پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

حمیدرضا رحیمی نیا از چهره های جوان اصولگرا که پیش از این آمادگی خود را برای حضور در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی اعلان کرد با ارسال یادداشت کوتاهی نظر خود در مورد فساد و رویکرد کلی مدیران نسبت به این مقوله بیان کرد.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”، متن یادداشت رحیمی نیا بدین شرح است ؛

به نام خداوند قادر متعال.

مبارزه جدی ، مبنایی و شفاف با فساد اقتصادی از اوجب واجبات است همانگونه که حفظ نظام از اوجب واجبات میباشد.

دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب بیانات ایشان از سال ۱۳۸۰ تا کنون در باره فساد اقتصادی را به عنوان ((یک جهاد واقعی ))منتشر کرد.
مبارزه با فساد در کل از اهمیت ویژه ای برخوردار ولی مبارزه با فساد اقتصادی در اولویت اول باید قرار گیرد .
بنده معتقدم هیچ قدرت استکباری نمی تواند این نظام را ساقط یا حتی متوقف کند ولی فساد اقتصادی میتواند پایه های هر حکومت و نظامی را سست ، لرزان و در نهایت ساقط کند ..

لذا در این راستا اظهار چند نکته ضروری است.

اول : یکی از راههای مبارزه با فساد انتخاب متولیان و مجریانی است که خود از فساد مبرا باشند چون با دست آلوده نمیشود کثیفی و ناپاکی را رفع نمود .

دوم : مبارزه مبنایی و ساختاری است که باید ناظر و منظور کاملا مستقل از همدیگر باشند در راستای پیشگیری از فساد نهادینه

سوم : شفاف سازی قوانین مالی ، معاملاتی ، مناقصه ها و مزایده ها و…..

چهارم : مبارزه خارج از نوبت با کسانی که در سمت های اداری در سطح ملی و منطقه ای و حتی عادی بودند و از اول انقلاب هیچگونه بنیه اقتصادی نداشتند و بعضی هاشون در مصاحبه هاشون اعتراف میکنند که اول انقلاب به شام شب محتاج بودند و اکنون دهها میلیارد سرمایه و ملک دارند به عمل آید و ضمن ضبط اموال آنها به نفع ملت در محاکم قضایی محاکمه و راههای فساد و تحصیل مال نامشروع را بطور عملی از زبان آنها کشف کنند ..
زیرا کارمندان دولت حق دخل و تصرف در معاملات و امورات اقتصادی را ندارند چطور یک فرد با این همه محدودیت به این همه مال و اموال رسید :
ار کجا آورد ؟
سالی چقدر حقوق میگرفت؟
که میلیارد ها سرمایه و ملک دارند؟
همین ها صد ها بار بیشتر از تبلیغات استکبار جهانی برعلیه انقلاب به نظام لطمه وارد میسازند ..
اینان در هر استان و شهرستانی کاملا قابل شناسایی هستند و یا به نوعی کاملا مشخص هستند..
وقتی با اینان برخورد شود و اموال نامشروع انان مصادره گردد دیگه کسی جرات نمیکند دنبال تحصیل مال نامشروع برود و از طرف دیگر اکثر مبادی فساد در بازجویی ها هم مشخص میشوند و از لحاظ ساختاری پیشگیری لازم به عمل می آید و در این راستا مردم به انقلاب و آرمان ها و منویات رهبری پایبند تر و تجدید میثاق میکنند ..

همین عده افراد هستند که بعضا انتخاباتها را هم از روش و مسیر اصولی ، انقلابی و انتخاب شایستگان خارج میسازند ..

پنجم : برگشت موجودی آقازاده ها در بانکهای خارج از کشور که طبق صحبت اخیر نماینده محترم مجلس و رئیس سابق بانک مرکزی آقای محمود بهمنی که عنوان نمودند موجودی آقازاده ها فقط در بانکهای آمریکا که ما هر جمعه در میعاد گاهای نماز جمعه و سایر مراسمات مرگ بر آن روا میداریم فقط ۱۴۸ میلیارد دلار است خیلی بیشتر از ذخایر ارزی کشور..

به امید تحقق مبارزه جدی و واقعی با فساد اقتصادی در راستای بازخوانی شعارهای انقلاب ، باز تولید آرمانهای امام ، تمرکز بر رفع شکاف طبقاتی ، مبارزه با فقر و فساد و تبعیض ، ارتقا سطح‌ معیشت فقرا و ایجاد اشتغال برای جوانان ……

به این شکل نظام را از همه آفات مصون نگه میداریم همانگونه که معمار بزرگ انقلاب فرمودند حفظ نظام از اوجب واجبات است لذا نتیجه میگیریم مبارزه با فساد بویژه بویژه فساد اقتصادی از اوحب واجبات است..

حمید رضا رحیمی نیا

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :