دستگاه سنگین راهسازی از وزارت نفت جهت استفاده امور عشایری در جهت احداث و بازگشایی جاده های روستایی و عشایری از قبیل جاده دلی مهرجان در لنده، برفکون در چاروسا، چاسخار در چرام و چندین جاده ارتباطی دیگر وظیفه نماینده است ؟
یا از هر نماینده ای بر می آید ؟
نه ، جانا
اینها فقط دلسوزی، ادای وظیفه، خدمت صادقانه در رفع محرومیت است.

آیا سوال از رئیس جمهور و فریاد درد مردم و بیان نطق آتشین و شجاعانه در مجلس، وظیفه نمایندگی و مطابق قانون اساسی نیست؟
حضور در کشور ایتالیا و نظارت بر چگونگی ساخت توربین نیروگاه ۷۵۰ مگاواتی سیکل ترکیبی دهدشت را چه می نامید ؟

برنامه ریزی درست و اصولی برای آوردن چند باره وزرا و معاونین، خیرین و مسئولان رده بالای مملکتی به حوزه انتخابیه و اخذ میلیاردها تومان پول، خارج از همه مصوبات و اعتبارات استانی و ملی را در چه قالبی می دانید و چه نام می گذارید ؟

وا اسفا و عجبا که مطالبه عمومی مردم از استاندار، فرماندار و مدیران کل که وظیفه وکیل مردم هست و همانگونه که وزرا برای تصدی وزارت به رأی اعتماد نمایندگان نیاز دارند، مدیران استانی نیز مورد نظارت نماینده هستند و این هیچ مغایرتی با اصل تفکیک قوا ندارد و متعجبم که این وظیفه ذاتی را مصداق دخل و تصرف و درگیری کلام خشونت آمیز دانسته اید. !!

اینها بخشی از عملکرد و شمه ای از وظیفه ذاتی و مطابق قانون عدل هاشمی پور در مجلس شورای اسلامی است.
امید است با همان الحق و انصافی که گفته ای و همان دوری از حب و بغض شخصی که متذکر شده ای، این جوابیه را پذیرا باشی.

عدل هاشمی پور نماینده ای ست که افتخار دارد سرباز ولایت و عضو کوچکی از قرارگاه خاتم است نه مدیر کل پروژه های آن!.
نیک بدانید استفاده از ظرفیت قرارگاه و آبرسانی به ۴ شهر بواسطه توانایی فنی و مالی، در شرایط بد کنونی در راستای خدمت رسانی و با تعامل صورت گرفته است.
پس
نسخه های تئوری و کاغذی دردی از تن رنجور اما امیدوار کهگیلویه بزرگ را درمان نمی کند.
چشمها را باید شست
جور دیگر باید دید.
بااحترام به خوانندگان
سید حسین رهی
شهریور۹۷

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :