پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

سرپرست فرمانداری کهگیلویه از برخی  روستاها و پروژه های بخش چاروسا بازدید کرد.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”،  در ادامه سفرهای فرماندار شهرستان کهگیلویه از مناطق خسارت دیده در سیل اخیر و همچنین بازدید از روستاها بخش چاروسا امروز از روستای ادرج، زمین های کشاورزی شهر قلعه رئیسی و محور ارتباطی جاده برفکوه بازدید کرد.

نیکبخت ابتدا با حضور در روستای ادرج بر مزار تنها شهید این روستا حضور پیدا کرد سپس با حضور در سطح روستا ادرج مشکلات این روستا را از نزدیک مورد بررسی قرار داد که مهاجرت از قبل را مهمترین مشکل این روستا دانست و عنوان کرد: روستای با این همه ظرفیت که از لحاظ آب، زمین های کشاورزی و فضای مناسب برای دام پروری در شهرستان وجود دارد اما متاسفانه مهاجرت سبب شد تا مردم این روستا منطقه را ترک کنند و به جای سرمایه گذاری در روستا به دیگر شهرها سفر کنند.

فرماندار شهرستان کهگیلویه در خصوص مشکلات این روستا بیان کرد: تمامی مشکلات را از نزدیک مشاهده و با پیگیری و مکاتبه با استان و مدیران شهرستانی پیگیر مشکلات آنها به خصوص پل ارتباطی آنها خواهیم بود.

در ادامه با حضور در شهر قلعه رئیسی از نزدیک زمین های کشاورزی پایین دست رودخانه شهرقلعه رئیسی مشاهده خواستار یک دستگاه بیل مکانیکی و وسایل نقیله با کمک جهاد کشاورزی برای تغییر مسیر رودخانه و همچنین اصلاح زمین های کشاورزی شد.

سپس نیکبخت محور ارتباطی برفکوه را که یکی از دغدغه ها و مشکلات همیشه مردم این منطقه است را مورد بازدید قرار داد چرا از بدو ورود نیکخبت به شهرستان کهگیلویه تاکید بسیاری بر روی این محور داشت و با بازدیدی که داشتند از وضعیت حال پروژه بسیار نگران و از راه و شهرسازی خواست تا هر چه سریع تر با امکانات بیشتری بر روی این محور مستقر شوند.

فرماندار شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه بارش های خسارات زیادی به این محور وارد کرد که نیازمند تلاش و همت مدیران راه و شهرسازی است که تلاش کنند تا هر چه سریع تر مسیر بازگشایی کامل شود.

سفر فرماندار در حالی تا نیمه های شب به طول انجامید که در بازگشت از جاده برفکوه در مسیر ارتباطی دارگنجی که پل ارتباطی آن به بیش از ۸سال به طول انجامید خودروی در رودخانه متوقف می شود که با کمک فرماندار و هیات همراه آن خودرو را نجات می دهند مردم این روستا از فرماندار کهگیلویه خواستار پیگیری تکمیل شدن این پروژه شدند.

نیم طلا فرزاد از بزرگان و ریش سفیدان بخش چاروسا بر روی این محور از زحمات و تلاش ها و پیگیری فرماندار شهرستان کهگیلویه در جهت بازدید از مناطق و روستاها این بخش تقدیر کرد و خواستار حمایت و تلاش برای بازگشایی این مسیر شد./فارس چاروسا

انتهای

این خبر را به اشتراک بگذارید :