پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

عادت قشنگی نیست که هر روز در شبکه های اجتماعی و رسانه ها از دردها و رنج های معلمان ایران خصوصا در مناطق محروم گفته شود نه بخاطر بازتاب این مشکلات و رسانه ای کردن آن که بخاطر اینکه افسوس میخوریم که در آستانه ی چهلمین سال انقلاب اسلامی هنوز بسیاری از مناطق محروم از ابتدایی ترین امکانات مثل جاده  برخوردار نیستد.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، در منطقه محروم دیشموک معلمی جوان با دست وپنجه کردن با مشکلات فراوان ،خود گاهی شاگردانش را به دلیل نبود پل و جاده مناسب از مسیر رودخانه عبور میدهد که اگرچه در نگاه اول عاشقانه و زیبا به نظر می رسد اما تامل در این اقدام و دلیل آن بیشتر آزارمان می دهد که چرا هنوز بعد از گذشت چهل سال از عمر انقلاب مردم مناطق محرومی مثل دیشموک و چاروسا از ابتدایی ترین امکانات زندگی برخوردار نیستند.

آموزگار این داستان این بار صیاد تقی پور نام دارد ؛  معلمی که در سرگچ منطقه محروم دیشموک درس عشق را با درس مدرسه در آغوش خود و دانش آموزان پیوند می دهد .
صیاد معلمی است که در سیلاب های فصلی روستای  سرگچ عشق صید می کند .
این آموزگار مسئولیت پذیر به رسانه ها گفت : عشق به دانش آموزان و این که دوست ندارم صبح زود یا ظهر بزنند به دل رودخونه تا خدایی ناکرده سرما بخورند هر کاری میکنم تا اونها در آب نروند بعضی وقت ها با الاغ اونها را از رودخونه عبور میدم و بعضی موقع هم با پشت کردن و بغل کردن .
صیاد گفت : با عشق اینکار را انجام می دهم و با انگیزه بیشتری به تدریس مشغول می شوم .
این معلم فداکار گفت : شاید باروتون نشه ولی مردم این روستا هنوز سرویس بهداشتی ندارند ، این یعنی فاجعه .
ایشان گفت : از مسئولین انتظار دارم که برای مردم این روستا چاره ای بیندیشند و حداقل امکانات ابتدایی که برای یک زندگی ساده نیازه مثل سرویس بهداشتی ، جاده ، پل و غیره را فراهم کنند.

به راستی آیا مردم بخش های چاروسا و دیشموک جز جغرافیای این استان نیستند ؟

آیا استاندار همیشه مدعی و طلبکار کهگیلویه وبویر احمد در جریان چنین اتفاقاتی هست و اصلا آیا برای وی اهمیتی دارد که مثلا جاده ارتباطی دهدشت به چاروسا و دیشموک آنقدر خطرناک و نامطمئن است که هیچ مسافری از به سلامت رسیدن خود  اطمینان ندارد؟

صیاد تقی پور عاشقی می کند مثل همه ی آموزگار و معلمان این مرز و بوم که از کلاس درس عشق صید می کنند و قطعا هیچ کلاسی با تلاش و پشتکار فرهنگیان هیچ گاه بدون معلم نخواهد بود اما لازم است همه مسئولان و دولتمردان بدانند راه رسیدن به توسعه پایدار و همه جانبه از طریق آموزش وپرورش ممکن است و لاغیر.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :