پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

تنور انتخابات کهگیلویه زودتر از بقیه حوزه های انتخابیه استان و کشور گرم شد.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، با اعلان حضور قطعی حمید رضا رحیمی نیا و علی کامرانی دو چهره سیاسی از دو جریان سیاسی اصولگرا و اصلاح طلب تنور انتخابات در حوزه ی کهگیلویه بزرگ زودهنگام و جلوتر از سایر حوزه های انتخابی کشور گرم شد.

رحیمی نیا مدیر کمیته امداد در برخی شهرستان ها و مناطق استان و معاونت کمیته امداد استان و از چهره های نزدیک به جریان اصولگرایی احتمالا باید در میدانی رقابتی سنگین با محمد موحد نماینده ادوار مجلس و عدل هاشمی پور نماینده فعلی کهگیلویه و احتمالا سایر کاندیدهای پرتعداد این جریان رقابت کند.

علی کامرانی کاندیدای مجمع اصلاح طلبان کهگیلویه بزرگ   در دور قبل که در مجمعی پر حرف و حدیث وپرحاشیه موفق شد به عنوان کاندیدای نهایی جریان اصلاحات طلب در انتخابات حضور پیدا کند  توفیقی نیافت و علی رغم حمایت قریب به اتفاق چهره های اصلاح طلب شهرستان های چهار گانه از پس رقابت با عدل هاشمی پور و محمد موحد برنیامد و با اختلاف فاحشی در رتبه سوم قرار گرفت.

کامرانی دیروز ودر حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب استان در گفتگو با خبرنگاران با قاطعیت اعلان کرد در انتخابات دور بعدی کاندید خواهد بود.

رحیمی نیا و کامرانی درحالی  با اعلان حضور خود تنور انتخابات را در کهگیلویه بزرگ گرم کردند که معلوم نیست جریانات سیاسی در استان و شهرستان اصلا نظری روی حضور آنها دارند یا نه یا احیانا قصد دارند به شکلی مستقل و خارج از خرد جمعی خصوصا در جریان اصلاح طلبی در انتخابات حضور پیدا کنند.

در محافل سیاسی کهگیلویه بزرگ  شنیده می شود هر دو طیف منسوب به اصلاح طلبی در انتخابات حضور فعالی خواهند داشت و معلوم نیست آیا در این حوزه ی انتخابیه پرچالش و پرحاشیه اصلاح طلبان موفق به ائتلاف می شوند و یا با اعلان حضور خود بدون از ائتلاف قصد دارند کاندید مورد نظر خود را راهی بهارستان کنند.

چیزی که تا الان مشاهده شد این بود که بعد از حضور علی محمد احمدی و عدم توجه جدی وی به کهگیلویه بزرگ در مقابل توجه جدی به دو شهرستان بزرگ دیگر استان خصوصا گچساران ،اختلاف اصلاح طلبان در کهگیلویه به حدی رسیده که درصد امید به ائتلاف احتمالی به حداقل ممکن رسیده و این باعث هموار شدن ورود آسانتر اصولگرایان به مجلس از این حوزه انتخابیه می شود.

حمایت جدی  علی کامرانی از مواضع استاندار فعلی دقیقا عکس انتقاد جدی اکثریت اصلاح طلبان استان و کهگیلویه بزرگ از عملکرد علی محمد احمدی  است و با اعلان کاندیداتوری زود هنگام وی و عدم نام بردن از مجمع احتمالی اصلاح طلبان شاید نتیجه انتخابات را همین الان رسما اعلان کرده که البته قطعیت ندارد و باید منتظر اتفاقات بعدی ماند.

عمده انتقاد جدی اصلاح طلبان از استاندار فعلی که به نظر می رسد انتقادات به حقی حول انتصاب مدیران ضعیف ،گوش به حرف بودن بیش از حد معقول به نماینده پرقدرت گچساران ،عدم توجه به کهگیلویه بزرگ و نخبگان آن و سوابق اصولگرایی وی در کنار احتمال حضور وی به عنوان کاندیدای انتخابات دهلران می چرخد.البته تا زمان ثبت نام و مشخص شدن کاندیدهای احتمالی فرصت زیادی باقی است که احتمال هر اتفاقی وجود خواهد داشت.

 

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :