پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)
با حضور مدیر کل آموزش وپرورش ،رئیس اداره مشارکت های مردمی و کارشناس مشارکت های آموزش وپرورش استان نشست موسسان و مدیران مدارس غیر دولتی در کانون فرهنگی شهید باهنر دهدشت برگزار شد.

به گزارش“صبح خرد” و به نقل از روابط عمومی آموزش وپرورش دهدشت”، با حضور مدیر کل آموزش وپرورش ،رئیس اداره مشارکت های مردمی و کارشناس مشارکت های آموزش وپرورش استان نشست موسسان و مدیران مدارس غیر دولتی در کانون فرهنگی شهید باهنر دهدشت برگزار شد.

مدیر کل آموزش وپرورش استان گفت : وزارت آموزش وپرورش  آموزش وپرورش سهم پرسنلی  نزدیک ۴۰درصد و سهم بودجه ای ۱۱درصد کارکنان کشور را دارد  که توازن و تعادلی در تعداد و بودجه  نیست و بیش از ۹۸درصد بودجه اختصاص یافته به وزارت آموزش وپرورش صرف حقوق می شود و به همین دلیل از  لحاظ مالی به شدت در مضیقه هستیم و کسری بودجه نیز مشکلی است که همیشه آموزش وپرورش  با ان درگیر است.
هادی زارع پور تصریح کرد ؛ در این شرایط بهنرین راهبرد این است که مشارکت های مردمی را توسعه دهیم  که یکی از پنج  سیاست دولت تدبیر و امید گسترش اصل مشارکت های مردمی بود که یکی از مصادق اصلی آن مدارس غیر دولتی است.
زارع پور افزود :

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ۳۱ هزار و ۱۵۵ نفر دانش آموز در ۱۴۰ مدارس غیر دولتی این استان مشغول به تحصیل هستند.

زارع پور عنوان کرد: در کهگیلویه و بویراحمد ۶۲ آموزشگاه علمی آزاد، ۱۰۳ مرکز آموزشگاه زبان وجود دارد.

وی ادامه داد: بالغ بر ۱۰ هزار و ۱۱۶ نفر در ۳۹۶ پیش دبستانی در کهگیلویه و بویراحمد آموزش می بینند.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: در مدارس این استان ۱۴۰ نفر نیروی رسمی و دو هزار و ۴۴۹ نفر نیروی غیر رسمی فعالیت می کنند.

مدیر کل آموزش وپرورش استان در ادامه انتظارات و توقعات آموزش وپرورش از  از موسسان و مدیران مدارس غیر دولتی را تشریح کرد و گفت : بر اساس تحقیق و مطالعه میدانی که در مورد  آسیب شناسی از مدارس غیر دولتی در سطح کشور صورت گرفت پنج چالش ؛  سطح پایین کادر آموزشی، امکانات ضعیف کمک آموزشی ، پایین بودن سطح نمرات واقعی ، فضاهای نامناسب
آموزشی و ورزشی با توجه اینکه  ۶۰ درصد  ساختمان مدارس غیر دولتی استیجاری هستند که اساسا که کاربرری اموزشی ندارد ، نگاه چرتکه ای و دریافت هزینه های اضافی شناسایی شد  که البته در استان ما خیلی موضوعیت ندارند.
زارع پور در ادامه ضمن تاکید بر فعال کردن شورای موسسان مدارس غیر دولتی گفت ؛ از مدیران و موسسان مدارس غیر دولتی انتظار داریم  مکاتبات وبخشنامه های اداره کل آموزش وپرورش  و شهرستان را پاسخ دهند و مدیران مدارس با سامانه های جدید آشنا شوند.

مدیرکل آموزش وپرورش کار در آموزش وپرورش را حساس و وقت گیر دانست و گفت ؛ متوسط روزانه ۱۸ ساعت برای آموزش وپرورش استان وقت می گذارم .
زارع پور گفت : با اینکه ۱۲ هزار ساعت حق التدریس داریم ولی در بحث نیروی انسانی در کشور وضعیت مطلوبی داریم وبسته حمایتی که که شامل هفت برنامه بود ویژه روستاها بود که در برخی استان اجرا شد و تلاش می کنیم امسال روستاها نزدیک به شهر را نیز شامل این برنامه کنیم.
وی در ادامه ضمن تاکید بر عدم تشکیل کلاس های مختلط در مدارس  افزود ؛ تعامل مدیران با موسسان و استفاده از تجارب استان های توسعه یافته ضرورت دارد و باید صلاحیت نیروهای شاغل در مدارس غیر دولتی  با اجرای فرایند درست تایید صلاحیت انجام گیرد.
زارع پور ضمن ادامه داد ؛ اگربه دنبال توسعه هستیم  باید فصل الخطاب قانون باشد و اجرای دقیق و منظم قوانین راه رسیدن به توسعه است و تاکید دین ما نیز چنین است.
مدیر کل آموزش وپرورش در پایان گفت : موسسان و مدیران قانون مدارس غیر دولتی که در سال ۹۵ دائمی شده را جهت مطالبه گری و آگاهی از حقوق خود مطالعه کنند.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :