پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

مدیر گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه وبویراحمد با امام جمعه دهدشت دیدار کرد.

به گزارش“گروه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، در جهت هم اندیشی و تبین شرایط حاکم بر دانشگاه و تشریح عملکرد گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی استان و در ادامه سلسه دیدار های دکتر فرح بخش ،این بار دفتر امام جمعه دهدشت میزبان این نشست عصرگاهی بود.

محمد جواد فرح بخش با تشریح مهم ترین اقدامات و ابتکارات گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی استان گفت :سعی کرده ایم با الگو گرفتن از پیام ها و سیاست های راهبردی مقام معظم رهبری خصوصا بیانیه گام دوم انقلاب در جهت تجهیز دانشجویان و اساتید به مبانی دینی و انقلابی گام برداریم که الحمدالله موفقیت های خوبی حاصل شده است.

دکتر فرح بخش افزود : معتقدم توصیه ها و نصایح امام جمعه استان راهگشاست و هر گاه از روحانیت فاصله گرفتیم دچار خسران شدیم و گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی استان به جد در جهت استفاده از پتانسیل ائمه محترم جمعه از هیچ کوششی فروگذار نخواهد بود.

عضو شورای تبیین و تحلیل سپاه استان افزود : دقت در فحوا و محتوای گام دوم انقلاب که مقام معظم رهبری هوشمندانه ابلاغ فرمود نشان می دهد آنچه جامعه امروز ما بدان بیش از هر چیزی نیازمند است ولایت پذیری و تکیه بر جوانان کشور است که هر جا و مکانی میدان را در اختیارشان قرار دادیم سربلند و موفق بودند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد : مدیران غیر انقلابی و غیر جهادی آفت امروز استان هستند چرا که با توجه به افزایش حساسیت دشمنان ایران اسلامی نسبت به پیشرفت ،عزت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی نیاز اساسی به پوست اندازی و توجه به مدیران خلاق ،مبتکر و جهادی بیش از هر زمانی در استان احساس می شود.

مدیر گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد ؛جریانات سیاسی و بازی های سیاسی و احزاب گره گشای مشکلات مردم نیست و معتقد به تفکر انقلابی و پیروی از منویات مقام معظم رهبری هستم و سیاست های گروه معارف حول این محور تببن و اجرایی می شود.

دکتر فرح بخش در ادامه توجه به توانمندی ها و پتانسیل افراد برای برون رفت از مشکلات بدون توجه به گرایشات سیاسی و فکری مهم دانست و گفت : باور کنیم کلید واژه پیشرفت و توسعه در همه ی ابعاد و جوانب آن دوری از حاشیه ها ،توجه به قابلیت ها ،دوری از بحث های قومی و قبیله و انقلابی بودن هستند که تحقیق در مورد دلایل پیشرفت شهرهای توسعه یافته کشور این را به خوبی روشن و مبین می کند.

وی ادامه داد ؛ آیا می شود دلسوز بود و انقلابی اما ولایت مدار و ولایت دوست نباشیم که قطعا جواب منفی است و باور داریم رهبری در دشمن شناسی ،جریان شناسی و شناخت آفت های جهان اسلام و توطئه های دشمنان به مراتب از ما جلوتر و مسلط تر می باشند.

مدیر گروه معارف به تشریح عملکرد گروه معارف پرداخت و گفت ؛ اهل قلم ،طلاب ،فرهیختگان بسیاری در حوزه های نماز ،عترت و دین شناسی با ارائه مقالات متعدد و مختلف به گروه معارف در قالب همایش ها و جلسات مشاوره می دهند و آرزو می کنم با استفاده از همه ی ظرفیت ها و پتانسیل برای برون رفت استان عزیزکهگیلویه وبویر اقدامات خوبی داشته باشیم.

وی در پایان گفت : ترویج و تبلیغ فرهنگ رضوی ،تلاش در جهت برگزاری همایش های مختلف حول نماز ومعارف دینی ،تقویت باورهای دینی جوانان و دانشجویان ،ارتباط بیشتر و موثر تر با ائمه جمعه استان و به روز بودن از جمله اقداماتی است که جزو اصلی اهداف و برنامه های گروه معارف می باشد.

امام جمعه دهدشت در این دیدار ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت امام زمان (ع) گفت : فضا و محیط دانشگاه باید محل تربیت و تزکیه نفس دانشجویان باشد و مبانی اخلاقی باید در دانشگاه به دانشجویان آموزش داده شود.

امام جععه دهدشت تصریح کرد : متاسفانه امروز دشمن و استکبار با تمام قوا به جنگ با ایران اسلامی آمده و مهمترین ابزار دشمن برای ضربه زدن به نظام و انقلاب  جنگ فرهنگی و تهاجم فرهنگی است که لازم است دانشگاه و مدیران دانشگاهی نسبت به این موضوع حساسیت ویژه به خرج دهند.

حجه السلام حسینی افزود : شور و نشاط دانشگاه و دوری کردن جوان دانشجو از برخی انحرافات اخلاقی و دینی  و مهمتر از همه اینها مبارزه با تفکرات الحادی و دین ستیز از راهبردهای اساسی و کلیدی است که گروه معارف دانشگاه باید به آنها بپردازد.

حسینی با محکوم کردن اقدام دولت آمریکا در تروریست معرفی کردن کردن سپاه گفت : این حرکت دیوانه وار مسئولان کاخ سفید و دولت آمریکا نشان از قدرت سپاه است و باعث محبوبیت و مقبولیت بیشتر سپاه شده و بدانند سپاه در جان و قلب مردم جای دارد.

امام جمعه دهدشت در پایان پیروزی نهایی این نبرد نابرابر را اسلام و ملت بزرگ ایران دانست و گفت : انشالله با تحقق ظهور امام عصر همه نقش های دشمنان ایران و اسلام نقش بر آب خواهند شد و پیروز نهایی به حول و قوه الهی اسلام و ایران اسلامی است.

 

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :