پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

سیل ویرانگر اتفاق تلخی بود که هفته قبل در بسیاری از استان های ایران اتفاق افتادو خاطر بسیاری از هم وطنان مارا آزرده کرد.ستاد بحران در کشور و به تبع آن در استان ها از نگاه مردم عملکرد مثبت و قابل قبولی نداشت مخصوصا اینکه رئیس ستاد بحران کشور شخصی ناکارآمد و غیر متخصص است.

همه ی اینها اما دلیلی نمی شود عملکرد موفق برخی استانداران و عملکرد دور از انتظار برخی دیگر از استانداران ناتوان دولت تدبیر و امید را نادیده بگیریم و به بهانه قدرت سیل و حجم عظیم بارش ها مدیریت ضعیف و قوی برخی مقایسه نشود.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، در لرستان موسی خادمی استاندار کهگیلویه وبویراحمدی این استان بزرگ  در اقدامی قابل تحسین که نشان مدیریت صحیح علمی و تخصصی ایشان است و نشان می دهد دو عنصر اصلی مدیریت در قرن حاضر یعنی “قدرت پیش بینی” و “ریسک بالا” به عینه و مشخصا دارد قبل از بروز سیل و بر اساس اطلاعات و هشدارهای سازمان هواشناسی و ستاد بحران کشور دستور به تخریب دو پل در معبر اصلی رودخانه ای که از شهر خرم آباد مرکز استان لرستان می گذرد داده که همین دستور علی رغم مخالفت های شدید سایر مسئولان شهری و مدیریتی و صرفا با مسئولیت مستقیم شخص استاندار باعث شد میزان تلفات جانی در خرم آباد در اثر سیل به صفر برسد و سایر تلفات مالی و ساختمانی به حداقثل ممکن برسد که این اقدام باعث تحسین بسیاری از نخبگان ملی و استانی شد.

حالا این اقدام مدیریتی موسی خادمی را مقایسه کنید با عملکرد مدیران ارشد استان کهگیلویه وبویراحمدی که حجم بارش ها و میزان سیل خصوصا در مرکز استان و شهرهای بزرگ آن به مراتب خیلی کمتر از لرستان بوده و هنوز بسیاری از محورهای مواصلاتی درون استانی و برون استانی آن و سایر تلفات آن به حالت عادی برنگشت.

هدف از نگاشت این یادداشت کوتاه و این مقایسه مختصر ، بزرگ نمایی آنچه در لرستان اتفاق افتاد و یا نادیده گرفتتن زحمات برخی مدیران در استان کهگیلویه وبویراحمد نیست بلکه تحسین اقدامی است که به هر حالت قطعا توانست جانی یا جانهای را نجات دهد و بدانیم تسلط به اصول مدیریت با هیاهو ، تحقیر و داد وبیداد در جلسات شورای اداری و سایر جلسات میسر نمی شود بلکه تخصص می خواهد و دلسوزی که امثال خادمی و خادمی های بسیاری دارند اما خیلی ها هم نه….

هشدارها و اقدامات قبل از وقوع سیل ،دستورات اکید و الزام آور به معاونان استاندارو فرمانداران شهرستان ها ،حضور در بطن کار و میدان عمل ،حضور تمام وقت در استان لرستان و مدیریت تمامی اقدامات و اطلاع رسانی دقیق قبل از وقوع سیل ، برخی اقدامات قابل تحسین موسی خادمی است که به سبب حضور قریب چهارسال در استانداری کهگیلویه وبویراحمد و مدیریت آرام وی و مقایسه آن با مدیریت پرتنش ،حاشیه ای و گاها ناکارآمد استاندار فعلی کهگیلویه وبویراحمد نشان می دهد به عمل کار برآید به سخندانی نیست………………

در ادامه اصل اتفاقی که در خرم آباد اتفاق افتاد را به نقل از خبرگزاری ایسنا آورده می شود.

 استاندار لرستان گفت: دو پل موقت در خرم‌آباد را تخریب کردیم.

دکتر سید موسی خادمی در بازدید از معابر شهر خرم‌آباد اظهار کرد:خوشبختانه همه دستگاه‎های اجرایی آماده هستند تا وظایفی را که بر عهده گرفتند متناسب با امکانات و تجهیزاتی که در استان وجود دارد انجام دهند تا از هر گونه بروز مشکل برای مردم جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: امیدوارم مردم نیز کمک کنند و و از نقاط حادثه خیز، رودخانه ها و جاهایی که معمولا دچار سیل گرفتگی می شود فاصله بگیرند.

استاندار لرستان بیان کرد: با آمادگی مجموعه دستگاه‌های اجرایی و امداد رسان و با امداد رسانی خوبی که انجام شده کمترین مشکل را خواهیم داشت.

خادمی تاکید کرد: به مسافرین نوروزی اطلاع رسانی کردیم و سالن‎های تربیت بدنی و مراکز اسکان آموزش و پرورش برای اسکان مهمانان نوروزی مهیاست.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه وجود پل‌های موقت یکی از دلایل سیل‌های قبلی در خرم‌آباد بود که به طور کامل یکی از این پلها را تخریب کردیم و دومین پل که روبروی استانداری است نیز در حال تخریب است.

وی یادآور شد: در جاهای دیگر استان نیز مشکلی نداریم و از روز گذشته همه دستگاه‌ها با تجهیزات و نیروی انسانی پای کار هستند.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :