پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

در پی انتشار خبری در یکی از سایت های محلی استان در مورد ترک تحصیل دانش آموزان دیشموکی روابط عمومی آموزش وپرورش دیشموک با ارسال متنی چنین اتفاقی را نادرست و جوابیه ای منتشر  کرد.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، متن این جوابیه عینا منتشر می شود ؛

 

خبری دال بر ترک تحصیل دانش آموزان بخش دیشموک بر روی پایگاه های خبری منتشر شد که از طرف آموزش و پرورش کاملاً تکذیب می شود.
در این خبر آمده که : امام جمعه محترم دیشموک با خطاب قرار دادن مدیرکل آموزش و پرورش استان در خصوص ترک تحصیل دانش آموزان بخش دیشموک گفت: در بخش ما در هیچ روستایی نیست که چند نفر در یکی از مقاطع تحصیلی ترک تحصیل نکرده باشند . در یکی از روستاها که بررسی کردیم هفت نفر در یک روستا ترک تحصیل کردند که این معضلی در بخش دیشموک است.
در ادامه این خبر آمده که : وی ادامه داد: مردم به دنبال دانش هستند ولی در بخش ما برخی از دانش اموزان ترک تحصیل می کنند و مسئولین پیگیر و پاسخگو نیستند مدیرکل آموزش و پرورش استان پاسخ دهند که چرا در یک مدرسه ۲۱ دانش آموزی هفت نفر ترک تحصیل کردند.
رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه دیشموک ضمن احترام به رسانه هایی که این خبر را منتشر کرده اند ؛ خبر ترک تحصیلی دانش آموزان را کاملا کذب محض دانست و در این مورد توضیح داد: سیاست وزارت آموزش وپرورش تحت پوشش قرار دادن کلیه کودکان لازم التعلیم و پوشش تحصیلی ۱۰۰درصدی است و در طول ۲سال گذشته آموزش وپرورش دیشموک نهایت اهتمام را جهت تحقق این امر داشته است؛ و افزایش آمار دوره ابتدایی منطقه بیانگر این امر است. آموزش و پرورش منطقه در جهت تحقق عدالت آموزشی و ایجاد فرصت برابر آموزشی در همه روستاهای منطقه دبستان و بعضاً متناسب با آمار آنها دبیرستان متوسطه اول و دوم دایر کرده است و امکان دسترسی مناسب برای آموزش بوجود آورده است. و هیچ گونه قصوری در این زمینه ندارد و با جدیت توسعه کمی و کیفی آموزش وپرورش را دنبال می کند ؛ حتی برای روستاهایی که یک و دو دانش آموزدارند مدرسه تاسیس کرده است و این مدارس در حال فعالیت هستند. در سال تحصیلی جاری در روستاهای مورد نظر امام جمعه و سایر روستا ها هیچ مورد ترک تحصیلی نداشته ایم و حتی با تلاش مجموعه همکاران تعدادی از کودکان بازمانده از تحصیل را جذب کرده ایم . لازم است کسانی که بدون هیچ گونه اطلاعی و با استناد به منابع غیر موثق در محافل عمومی و رسانه ها خبری را انتشار می دهند بدانند دانش آموزانی که به جاهای دیگر انتقال می شوند ترک تحصیلی محسوب نمی شود. کاهش آمار مدرسه موردنظر نسبت به سال قبل به دلیل فارغ التحصیل شدن دانش آموزان و انتقال تعدادی از آنها به مناطق دیگر بوده است و ترک تحصیلی دانش آموزان صحت ندارد. در فصل تعطیلات نوروزی رفتن به مدارس بدون هماهنگی با آموزش وپرورش و دریافت اطلاعات اشتباه و قضاوت غیر منصفانه در مورد آموزش وپرورش به هیچ وجه صحیح نیست.
وی گفت : ضمن تقدیر و تشکر از همه دلسوزان آموزش و پرورش بخصوص امام جمعه محترم تقاضا دارم که مسائل آموزش وپرورش را ابتدا با متولیان امر مطرح نمایند و در جهت چاره جویی گام بردارند و از حاشیه سازی و جنجال آفرینی بپرهیزند. ترک تحصیل یک معضل اجتماعی است و دارای ابعاد مختلف می باشد و علل و عوامل مختلف در آن دخیل هستند و دستگاههای اجرایی مختلف باید برای رفع آن به یاری آموزش وپرورش بشتابند.آنچه در حوزه آموزش وپرورش باید انجام بگیرد ایجاد بستر لازم و تاسیس مدارس در مناطق محروم و دورافتاده است که این امر محقق شده است و تمامی روستاهای منطقه دارای مدرسه می باشند و همانطور که ذکر شد هیچگونه قصور یا کم کاری از ناحیه آموزش وپرورش در این زمینه صورت نگرفته است. لازم است اولیا نیز برای آموزش فرزندان خود آستین همت را بالا بزنند و همکاری کنند.
نوروزی نیا تصریح کرد : کسانی که بدون آگاهی در زمینه ای اظهار نظر می کنند ؛بدانند مردم خودشان نسبت به مسائل آگاه هستند پس با دادن اطلاعات دروغ زمینه تشویش اذهان عمومی را فراهم نسازند و باعث سلب اعتماد مردم نشوند که در این برهه زمانی بیش از هر زمان دیگر نیاز به وحدت ،همبستگی و آرامش در جامعه داریم .
در دنباله این خبر آمده بود که وی گفت: چرا آموزش و پرورش دیشموک نزدیک به سه سال فاقد معاونت پرورشی است و مدیرکل هیچ اهمیتی به این قضیه نمی‌دهد؟ معاونت پرورشی نیاز آموزش و پرورش است که باید به مردم پاسخ دهید که چرا معاونت یک آموزش و پرورش یک بخش فاقد معاونت پرورشی است؟ باید به مردم پاسخ دهید که چرا یک آموزش و پرورش کوچک خیلی از چارت و بخش‌های آن خالی است و باید به مردم پاسخگو باشید؟
رئیس آموزش و پرورش دیشموک در جوابیه این خبر ضمن تایید نداشتن معاون پرورشی گفت : در انتخاب نیروهای اداری تخصص ،تعهد و کارایی نیروها مورد نظر است و طی فرآیندهای اداری صورت می گیرد با توجه به تغییر ساختار ادارات آموزش وپرورش چارتهای ابلاغی ان شا الله تکمیل خواهد شد البته با کمبود شدید نیرو مواجه هستیم واولویت اول ما در سازماندهی تکمیل کادر مدارس و کلاس درس بوده است. و هم اکنون سه کارشناس حوزه پرورشی امور مربوطه را به نحو کامل انجام می دهند و پیگیر امور پرورشی منطقه هستند. در مورد امور پرورشی هیچگونه کمبودی وجود ندارد. در حوزه فرهنگی و پرورشی حجم برنامه های اجرایی و موفقیت دانش آموزان و فرهنگیان در سطح منطقه و استان رشد چشمگیری داشته است و تمامی برنامه ها و طرحهای این حوزه با جدیت بیشتر و کیفیت مطلوب تر نسبت به گذشته اجرایی و عملیاتی شده است و هیچگونه مشکلی در این زمینه وجود ندارد . اجازه دهید فرهنگیان خودشان تصمیم بگیرند.
آموزش و پرورش استان نیز در سالهای اخیر با مدیریت آقای زارع پور متحول شد و در شاخص های مختلف آموزشی و پرورشی افتخارات زیادی برای استان کسب کرده است. و ایشان توجه ویژه ای به مناطق محروم و همچنین امور فرهنگی و پرورشی دارند. و نادیده گرفتن تلاشها و موفقیتها ناسپاسی و بی انصافی در مورد آموزش وپرورش می باشد.

روابط عمومی اداره آموزش وپرورش منطقه دیشموک

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :