پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

امین کاظم نژاد دبیر انجمن اسلامی مهندسان استان، فعال سیاسی و از چهره های جوان اصلاحطلب به نمایندگی از انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام و حمید آذربو از چهره های جوان جریان اصولگرای استان به نمایندگی از بسیج دانشجویی با هم درباره “آرمانهای آنقلاب و موانع دستیابی به پاره ای از آنها” به مناظره پرداختند.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”، امین کاظم نژاد فعال اصلاح طلب در مقابل آذریو جوان اصولگرا شماها که این همه تریبون نماز جمعه و رسانه ملی را دارید، تحمل شنیدن ۵ دقیقه سخن ما را هم ندارید‌/نظارت استصوابی شورای نگهبان خلاف اصول ۶، ۹ و ۵۶ قانون اساسی است/تفکرات مصباح یزدی برای جمهوریت نظام خطرناک هست.

پس از دو سال در دانشگاه یاسوج شاهد برگزاری یک مناظره داغ و پر هیجان بیین دو تفکر بودیم.

 امین کاظم نژاد دبیر انجمن اسلامی مهندسان استان، فعال سیاسی و از چهره های جوان اصلاحطلب به نمایندگی از انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام و حمید آذربو از چهره های جوان جریان اصولگرای استان به نمایندگی از بسیج دانشجویی با هم درباره “آرمانهای آنقلاب و موانع دستیابی به پاره ای از آنها” به مناظره پرداختند.

در این مناظره بارها کاظم نژاد از آذربو طرف دیگر مناظره کننده میخواست که از موضوع بحث خارج نشود و بجای پرداختن به حواشی و موضوعات بی ربط به طرح مباحث بنیادی و معرفتی بپردازد.

کاظم نژاد ابتدا به عدم فرصت های برابر بین انجمن اسلامی و بسیج دانشجویی اشاره کرد و گفت در این دانشگاه با این همه ساختمان یک پارتیشن بسیار کوچک ۲ در ۳ را بعنوان دفتر انجمن در اختیار این تشکل قدیمی و ریشه دار قرار داده اند. آیا وضعیت بسیج هم همینگونه است؟

وی بیان کردند این از ابتدایی ترین مفاهیم عدالت هست که باید در دانشگاه نهادینه شود و فرصت برابر برای همگان باشد.

کاظم نژاد در ادامه گفتند هر گاه در جامعه ای مردم از شرایط فرهنگی- عقیدتی، سیاسی- اجتماعی و اقتصادی ناراضی شوند و خواهان اصلاح ساختارها معیوب و ناکارآمد باشند و حاکمیت در برابر اصلاحات مقاومت نشان دهد و تن به اصلاح ندهد و مردم از اصلاحات نا امید شوند به سمت انقلاب کردن حرکت میکنند.

وی در ادامه شرایط پیش از سال ۵۷ را تشریح کردند و اهداف انقلاب را چند بعدی دانستند و گفتند که مهمترین ابعاد یا اهداف انقلاب بر اساس چهار هزار شعار جمع آوری شده پیش از انقلاب و همچنین بر اساس سخنرانی ها، بیانیه ها و مصاحبه های شخصیت های برجسته انقلاب بخصوص شخص حضرت امام شامل عقیدتی- فرهنگی، سیاسی- اجتماعی و اقتصادی است.

کاظم نژاد گفت آن دسته از آرمانهایی که متعلق به حقوق ملت بوده است، بیشتر از مابقی مورد غفلت و تحدید واقع شده است.

ایشان همچنین یکی از دلایل این غفلت را اینچنین بیان کردند ” یکی از دلایلی که انقلاب به پاره ای از اهداف خودش نرسید، فقدان زود هنگام اندیشمندان و روحانیون متنفذی بود که باورمند به جمهوریت و آزادی بودند و جایگزین آنها کسانی شدند که نسبت به آزادی و جمهوریت نگاه تزئینی داشتند.

ایشان در ادامه به تحلیل و نقد نظرات آیت الله مصباح یزدی و مرحوم آیت الله مومن پرداختند و آن را با نظرات شهید مطهری، شهید بهشتی و آیت الله طالقانی و قانون اساسی مقایسه کردند و گفتند که نظرات مصباح و مرحوم مومن درباره جمهوریت نظام با روح قانون اساسی و اندیشه ورزان بزرگان انقلاب در تعارض کامل هست.

ایشان همچنین اندیشه های آیت الله مصباح یزدی را برای جمهوریت نظام خطرناک دانستند و نظارت استصوابی شورای نگهبان را محصول مشرب فقهی برخی از فقهای شورای نگهبان دانستند و بیان کردند که نظرات استصوابی خلاف اصول ۶، ۹ و ۵۶ قانون اساسی است. و ناقص حق حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش است.

در ادامه جلسه وقتی که سخنان تیز و تابو شکن کاظم نژاد دانشجویان مخالف را برآشفته کرد با ایجاد سر و صدا مانع ادامه صحبت های وی شدند که ایشان در پاسخ گفتند ” تمامی تریبونهای نماز جمعه و رسانه ملی مال شماهاست ولی تحمل شنیدن ۵ دقیقه صحبت های ما را هم ندارید.

همچنین وی در پاسخ به آذربو گفتند که متولی برخود با فساد دستگاه قضا است و رئیس دستگاه قضا را هم من تعیین نمیکنم که بخواهم پاسخگوی عملکرد آن باشم.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :