پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

دهدشت ؛شهر هفت گنبد با بلاد شاپور معروف این بار و باز هم در نوروز و فروردین میزبان “شب های شعر بلاد شاپور” بود و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه عزمشان برای برگزاری این دورهمی بهاری شاعرانه مردمی جدی بود و علی رغم همه ی سختی و نداری ها باز برگزار شد و خیلی ها آمدند ؛چهره های سیاسی ،اجتماعی ،برخی مدیران و اعضای شورای شهر و مردمی که هم شعر دوست دارند و هم بلادشان را ؛ دو شب برگزاری این آئین زیبا و تراوش ذهنی شاعران شب های ماندگاری را برای دهدشت رقم زد.

“شب های شعر بلادشاپور” کار ماندگار رضا دهبانی‌پور و ایرج کاظمی جو و همکارانشان در بهترین موقع سال و در یکی از مناسب ترین مکان های شاعران و شعر دوستان را در کنار برخی چهره های سیاسی و اجتماعی قرار داد.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”،رقص کلمات در زبان شاعران با تلفیقی از احساس و تعقل با مضامین مختلف سیاسی ،اجتماعی و فرهنگی و گاهی طنز در شب های شعر بلاد شاپور باعث شد مردم و چهره های سیاسی و اجتماعی استقبال خوبی داشته باشند.

ایرج کاظمی جو رئیس اداره فرهنگ و ارشاد کهگیلویه برای ایجاد  این دورهمی زیبا زحمت زیاد کشید و قبل از آن از حمایت رضا دهبانی پور مدیر کل ارشاد استان برخوردار بود تا جایی که مدیر کل فرهنگ استان از نداری ها و اجحاف در حق فرهنگ گفت و گفت : علی رغم همه ی نداری ها و کمبود ها اما اراده ما این بود وهست که از “شب های شعر بلاد شاپور” حمایت کنیم.

دهبانی پور افزود : در هر جامعه‌ای فرهنگ اولویت باشد آن جامعه به سعادتمند می شود چرا که  فرهنگ زمینه‌ساز توسعه در سایر حوزه هاست چه سیاسی و چه اقتصادی و  اگر فرهنگ رشد کند به توسعه سیاسی واقتصادی  دست خواهیم یافت.

وی ادامه داد: بد اخلاقی‌های سیاسی که گاهی با آن مواجه هستیم و نیز آزمون و خطاهایی که در عرصه اقتصادی وجود دارد ناشی از این است که ما نتوانستیم فرهنگ را اولویت دهیم.

دهبانی‌پور گفت: من متأسف هستم بگویم در عرصه فرهنگ با کمترین اعتبار مواجه هستیم ؛ نه در این شرایط که اوضاع اقتصاد وخیم است بلکه در سال‌های گذشته هم در این عرصه در تنگناهایی قرار گرفتیم و نتوانستیم آنگونه که مطلوب جامعه دینی و مردمی با غنای فرهنگی است کار تولید کنیم و مملکت را در عرصه فرهنگی آنگونه که ادعا داریم غنی سازیم.

مدیر کل ارشاد افزود :  با وجود همه مشکلات در تکاپو هستیم شب‌های شعر بلادشاپور همیشه برگزار شود چرا که  ذوق و شوق و اندیشه شاعران را باید جواب داد هرچند با سختی همراه باشد.

دهبانی‌پور گفت: هر ساله با برگزاری شب‌های شعر فرصتی ایجاد می‌کنیم تا شاعران و فرهنگ دوستان وقتی بگذارند خود را آماده کنند و هنر شعر را احیا و جامعه را با این هنر پویا کنند.

تصاویر : سید روح الله احمدی

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir) 

این خبر را به اشتراک بگذارید :