پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

در پی درج و انتشار یادداشتی از طرف جمعی از حامیان دولت خطاب با استاندار کهگیلویه وبویراحمد ،مشاور رسانه ای نماینده کهگیلویه جوابیه ای ارسال کرد.

به گزارش”پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، متن جوابیه حسین رهی عینا اکرده می شود؛

مخالفان امضای هاشمی پور در طرح استیضاح رئیس جمهور، بلند بگویند

 

مردم در کجای قاموسشان قرار دارند؟

 

امضای طرح استیضاح رئیس جمهور توسط مهندس عدل هاشمی پور با واکنش برخی رسانه ها با عناوین مختلف اما متن واحد دست به دست می شود:

_انتقاد جمعی از حامیان دولت از عدل هاشمی پور 

_درخواست حامیان دولت در کهگیلویه از استاندار: از خواب بیدار شوید

_هاشمی پور مخالف یکه تاز و همیشگی دولت

 

از آنجاییکه یکی از پایگاه های خبری، تحت عنوان یادداشت ارسالی سیاسی مخاطبین به آن پرداخته، بیشتر معلوم می شود نویسنده این متن یک نفر می باشد که کاربرد آن به معنای عام خلاف منشور و اخلاق رسانه ای است.

از طرفی ریتم و فحوای مقاله نیز مؤید همین مطلب (نویسنده واحد) است.

از طرفی بسیار بعید به نظر میرسد جمعی بنشینند نامه بنویسند درخواست بیدار شدن استاندار از خواب را داشته باشند و در متن نامه نیز تحلیل درون جریانی نماینده کهگیلویه بزرگ را هم داشته باشند. 

ضمن سپاسگزاری از اصحاب رسانه و تقدیر از زحمات شایسته آنان و سپاسگزاری ازدغدغه همه کسانیکه فقط به مردم می اندیشند و با پرهیز از سیاست زدگی، منافع عمومی را بر منافع جریانی ترجیح می دهند و همچنین با امید به اینکه شفافیت، صداقت، عدم جانبداری، حرکت در راستای مصالح عمومی مردم سرلوحه ی کار رسانه ها و متولیان آنان باشد نکاتی چند پیرامون این مطلب به رشته تحریر در می آید امید است مورد توجه و قضاوت منصفانه ی خوانندگان، اصحاب رسانه و مردم قرار گیرد.

زیبنده است که این سخن گهربار امام راحل بر سر در ساختمان ریاست جمهوری و محل نشست جلسات هیئت دولت زرکوب گردد تا فصل الخطاب همه دولت ها باشد.

فرموده اند: دولت واقعاً باید با تمام قدرت آن طوری که علی ـ علیه السلام ـ برای محرومین دل می سوزاند، این هم با تمام قدرت دل بسوزاند… مثل یک پدری که بچه هایش اگر گرسنه بمانند، چطور با دل افسرده دنبال این می رود که آن ها را سیر بکند، یک دولت تابع امیرالمؤمنین باید این طور باشد. (صحیفه امام، ج ۱۸، ص ۱۵۹)

لازم است منتقدین محترم بدانند که البته می دانند دولت فعلی به گفته شخص دکتر روحانی، دولت اعتدال است.

سردار هاشمی پور بر مبنای عهد با مردم در پیگیری و استیفای حقوق آنان فارغ از نگرش سیاسی و بر اساس مصلحت عمومی موکلان، در ابتدای دولت دوازدهم بر مبنای تعامل سازنده و منطقی، به وزرای کارآمد و توانمند معرفی شده از سوی رئیس جمهور محترم نه تنها رأی اعتماد داد بلکه برای جلب نظر مجلسیان تلاش بسیار نمود.

 در ادامه با تعامل سازنده و ارتباط منطقی و نظارتی با مسئولان اجرایی استان، زمینه ساز اخذ مجوز، اعتبار و بودجه لازم جهت اجرا و تداوم طرح ها و پروژه های مهم و کلان در کهگیلویه بزرگ گردید و باعث خدمت رسانی بیش از پیش به منطقه شد که اذعان و تأیید مکرر مسئولان ارشد استانی و کشوری را در پی داشته است.

در ادامه کار به دلیل ضعف عملکرد برخی وزرا نظیر دکتر آخوندی نیز وارد عمل شد و در استیضاح وی نقش مؤثری ایفا نمود.

باز در ادامه، تلاش وافری جهت تکمیل کابینه و به عنوان مثال سپردن سکان وزارت نیرو به دکتر اردکانیان داشت.

در شرایط کنونی نیز بدون توجه به سیاست زدگی و در راستای وظیفه و عمل به تکلیف به دلیل بی مبالاتی رئیس دولت و مشکلات اقتصادی و معیشتی مبتلابه جامعه با آنچه که در استیضاح احتمالی و یا طرح سوال مجدد مطرح خواهد شد اقدام نموده است و جز به بهبود زندگی مردم و رضایت آنان در سایه ی سربلندی نظام اسلامی به چیز دیگری نمی اندیشد.

سردار هاشمی پور در قبال انتقادات مطروحه بنا بر نظر و دیدگاه مقام معظم رهبری به این جمله ایشان بسنده می کند:

لزومی ندارد که انسان بخواهد به هر مطلب یا انتقادی، پاسخ دهد زیرا در برخی موارد سکوت بهتر است ضمن آنکه هر حرفی هم که بر ضد ما زده شود اینگونه نیست که حتماً در ذهن افراد جامعه تأثیر بگذارد و مورد قبول قرار گیرد.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کرده اند: انتقاد باید باشد اما انتقاد باید با لحن خوب و منصفانه باشد و هدف از آن نیز بی آبرویی و سبک کردن طرف مقابل نباشد که این روش قطعاًَ غلط است.

 

الهی آن ده که آن به.

 

سید حسین رهی

۹۷/۱۲/۴

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :