پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

به دنبال انتشار سخنان مدیر سابق آموزش و پرورش شهرستان گچساران مبنی بر بی عدالتی در آموزش و پرورش استان در مراسم تودیع و معارفه روابط عمومی آموزش و پرورش استان با ارسال جوابیه ای نسبت به سخنان وی  در رسانه ها واکنش نشان داد .

به گزارش“صبح خرد” متن این جوابیه بدین شرح است :

باسلام واحترام
در مورخه۹۷/۸/۱۶مطلبی در رسانه های استان مطلبی  با عنوان((وااسفا از بی‌عدالتی‌ها / اعتبارات آموزش و پرورش گچسار ان ۱۴ میلیارد تومان / مدارس بویراحمد بدون سرویس بهداشتی))منتشر گردید ودر پایان این مطلب که حاوی گزارش عملکرد رئیس سابق آموزش وپرورش گچساران بود به بی عدالتی در توزیع اعتبارات استان اشاره شده بود که با عنایت به اینکه نشر اینگونه اخبار وآنهم با چنین عناوینی از مصادیق تشویش اذهان عمومی می باشد نکاتی را جهت تنویر افکار عمومی واز باب اطلاع رسانی و روشنگری معروض می دارد متمنی است ترتیبی اتخاذ گردد تا به استناد قانون مطبوعات در آن سایت چاپ و منتشر گردد.

اولاً: اعتبارات تملک داراییهای سرمایه ای آموزش وپرورش (اعتبارات عمرانی)در فصل آموزش وبرنامه های ذیل آن بر اساس شاخص های کاملاً روشن ودقیق در شورای توسعه وبرنامه ریزی استان به ریاست استاندار محترم و دبیری سازمان مدیریت و برنامه ریزی تصویب ودر اختیار اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان قرار می گیرد وسهم هر شهرستان ومنطقه براساس شاخصهای تعیین شده نیز در همین شورا مشخص می گردد.

ثانیاً:با توجه به اینکه دو شهرستان استان در زمره مناطق نفت خیز قرار دارند دو سوم اعتبارات مناطق نفت خیز استان به این دو شهرستان اختصاص داده می شود ویک سوم نیز بین سایر مناطق استان توزیع می گردد وعلی القاعده گچساران چون دارای اعتبارات نفت بوده اعتبارات بیشتری را به خود اختصاص می دهد که در شورای توسعه وبرنامه ریزی شهرستان گچسارانبخشی از این اعتبارات به آموزش وپرورش اختصاص می یابد ودلیل بیشتر بودن اعتباراتگچساران همین موضوع می باشد.

ثالثاً:در خصوص دو میلیارد ونیم اعتبارات تجهیزاتی که در گزارش رئیس سابق آموزش وپرورشگچساران آمده این مبلغ مستقیماً از طریق نماینده محترم شهرستانهای گچساران وباشت در مجلس شورای اسلامی  تامین  شده ودر اختیار شهرستانهای گچساران وباشت قرار داده شده است.

رابعاً: اطلاعات میزان اعتبارات دقیق عمرانی سالانه آموزش وپرورش استان وسهم هر شهرستان ومنطقه در فصل آموزش در اختیار سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان واداره کل نوسازی،توسعه وتجهیزات مدارس استان می باشد ومی توانید جهت شفاف سازی موضوع اطلاعات لازم را از این دو دستگاه اخذ نمائید.

در پایان یادآور می شود قبل از درج هرگونه مطلبی از باب ((ولاتقف ما لیس لک به علم))از دستگاههای متولی ومربوطه اطلاعات دقیق را اخذ وپس از آن مبادرت به درج گزارش وخبر نمایند.

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه وبویراحمد

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :