پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

هر رنگ چراغ‌های راهنمایی و رانندگی نماد یک چیز است؛ سبز حرکت، زرد احتیاط و قرمز ایست. توجه به هر کدام از این رنگ‌ها منجر به برقراری نظم و امنیت سر چهار راه‌ها می‌شود.

به گزارش”پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد” و به نقل از ایسنا ،  چند وقتی است که بعلت استاندارد و با کیفیت نبودن چراغ های راهنمایی برخی چهار راهها و میادین شهر یاسوج شاهد بروز مشکلات بسیاری در این شهر هستیم و مردم سردرگم هستند و بعضا منجر به تصادف نیز می شوند.
سرهنگ اسماعیل خوشوقت، رئیس راهنمایی و رانندگی استان کهگیلویه و بویراحمد در این خصوص  گفت: چراغ های راهنمایی شهر یاسوج خراب هستند و نصب، تعمیر و ارتقاء این چراغ ها وظیفه شهرداری است.
وی با بیان اینکه چراغ های راهنمای یاسوج کارایی لازم را ندارند ، افزود: ساختار و فاز بندی چراغ های راهنمایی سطح شهر یاسوج مورد تایید ما نیست چراکه با توجه به حجم ترافیک نیستند.
سرهنگ خوشوقت بیان کرد: ساختار چراغ های راهنمایی قدیمی بوده و نیاز به استفاده از چراغ های جدید است.
وی اضافه کرد: به نظر پلیس چراغ های راهنمایی شهر یاسوج کامل خاموش شوند مردم و پلیس تکلیف خود را می دانند و دیگر موجب سردرگمی مردم نمی شوند.
نستهن مقدم، شهردار یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد  گفت: جرائم رانندگی باید به شهرداری برای نگهداری و ارتقاء کیفیت چراغ های راهنمایی اختصاص داده شود
وی افزود: سیستم چراغ‌های راهنمایی شهر یاسوج قدیمی است که در پی صاعقه و بارندگی‌های پی در پی سوختند
مقدم  بیان کرد: با اصلاح جدید در زمینه پایش تصویری سطح شهر با بیش از ۱۰۰دوربین مشکل چراغ های راهنمایی نیز برطرف می شوند.
وی اضافه کرد: مشکل چراغ‌های راهنمایی در چند روز آینده رفع می شوند اما برای تبدیل شدن به احسن و چراغ های جدید و دیجیتالی جایگزین شود در دستور کار شهرداری است.
 بررسی‌های ما نشان می‌دهد که مسئولیت حفظ، نگهداری و رفع مشکلات چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در سطح شهر یاسوج به‌عهده شرکت شهرداری است که با توجه به در پیش بود تعطیلات نوروز و حضور مهمانان، مسافران و گردشگران در استان باید هر چه سریعتر و تا پیش از تعطیلات چاره ای اساسی صورت گیرد و کاری ماندگار انجام شود.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :