پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

 معاون سیاسی ستاد انتخابات حسن روحانی  در بویراحمد با ارسال یادداشتی انتقادی به نقد عملکرد یک ساله استاندار کهگیلویه وبویراحمد پرداخت.

به گزارش“صبح خرد”، متن یادداشت انتقادی سید نعمت الله خادمی بدین شرح است ؛

به نام‌ خدای که هستی بی کران از آن اوست

عملکرد یکساله استاندار از شعار تا عمل

در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری یعنی انتخابات ۹۶ که دکتر روحانی مجدد با شعار اعتدال به ریاست جمهوری رسید مرز بین  اصلاحات و اصول گرایان با حضور جناب رئیسی کاملا مشخص گردید و سبد رای اصلاح طلبی در استان از جبهه اصول گرایی سبقت گرفت که این درسی برای سیاست مداران و افقی روشن برای اهل فکر بود.

اما متاسفانه دولت بر خلاف رای مردم برای استان نماینده خود را از طیف مخالف انتخاب کرد با اینکه اصلاح طلبان استان و ستاد دکتر روحانی وزحمات وهزینه های پرداخت شده نادیده گرفته شدند اما با خردورزی در برابر انتخاب دولت نجابت به خرج داده و منتظر اقدامات جناب استاندار شدند در روز های اولیه ورود استاندار به استان ، جناب استاندار شعارهای زیبایی مطرح فرمودند از جمله شایسته سالاری ، حذف قوم گرایی ، رسیدگی به مشکلات استان، تسریع پیشرفت کار های عمرانی ، رفع مشکلات بیکاری، توجه به جوانان، تحول در مدیریت ها ، آینده ای نوین برای استان ترسیم نمودند. تا جایی که در جلسات اداری و مصاحبه های خود مسولین قبلی استان را مورد حمله شدید قرار دادند و طی سناریویی اقتدار خود را بر جلسات اداری در قالب شعارهای فوق الاشاره و بعضا تحقیر مدیران استان اعلام نمودند و البته بعضی از مردم استان امید داشتند که با حضور ایشان و شعارهایش قرار است در استان تحول جدید ی صورت بگیرد. اما بعد از گذشت یکسال می بینیم استان پیشرفتی که نداشت هیچ، تا حدودی از قافله هم عقب ماند و شعارهای استاندار محترم فقط در همون چهار دیواری مسکوت ماند و ” مانند کلید دکتر روحانی که قفل را که باز نکرد ظاهرا حتی کلید داخل قفل شکسته شد” شعارهای ایشون هم مسدود گردید. شاید دلیل اصلی آن نداشتن برنامه مدون و عدم شناخت ایشان از نیروهای توانمند فکری و مدیریتی استان برای حوزه های مختلف و هم چنین انتخاب مدیران برخلاف رای مردم در معامله با نمایندگان استان که نوعی تجارت است و خسارت و زیان آن به مردم کاملا نمایان است.

اما جناب دکتر احمدی؛ انصافا در حوزه عمرانی چه کاری برای استان صورت گرفته است؟ چه تحولی در این یکسال در استان صورت گرفته است؟ به عنوان نمونه بر اساس برنامه دولت قرار بود شهریور ۹۷ جاده پاتاوه دهدشت افتتاح گردد آیا شد‌ ؟ جاده بین استانی دهدشت یاسوج که طرح ملی بود عملا تعطیل گردیده واگر نیمه نفسی میکشد ازهمت پیمانکاربوده، آیا از نیمه تعطیلی آن اطلاع دارید؟ طبیعت و منابع ملی هر روز در گوشه ای از استان در آتش می سوزد و نابود می شود ایا چه چاره ای اندیشیده اید؟ امسال در پایتخت طبیعت یاسوج گاهی دو شبانه روز آب آشامیدن نبود مجموعه این دستگاه اجرایی مداوم مورد نقد و تحت فشار قرار دارند آیا چاره ای اندشیدید؟ الان در مغازه ها هر کس هرطوری دوست دارد ودر این شرایط سخت به هر قیمتی جنس به مردم می فروشد آیا برای مبارزه با آن حتی جلسه ای هم تشکیل دادید؟

در استخدام های شرکتی که برخی مدیران فقط فامیلی استخدام می کنند و جوانان تحصیل کرده استان یا خودکشی می کنند یا معتاد می شوند آیا نظارتی دارید؟ و ده ها البته که صد ها پروژه مهم دیگر استان که روبه تعطیلی اند ویا مسکوت ماندند.

تازه جناب استاندار خیلی از طرح ها که فعال بودند در حال حاضر خبری از فعالیت آنها نیست. با تعطیلی ورکود پروژه ها بیکاری از حد نرم کشوری خیلی بالاتر رفته است چه کسی پاسخگوی این مشکلات است.؟ جناب استاندار چرا درب اتاق را به روی مردم بسته اید؟ حضرتعالی چقدر در استان حضور دارید ؟ چقدر از وقتتون را برای استان صرف می کنید؟

چرا نظارت بر عملکرد مدیران ندارید؟ دستگاههای مختلف استان رها شده اند و با برخوردهای تحقیر آمیز شما نیز انگیزه ها به سمت صفر میل کرده است .
چرا در حوزه های متفاوت استان مدیران مخالف دولت و فعال در ستاد جناب رئیسی حضور دارند و به ریش حامیان دولت میخندند و جنابعالی نظارگر آنها هستید ؟
جناب استاندار ؛
مگر گناه این مردم چیست؟ مگر این مردم به انقلاب و آرمان های انقلاب وفادار نیستند ؟ مگر گناه این مردم این است که سبد رای دکتر روحانی را در استان بر خلاف سال های قبل بالا برده اند؟
جناب استاندار چرا به ستاد انتخاباتی دکتر روحانی اهمیت نمی دهید؟ جناب استاندار چرا به اصلاح طلبان استان که مظهر اقتدار این دولت بوده اند اهمیتی نمی دهید ؟
جناب استاندار معامله با نمایندگان تجارتی است که ضررآن قبلا متوجه این مردم شریف شده است. چرا از این معامله ی زیانبار برنمی گردید خودتان تحصیلات عالی اقتصادی دارید و به منحنی درجه دوم با ضریب مثبت فقط می نگرید یکبار که شده به ضریب منفی آن توجه کنید شاید سود آن به مردم برسد.

جناب آقای احمدی با شعار که استان اداره نمی شود . اگر مدیری توانست اختلاف عمل تا شعار را به صفر میل دهد مدیر است اما الان این اختلاف در استان داره به بی نهایت نزدیک می شود که مصیبت بزرگی برای استان خواهد شد وکارنامه خوبی از جنابعالیبه یادگار نخواهد گذاشت.
جناب استاندار با پوزش از محضر شما  هر جای ضرر برگردید نفع است این یک اصل است. جناب استاندار واژه شربت را در ادبیات سیاسی استان این حقیر وارد کرده ام شاید شنیده باشید متاسفانه در دولت اول دکتر روحانی برخی از مدیران استان شربت خورده بودند و امید داشتیم حضرتعالی تغییر دهید اما تغییرات جنابعالی بر مبنای مدیران شربت ساز انجام گرفت که مصیبت آن بالاتر از شربت خورده هاست. مشابه آن در حوزه معاونت های استاندار از نیروهای شربت نوشیده در سیاست استفاده نمودیدو شربت بر شایسته سالاری ترجیح داده شد‌. اما شعار حذف قوم گرایی دادید شعار بسیار زیبایی بود که عموم مردم طرفدار این شعار هستند در این یکسال انصافا چقدر به آن عمل کردید به نظر می آید که با شلیک وحمله به یک طایفه نجیب و سرآمد استان و اصالت دار از حوزه مدیریتی و حذف آنها به صورت متوالی شعار قوم گرایی را تعریف نمودید اما هر انسان عاقلی می دانند که این خود بر اساس مشاوره های تحریک آمیز قومی و قوم گرایی حضرتعالی با بعضی افراد عصبانی و قومگراست و به نوعی انتقام از دیگران بوده است، بنابراین قوم گرایی را رواج دادید نه اینکه با آن برخورد کردید. جناب استاندار از جمله کارهای درخشان! جنابعالی در حوزه سیاسی استان به ویژه حوزه بویراحمد و دنا و حوزه کهگیلویه بزرگ انشقاق اصلاح طلبان بود چرا که با انتصاب فرمانداران اصول گرا و شربت ساز در بویراحمد و چرام و کهگیلویه و البته با زد و بند سیاسی با نمایندگان اصول گرای بویراحمد و کهگیلویه بزرگ انشقاق اصلاح طلبان را به تعمیق بخشیدید و این انشقاق در کارنامه حضرتعالی ثبت سیاسی گردید. جناب دکتر احمدی اصلاح طلبان استان و ستاد دکتر روحانی این یکسال حوصله به خرج دادند اما بدانید اگه روند به همین صورت ادامه پیدا کند اصلاح طلبان سکوت را خواهند شکست . چنانچه برخی شخصیت های اصلاح طلب با نفوذ (و موثر در حمایت از رئیس جمهور ) با بیان اعلامیه و یادداشت های متعددی در سایت ها تذکرات لازم را به حضرتعالی گوشزد نمودند امید است که تا وقت نگذشته و اوضاع بحرانی تر نشده است تجدید نظر فرمایید. امید است در آینده شاهد شکوفایی استان باشیم و نیاز مجدد به نوشتن مقالات نباشد. در پایان آرزوی توفیق برای جناب استاندار را از خداوند متعال طلب می نمایم.

سید نعمت خادمی فعال سیاسی اصلاح طلبان استان.
۶/۷/۹۷

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :