پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

هرچقدر دوگانه همه سوز منطقیان ،لاهوتی سالهاست اجازه ورود نماینده ای اصلاح طلب از حوزه انتخابیه کهگیلویه به مجلس را نمی دهد اما دوگانه تازه شکل یافته اصولگرایی موحد ،عدل هاشمی پور برای اصولگرایان خوش یمن بوده و به مانند همه ی دوره های پیش در هفت اسفند عدل هاشمی استاد سابق خود را شکست داده و در میان رتبه سومی اصلاح طلبان راهی بهرستان شد.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، رفتن عدل هاشمی پور به مجلس شورای اسلامی با شکست محمد موحد که خود روزی شاگرد مکتب وی بوده نه برای سناتور قابل هضم بوده نه برای نزدیکان وی تا جایی که نیت و قصد شکست دادن عدل هاشمی پور و بازپس گیری صندلی بهارستان از روز هفت اسفند یعنی فردای انتخابات شکل گرفت و باز دسته ای از اصولگرایان قسم دیگری را خورده که باید همان قسم خورده دیروز هم مسلک خورده شکست دهند.در روزهای آغازین بهار ۹۸ ودر سال انتخابات مجلس شورای اسلامی کمک کم غبارها کنار می رود و محمد موحد صریحا که نه ولی مشخصا اعلان کاندیداتوری کرده و میشود گفت حضور در گلزار مطهر شهدای چرام آغاز محمد موحد برای دوئل با عدل هاشمی پور است و هرچند نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی از حوزه های انتخابیه کهگیلویه و بهبهان اعلان کاندیداتوری را به صلاح ندانست اما کیست که نداند که موحد می آید و قطعا هم می آید.

از طرف دیگر نماینده اصولگرای کهگیلویه و یار غار دیروز و رقیب امروز موحد در همه ی محافل عمومی و خصوصی گفته که برای دور دوم عزمم جزم تر است و قطعا هستم.حرکت دوم محمد موحد حضور در بین جوانان لنده بود و با قدرت از عملکرد ۱۶ ماهه خود دفاع کرد و گفت حاضرم با هر کسی منتقد عملکردم است مناظره کنم  که نشان می دهد موحد می آید و رقیب جدی عدل هاشمی و احیانا اصلاح طلبان خواهد بود.چ

در آن سو عدل هاشمی پور به مجمع میثاق دوباره یاران بزرگواری در لیکک رفت و اعوان سید علیمحمد بزرگواری که از حضور ناامید شدند چاره را در حمایت از هاشمی پور دیدند.دیدارها و حضور در مراسمات محمد موحد و تلاش بی وقفه عدل هاشمی نشان می دهد انتخابات اسفند امسال دوئل محود و عدل در انتخابات ودر اردوگاه اصولگرایی ثطعی است.

البته این که  اصلاح طلبان کهگیلویه چه برنامه ای برای انتخابات دارند معلوم نیست و هر دو طیف منتسب به اصلاح طلبان فعلا شاهد و ناظر مانورهای پیش از ثبت نام بزرگان اصولگرا هستند.اصلاح طلبان البته می دانند چشمان تیزبین شورای نگهبان و سایر نهاد پرقدرت و نفوذ در انتخابات تمام حرکات و برنامه های آنها رصد می کنند و حساسیت آنها نسبت به خود به نسبت جریان رقیب را به خوبی می دانند و آگاه هستند این تیزبینی در اردگاه اصولگرایی به حداقل ممکن می رسد و به همین خاطر شاید از علم کردن نیروهای خود امتناع می کنند.ناگفته نماند  از دقت در حضور افراد در جلسات و همایش ها می توان متوجه شد تا حدی چه کسانی از جریان اصلاحطلبان سودای حضور در انتخابات را دارند.نقد و بررسی شرایط اصلاح طلبان برای انتخابات آینده مجلس در یادداشتی جدا انجام خواهد گرفت.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، در ادامه گزارشی از دو برنامه موحد و هاشمی در لنده و لیکک ارائه می شود؛

عدل هاشمی میهمان جمعی از لیدرها و نیروهای سیاسی شاخص شهرستان بهمئی در یکی از باغ ویلاهای این شهرستان بود .
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، بخشدار سابق سراسیاب ضمن خیر مقدم به سردار هاشمی و هئیت همراه در این نشست گفت:  زحمات عدل هاشمی پور بر کسی پوشیده نیست و اگر بخواهیم زحمات شما را نادیده بگیریم به مانند انکار کردن خورشید می باشد.
دیدار با عدل هاشمی در باغ ویلایی در بهمئی/ تحلیلی بر سبد رای نماینده در دور گذشته / هاشمی : از وزیر نفت اعتبار می گیریم ، فرماندار می گوید صدقه نمی خواهیم
تحلیلی بر سبد رای نماینده در دور گذشته
اسماعیل یزدان دوست افزود :در کنار این که زحمات شما را ارج می نهیم ولی این نیروهای ارزشی و انقلابی انتقاداتی هم دارند و آن این است که در این سه سال توجه چندانی به این نیروها نشد و انتظار داریم در این ماه‌های پایانی و سال‌های دیگر از فکر و اندیشه این نیروها استفاده بیشتری کنید و با آنها بیشتر در ارتباط باشید.
دیدار با عدل هاشمی در باغ ویلایی در بهمئی/ تحلیلی بر سبد رای نماینده در دور گذشته / هاشمی : از وزیر نفت اعتبار می گیریم ، فرماندار می گوید صدقه نمی خواهیم
در ادامه عبدالصالح صمدی نسب رئیس اسبق اداره آموزش و پرورش شهرستان بهمئی و همچنین معاون اسبق پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و احمد گفت : انشالله همه ما بتوانیم در جهت تحقق شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است ، گام برداریم.
صمدی افزود : یکی از دلایلی که این طیف( نیروهای ارزشی) از جنابعالی حمایت کردند این بوده که احساس کردند که از جمله کسانی هستید که می‌توانید در راه دفاع از آرمان‌های این نظام قدم بردارید و تلاش کنید و شما را از مجموعه ای می‌دانند (سپاه پاسداران) که هر جا و در هر عرصه ای حضور پیدا دارند.
وی ادامه داد : یکی دیگر اینکه احساس کردند که شما تجربیات بسیار ارزشمندی را در دوره سازندگی در قرارگاه خاتم داشتید و می توانید در این راستا کمک کنید و بستر را برای توسعه شهرستان و حوزه انتخابیه ایجاد کنید.
صمدی گفت : دو خصلت تعهد و تخصص در جنابعالی وجود دارد. هنر یک نماینده در مجلس رایزنی با وزرا برای گرفتن اعتبارات است و یا از طریق خیرین و یا بخش خصوصی.احساس می‌کنیم ظرفیت های بالقوه و بالفعلی در جنابعالی وجود دارد که اگر همراهی و کمک شود می تواند موثر واقع شود.
این چهره سیاسی فرهنگی افزود : آسیب ها و مشکلاتی هستند و آن  برمی‌گردد به نوع برنامه ریزی تشکیلاتی. 
وی در توضیح مطالب خود گفت : سه گروه در این مدت شما را همراهی کردند: ۱_ گروه سنتی ۲_ اصلاح‌طلب۳_ نیروهای ارزشی، مدیریت این سه گروه در کنار هم نیازمند ورود جنابعالی به بعضی موارد دارد.
صمدی ادامه داد : این سه گروه با سه انگیزه در کنار شما هستند ۱_ استفاده شخصی ۲_ جنابعالی را به عنوان یک سنگر برای انتقام از گذشته دیگران می بینند ۳_ گروهی که صادقانه و بر اساس تجربیات و توانمندی های جنابعالی و اینکه می توانید برای حوزه انتخابیه مفید باشید.
وی گفت : در مجموع و بدون استثناء این سه انگیزه در هر سه گروه وجود دارد که این سه گروه باید به سبکی مدیریت شوند که حضرتعالی بتوانید مثل گذشته و با قدرت بیشتری در آینده هم ایفای نقش کنید و بتوانید از این طیف‌ها مشاوره و کمک بگیرید تا بتوانید موفق تر به پیش بروید که این موضوع در این مدت خدمت جنابعالی کمتر اتفاق افتاده است.
صمدی افزود : بعضی از دوستان در همین شهرستان همه چیز را برای خود می خواهند. در بین این افراد(نیروهای ارزشی)  افرادی هستند از سطح ادارات کل، بخشدار، مدیر شهرستان یک سری ظرفیت‌های داشتند و بعضی در سطح کلان کشور خدمت کردند آیا نباید از نظرات آنها استفاده شود؟؟؟
صمدی در پایان گفت : این ها آسیب هایی هستند که وجود دارد و امیدواریم که جنابعالی به آنها توجه داشته باشید.
دیدار با عدل هاشمی در باغ ویلایی در بهمئی/ تحلیلی بر سبد رای نماینده در دور گذشته / هاشمی : از وزیر نفت اعتبار می گیریم ، فرماندار می گوید صدقه نمی خواهیم
دولت در بخش اقتصادی خوب عمل نکرده است.
عدل هاشمی پور در ابتدای صحبت‌های خود گفت: کشور ما از حیث امنیتی و دفاعی از تمام ادوار گذشته بهتر است و هیچ مشکل و نگرانی نداریم.
هاشمی افزود :دولت در بخش اقتصادی متأسفانه درست مدیریت نکرده است که این به مجلس هم برمی‌گردد چرا که وزرایی که انتخاب می شوند باید کارآمد و انقلابی باشند که متاسفانه بعضی از این وزرا اینگونه نیستند.
وی ادامه داد : یکی از وزیران کارآمد وزیر نفت است که توانستیم ۴۰ میلیارد تومان از وی خارج از اعتبارات استانی و ملی پول بگیریم.
هاشمی گفت : سه سال است در مسیری حرکت می‌کنیم که دغدغه مقام معظم رهبری است و آن بحث اقتصاد مقاومتی است.
پول گرفتم و دادم اما کسی حاضر نشد اسم مرا بیاورد
وی خطاب به نخبگان سیاسی بهمئی گفت : مطمئناً شماها در این مورد می توانید سرتان را بالا بگیرید که اگر خودتان را هزینه‌ای بنده ی حقیر کردید و به من اعتماد کردید توانستم به قول ها و وعده های خود عمل کنم. ۹ میلیارد تومان در ۶ ماه گذشته پول وارد بیمارستان شده است که اینها همینطور الکی نیامده است.۷ میلیارد تومان پول برای ۲۳ جاده روستایی از زنگنه پول گرفتیم، نزدیک به ۵ تا ۶ میلیارد برای ۹ خیابان لیکک از وزیر نفت گرفتیم و یکی هم حاضر نشد اسم بنده را به عنوان یک چهره اصولگرا در جامعه مطرح کند و غیر از خدا هیچ پناهگاهی تا الان نداشتم و در مقابل همه ایستاده ام.
وی در تشریح عملکرد خود گفت : ۳ میلیارد برای محوطه سازی بیمارستان لیکک ۹ و نیم میلیارد تومان فقط برای چمن مصنوعی و ورزش لیکک ۶ میلیارد برای جاده جایزان به لیکک،۴ و نیم میلیارد برای جاده گنبد بردی و ابوالفارس به رامهرمز که این ها را از  وزارت نفت گرفتیم. یک و نیم میلیارد پول برای اولین بار به شهرداری لیکک فقط بابت عوارض واریز شده و یک نفر از شهرداری و شورای شهر لیکک حاضر نشد اسمی از بنده ببرد.
هاشمی افزود : هر مسئولی الان همراه خانواده خود به تفریح رفته است، خدا از من نگذرد اگر در طول این سه سال یک ساعت با خانواده ام برای تفریح جایی رفته باشم و همیشه در بین مردم هستم.وی گفت : تفکری در استان ما وجود دارد که کسی توجهی به کار عام‌المنفعه ندارد و کار اساسی و زیربنایی نیست.
از وزیر نفت اعتبار می گیریم ، فرماندار می گوید صدقه نمی خواهیم!
نماینده مجلس بیان کرد : بعد از رایزنی ها و زحمات زیادی که انجام دادیم و توانستیم ۱۰ هزار کنتور گاز برای حوزه دیشموک به مبلغ ۴ میلیارد تومان بگیریم فرماندار حوزه ی انتخابیه ی من در موگرمون برای اینکه کار بنده را کمرنگ کنند گفت ما کنترل صدقه سری آقای زنگنه را نمی‌خواهیم در صورتی که اعتبار شهرستان لنده در سال ۳ میلیارد تومان بوده است. ۳ سال واقعاً من را بی کس کش کردند و تنها ماندم و هیچ زمان از مواضعم برنگشتم.
 وی در مورد برخورد خود با سید علی محمد بزرگواری گفت: من و آقای بزرگواری با هم برادر هستیم و همیشه از تفکر، خدمات و بزرگی و منش و برخورد و روحیه اقتدارگرایی وی استفاده کردم و در همین مدت به وی گفتم هر تصمیمی که بخواهی بگیری من آماده ام، خودش هم می داند که بنده تشنه القاب و عناوین نیستم.هاشمی پور بیان کرد: هر گرایش و هر رشته را بنده با آن دست و پنجه نرم کردم .در این ده روز بینی وبین الله فقط ۳ دقیقه توانستم مادرم را ببینم.ان شاءالله که این نامگذاری سال به گفته مقام معظم رهبری مسئولین دست به دست هم دهیم تا از این پیچ خطرناک به سلامت عبور کنیم. وی در بحث شهرستان بهمئی گفت:  در شهرستان به دنبال پروژه های جدید نیستم و پروژه های تعریف شده را پیگیری و ادامه خواهیم داد.

هاشمی گفت: دلیل کم بودن ارتباطات با شما عزیزان این بوده که وقت خود را صرف کارهای زیربنایی و عامل المنفعه کرده و زمانبر بود و از این به بعد سعی می‌کنم با تمام وجودم در اختیار شما باشم و از مشورت‌ها و تفکرات شما استفاده کنم.
 وی در بحث نداشتن مشاور برای انجام کارهای خود گفت: اگر منتظر مشاور بودم مطمئن باشید هیچ کدام از این کارها انجام نمی گرفت چرا که آدم‌ها این قدر به هم حساس اند که نمی شود با آنها کار کرد.

نشست عیدانه محمد موحد با جوانان لنده…………
در نشستی صمیمی و دیدار عیدانه (عید دیدنی) ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد  موحد نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی میزبان جمعی از جوانان شهرستان های کهگیلویه،چرام و لنده بود.
هدف از برگزاری این نشست که توسط مهندس سید حبیب نوری  نماینده جوانان حاضر در جلسه طی بیانیه ای قرائت گردید؛ تبریک سال نو به نماینده اسبق مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی،اشاره به بیانیه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب و شعار سال یعنی رونق تولید،تشکر از خدمات سید محمد موحد در طول دوران مسوولیت و اشاره به عمق محرومیت های موجود کهگیلویه بزرگ و درخواست در راستای رفع این محرومیت ها بوده است و در پایان از طرف جمع جوانان حاضر در جلسه از این چهره ی سیاسی برای حضور در انتخابات آتی مجلس شورای  دعوت شد. 
پایان بخش این نشست نیز با سخنرانی سید محمد موحد و پاسخ به درخواست و مطالبات جوانان بود که در بخش هایی از این سخنان سید محمد موحد ضمن دفاع از عملکرد ۱۶ سال نمایندگی خود در مجلس شورای اسلامی ، منتقدانش را به مناظره عمومی دعوت کرد.
 می گویند موحد ۱۶ سال چه کرد؟ بگویید چه نکرد؟
سید محمد موحد در این دیدار گفت :  از ۱۱۳۰ در کهگیلویه چند روستا برق داشت ؟چند مدرسه، جاده و زیرساخت اولیه وجود داشت؟ با ضرس قاطع می‌گویم ۵ درصد هم نبود! شما جوانان از پدران و مادران خود بپرسید در حوزه دهدشت که مثلاً شاه کلید توسعه را داشت چه امکاناتی وجود داشت؟ ما امکان اینکه در روز از آب شهر سه ساعت استفاده کنیم نداشتیم , امکان استفاده از یک کولر را به درستی نداشتیم ، امکان اینکه یک بیماری را در جای بستری کنیم وجود نداشت ، همه این اقدامات سند دارد ، انجام این اقدامات در زمان نمایندگی من را لطف خدا می دانم .بری از بهداشت نبود اما بالاخره با تهیه زمین و طی چند سال تزریق بودجه بیمارستان دهدشت ساخته شد.
موحد افزود : در زمانی که من نماینده شدم نه خبری از درمان بود نه خبری از مخابرات بود. همه ی این مشکلات را چه میگوییم ، در خود شهر دهدشت وجود داشت تا چه رسد به روستاها !
نماینده اسبق مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی گفت : آقای زنگنه آن موقع وزیر نیرو بود که وی را از مسیر چرام آوردیم از مسیر چشمه بلقیس ، مردم در رپز ، دو تا سه ساعت آب شرب داشتند که ما توانستیم آب را از چرام به دهدشت منتقل کنیم و آبی پایدار برای مردم مهیا شود .
وی گفت : در سفری همراه آقای هاشمی رفسنجانی بودیم که در همین سفر کلنگ احداث سد کوثر در آن موقع ما و گچساران یک حوزه بودیم بر زمین زده شد. در همان سفر اعتباراتی را برای این منطقه در نظر گرفته شد .
موحد در دفاع از عملکرد خود ادامه داد :  در زمانی که من نمایندگی را بر عهده گرفتم باید تا منطقه دیشموک که اکنون یک ساعت و نیم طی می‌کنیم ۶ تا ۷ ساعت آنهم با چندین بار عبور کردن از رودخانه طی می‌کردیم و آن هم با تویوتا ۲۰۰۰ و لندرور! هر کس منکر این کارهاست بسم الله یک مناظره عمومی بگذارد تا مشخص شود!
وی خطاب به حاضران گفت : اطلاع دارید در زمانی که من این مسئولیت را به عهده گرفتم اولین سفرم را به دیشموک و چارروسا داشتم و اولین خواسته آنها این بود که ما مقطع راهنمایی برای ادامه تحصیل دانش آموزان مان نداریم و فرزندانمان در دیشموک باید به ایذه و مالمیر بروند و در حوزه قلعه رئیسی هم می‌گفتند به دهدشت یا این که ترک تحصیل کنند. اینها که قابل انکار نیست! برگشتم ، رفتم پیش آقای رفیق دوست رئیس بنیاد مستضعفان گفتم وضعیت مردم را تشریح کردم و گفتم، جواب خدا را چه می دهید ؟ همان سال دبیرستان در آن حوزه احداث کردیم اینها مربوط به مرکز حوزه بود.
موحد ادامه داد : در زمان ما بحث بخش و شهرستان نبود ،در زمان من قلعه رئیسی و دیسموک و سرفاریاب بخش شد . شهرستانی بهمئی از محالات بود آن هم با جمعیت ۲۷ هزار نفر ! نمی دانم چه اشکالی دارد که هم واقعیت‌ها گفته شود هم نقد ها ، خیلی هم خوب است ما که داعیه بدون عیب و اشکال بودن نداریم ، اما آنچه  که انجام شده ، چه شده است؟ چرا از آن ها سخنی گفته نمی شود؟
یک حوزه با این گستردگی، من می توانم ادعا کنم که هیچ قطعه ای از زمین تمام حوزه انتخابیه من نمی تواند فراموش کند که موحد آن را با پای پیاده در نوردیده باشد و من از جاهای مختلف آن خاطره دارم. یه طلبه از حوزه آمده رفته دستگاه قضایی از دستگاه قضایی آمده نه شب می شناسند و نه روز ، نه به زن و بچه و زندگی توجه دارد که حتی زن و بچه اش به طعنه میگویند ما را هم در صف مراجعین قرار دهید تا شما را ببینیم! آن وقت این گونه مورد هجمه قرار بگیرد که ۱۶ سال چه شد؟  ۱۶ سال چه نشد؟ دانشگاه را کی آورد؟ کدام زیرساخت مربوط به ما نیست؟ کدام جاده بعد از ما آسفالت شد؟ کدام پل بعد از ما ساخته شد؟ کدام مدرسه بعد از ما ساخته شد؟ کدام دبیرستان و راهنمایی و بیمارستان ساخته شد؟ وجدان تا کجا رفته است؟ ما در یک سال ۱۸ مدرسه خیری افتتاح کردیم نمی خواهیم به کسی تعرض کنیم اما خدمات نظام را اینگونه زیر سوال نبرید!
نماینده اسبق کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش و در دفاع از عملکرد خود گفت : قرار بود گاز را به لنده ببریم ، خیلی از آقایان به عنوان تمسخر بینی خود را می گرفتند می گفتند بوی گاز ما را کشت!ا ما توجه نکردیم و از شیراز خواستیم برای گازرسانی به لنده کمک کنند ، شیراز نامه ما را به تهران فرستادند، آنها هم گفتند اگر سالانه کپسول مجانی به شهروندان لنده بدهید با صرفه تر است! اما ما مایوس نشدیم، طرح را به خوزستان بردیم آن ها گفتند قابل اجراست و حتی از رودخانه هم بدون مشکل لوله را عبور می دهیم. برای بررسی میدانی خط انتقال لوله دو معاون وزیر را با هلکوپتر از سمت اصفهان آوردیم و قرار شد در بستر رودخانه فرود بیاییم. همراهان ما در هلکوپتر خواب بودن در این لحظه من متوجه شدم که سیم برق که همتراز با بستر رودخانه عبور داده شده بود به گونه ای که هلی کوپتر دارد با آن برخورد می کنند، با عجله فریاد زدم برو بالا که همراهانمان از خواب بیدار شدند و خلبان پس از آن و پس از دیدن وضعیت به ما گفت اگر لحظه ای درنگ کرده بودید و اخطار نمی دادید تا حالا هلیکوپتر ذوب شده بود! عده ای می گویند ۱۶ سال چکار کردی؟ بگویید چه نکردید؟
موحد افزود : در سفر احمدی‌نژاد به یاسوج ما بحث دانشکده فنی چرام را مطرح کردیم ، احمدی نژاد یک حرف بی ربطی زد ، وزیر نفت و وزیر علوم دو طرف من نشسته بودند، به آن ها گفتم واکنشی نشان ندهید ، یادداشتی نوشتم و فوری به احمدی‌نژاد دادم ، نوشتم به عنوان رئیس‌جمهور و میهمان حرمتت کردم وگرنه جوابت را می‌دادم که احمدی‌نژاد از غرور خود پایین آمد و گفت حق می‌دهم به فلانی و نظر وی درست است. در خصوص صنعت و معدن چرام هم احمدی نژاد دستور تصویب آن را داد در همان جا یکی از اهالی چرام که اتفاقا مخالف سرسخت من هم بود آمد و از من عذرخواهی کرد. حالا پس از من آن دانشگاه همانگونه که در زمان من بود مانده است!  فنی و حرفه ای چرام را تا مرحله نازک‌کاری پیش بردیم هنوز همان گونه است.
موحد گفت : شب گذشته مهمانی داشتیم ، این میهمان ما گفت، آقایی از تلویزیون گزارش می داد. آن میهمان ما گفت ، من همانجا گفتم این آقا دارد سیاه‌نمایی می‌کند . من گفتم دورترین نقطه ما روستای سردو است که بهداشت و دبیرستانش از زمان من بوده است .
این نماینده اسبق مجلس افزود : در حوزه لنده یکی از مشکلات اساسی آب شرب بود با حاج آقا تقوی و حاج آقا شرعی رفتیم و پول این آبی که به چهارراه آل طیب و سایر روستاها رسید از ستاد اجرایی امام گرفتیم. شما جایی سراغ ندارید که موحد از آن پول نگرفته باشد و در اینجا هزینه نکرده باشد. نمی گویم شاهکار کردیم. ما نمی گوییم عیب و‌ایرادی نیست اما خودتان را بگذارید جای ما.
 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir) 

این خبر را به اشتراک بگذارید :