پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

همایش تجلیل از برترین های قرانی آموزش وپرورش دهدشت برگزار شد.

به گزارش“صبح خرد”، با حضور معاون پرورشی و رئیس اداره قران و نماز  اداره کل آموزش وپرورش استان ،مدیر آموزش وپرورش دهدشت و برخی مدیران شهرستانی همایش تجلیل از ۴۲ دانش آموز نخبه  قرانی آموزش وپرورش دهدشت برگزار شد.

دستگاه های فرهنگی از ظرفیت آموزش وپرورش برای فرهنگ سازی و نهادینه کردن قانون استفاده کنند.

معاون پرورشی وفرهنگی  اداره کل آموزش وپرورش در همایش از برترین های قرانی آموزش وپرورش در دهدشت  گفت : دستگاه های فرهنگی از ظرفیت آموزش وپرورش برای فرهنگ سازی و نهادینه کردن قانون استفاده کنند.

بهالدین ملک حسینی گفت : هدف نهایی و غایی آموزش وپرورش باید تربیت و آموزش انسان مسئولیت پذیر ،ایثارگر و پاسخگو باشد و هدف اصلی طرح تحول نظام آموزش وپرورش که مورد تاکید جدی مقام معظم رهبری است نیز همین است.

وی افزود : از هفتاد برون داد نظام آموزش وپرورش ده مورد متوجه آموزش و شصت مورد دیگر  متوجه تعلیم و تربیت است که و در سند طرح تحول بنیادین  ۱۳۱ راهکار برای تحقق اهداف تعلیم و تربیت پیش بینی شده است.

ملک حسینی افزود : دستگاه های فرهنگی از ظرفیت آموزش وپرورش برای فرهنگ سازی و نهادینه کردن قانون استفاده کنند وقطعا آموزش وپرورش آمادگی همکاری در این زمینه را دارد.

وی ادامه داد : زیر نظام های طرح تحول بنیادین شش تا هستند که از مجموعه ۳۳۲ برنامه ۲۳۱ برنامه مستقیم یا غیر مستقیم در حوزه پرورشی هستند که اهمیت موضوع را نشان می دهد و باید گفت در سند طرح تحول کلمه ای به نام معلم وجود ندارد و تنها  از کلمه مربی استفاده شده است بدین معنی که در مدرسه متولی اصلی و تمام تربیت دانش آموزان صرفا معاون یا مربی پروررشی نیست و همه ارکان مدرسه در تربیت دانش آموز موثر هستند.

معاون پرورشی اداره کل آموزش وپرورش در مورد اهمیت نماز در مدرسه گفت : زنگ نماز باید در مدارس جدی گرفته شود و با توجه به مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش و انقلاب فرهنگی که توسط رئیس جمهور ابلاغ شد در زنگ نماز تمامی فعالیت های مدرسه تعطیل می شود و صرفا در مدت زمان نیم ساعت تملام توجه دانش آموز ،مدیر و معلمان متوجه نماز می شود و این قانون است.

ملک حسینی گفت : در سال تحصیلی گذشته ۴۶۸ دانش آموز در سطح استان در همه رشته ها شامل ۱۲ رشته دختران و ۱۴ رشته رشته پسران رتبه کسب کردند که در شهرستان ها و مناطق با برگزاری همایش از آنها تجلیل به عمل می آید.

مدیر آموزش و پرورش دهدشت در این همایش  گفت : توفیق خدمت در سفره قرانی ارزشمند و معنوی است و انشالله بتوانیم رضایت خاطر مربیان و معاونان حوزه پرورشی را فراهم کنیم.

علی پورک پور با یادآوری اهمیت تلاوت و استفاده از مفاهیم قرانی در زندگی  گفت : متولیان تعلیم و تربیت و مربیان قرآنی چهار وظیفه مهم به عهذه دارند که شامل ؛ ابتدا باید علاقمند باشیم و تلاش کنیم قران را با تمام وجود یاد بگیریم،  دوما در طول روز حداقل چند آیه از کتاب خدا را تلاوت کنیم و در مورد آنها تدبیر و اندیشه کنیم ، سوما ؛سعی شود آنچه را در نتیجه تلاوت قرآن اوختیم و یاد گرفتیم عملیاتی کنیم و در نهایت مفاهیم و موضوعات قرآنی رات در زندگی خود بکار بگیریم.

        

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :