پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

 آئین جشن روز معلم و تجلیل از معلمان نمونه دهدشت صبح امروز با حضور مدیران استانی و شهرستانی و با حضور پررنگ فرهنگیان با اجرای برنامه های مختلف برگزار شد.

مدیر آموزش وپرورش دهدشت با تقدیر از همه معلمان و مسئولان گفت : درود به همه شما که با احساس مسئولیت همیشه و همه گاه همراه و یاور آموزش و پرورش بودید و برای تحقق اهداف و برنامه های نظام تعلیم و تربیت تلاش می کنید.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”،علی پورک پور گفت : از رسانه ها و صداوسیما و همه اصحاب رسانه صمیمانه تشکر میکنم و سپاسگزار زحمات و تلاش های بی منت کارکنان ستادی هستم که در مدت دو ماه اخیر و پروسه تشکیل کمیته وانتخاب معلمان نمونه با حضور در سلسله جلسات فراوان درگیر کار بودند و تلاش کردند.پورک پور ادامه داد ؛ پروسه و شیوه نامه انتخاب معلمان نمونه به شکل متمرکز کشوری است و ما به شیوه کلی آن نقد جدی داریم چون بسیاری از شایستگان با توجه به شیوه نامه نمی توانند در فرایند بهترین بودند حضور داشته باشند.

مدیر آموزش وپرورش تصریح کرد ؛از همه ی همکاران فرهنگی که انتخاب شدند و بازنشستگان عزیزی که در سال گذشته به کسوت بازنشستگی درآمدند صمیمانه تقدیر می کنم وجای خالی فرهنگیانی که در بین مانیستند خالی می بینم و یادشان را گرامی می داریم.

وی افزود : نیروهای انتظامی و نظامی که در سال تحصیلی همشه در کنار آموزش وپرورش بودند شایسته تقدیر هستند و با ایجاد محیطی امن با تعامل دو سویه به مجموعه آموزش وپرورش کمک کردند و معتقدیم اصل تعامل و همکاری اصل مهمی در بهبود شرایط کار در شهرستان است.

وی ادامه داد ؛از اعضای ستاد بزرگ داشت مقام معلم خصوصا دبیر ستاد تقدیر می کنم و قدردان زحمات تک تک فرهنگیان آموزرش وپرورش دهدشت هستم که علی رغم تمامی مشکلات و دغدغه ها برای تعلیم و تربیت فرزندان این آب و خاک از هیچ تلاشی فروگذار نبودند.

پورک پور ضمن گرامی داشت یاد و نام فرهنگی بازنشسته مرحوم عطا طاهری گفت : عطا طاهری بنیان گذار آموزش وپرورش کهگیلویه بودند و نقش و اثر ماندگار وی در تربیت و آموزش فرزندان کهگیلویه قابل تقدیر است که بسیاری از شاگردان ایشان در شهرستان و استان حضور دارند.

مدیر آموزش وپرورش افزود:انشالله با انجام احسن مسئولیت و تلاش بی وقفه برای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش قدم برداریم و یاد و نام شهید مرتضی مطهری معلم شهیدی که روز معلم در روز شهادت ایشان نام گذاری شده گرامی میداریم و باید در شرایط فعلی به هوش باشیم که ویژگی های این معلم شهید را با ویژگی های یک معلم خوب بسنجیم و نسبت به ارائه شاخص های مدنظر کوشا باشیم.

معاون فرماندار کهگیلویه گفت: از مدیر آموزش پرورش و همه ی فرهنگیان شهرستان تشکر می کنم و روز معلم را به آنها تبریک می گویم.

به گزارش”روابط عمومی آموزش وپرورش دهدشت “،ابراهیم خنجری گفت : فرهنگیان الگو واسوه همه ما هستند و یاد و خاطره معلمان فقید را گرامی میداریم و انشالله روح آنها با روح انبیا به عنوان معلمان واقعی محشور باشد.

خنجری  افزود : دست همه معلمان شاغل و بازنشسته را می بوسم و یاد و خاطره مرحوم بهمن بیگی که نقش مهمی در آموزش وپرورش عشایر استان وکشور داشتند را گرامی می داریم وبه مصداق آیه مبارکه سوره جمعه دو نکته اساسی مشخص  است یکی بحث تزکیه و دیگری بحث تعلیم  است که شکل تکامل یافته تربیت تزکیه است.

معاون فرماندار کهگیلویه گفت : قران کتاب خاص خداوند است و پیامبر عزیزکامل ترین اسوه و الگوست و تعلیم وتربیت جامعه بر عهده اوست که وظیفه سنگین و الهی است و همه پیامبران الهی واسطه خلق خدا و خداوند هستند که کلام و مفاهیم الهی را در زمین ترویج می کردند.

خنجری در پایان گفت : معلمان نقش اصلی در رویداد ها سیاسی اجتماعی هستند و قدردان زحمات آنها هستم و بخاطر همه کمبود ها و تحریم و مشکلات گاها شرمنده معلمان هستیم وحق بزرگی به گردن همه ما دارید و باید تربیت اصولی همه جامعه وظیفه سنگینی که انتظار داریم یسبش از پیش مورد نظر قرار گیرد و آرزو می کنم روزی برسد که معلمان ما بدون مشکل باشند.

معاونت ابتدایی اداره کل آموزش وپرورش استان با تبریک روز معلم گفت : خداوند متعال روزی که آدمی راسرشت با آموزش کار اورا آغاز کرد خداوندی که اساس و بنیاد هستی را از اول تاکنون بر پایه فرایند یادهی و یادگیری بنیان نهاد حتی هر پدیده ای در هستی کلاس عشق است.

علیشیر زهرایی گفت : قران به معنا خواندن و خوانش است و نخستین واژه ای که به گوش پیامبر رسید بخوان بود و همه پژوهش ها با عنوانین شناخته می شود و یکی از معجزات قران این است که عنوان آن تک واژه است.

معاون ابتدایی تصریح کرد ؛توسعه پایدار از آموزش و پرورش می گذرد و رفتارهای دیپلماسی پخته و حضور در مناسبات بین المللی با تجربه هستند که همان کار پیامبر یعنی اقرا قران برمبنای یادهی و یادگیری بود.

زهرایی افزود ؛ دیدیگاه های مختلف جامعه شناسی نسبت به آموزش وپرورش متفاوت هستند از نگاه اقتصادانان یعنی افزایش بهره وری و سرمایه گذاری یعنی برای کاهش هزینه های اقتصادی جامعه در تمامی ابعاد باید به آموزش وپرورش پرداخت ، تعداد بیمارو بیمارستان  و پلیس،جاده های مرگ و میر دار،نبود امنیت اجتماعی  نشان توسعه نیافتگی است که ناشی از عدم توجه به آموزش وپرورش است و چنین جامعه ای جامعه ای وامانده است.

معاون مدیر آموزش وپرورش ادامه داد ؛ آموزگاری بیشتر نیستم و روز آموزگار را به همه آموزگاران تبریک عرض می کنم و به منصب تربیتی وفرهنگی است و دست بوس همه معلمان هستم و امیدوارم بتوانیم با پرداختن به آموزش وپرورش نوین مهارت های زندگی را خوب یاد بدهیم و باید اقتصاد آموزش وپرورش احیا شود و منزلت و معیشت معلمان در سطح بالایی باشد و هر دو با هم و همزمان مهم هستند و انشالله توسعه در همه ابعاد آن از راه آموزش پدید بیاید.

وی در پایان ضمن تقدیر از زحمات بهمن بیگی گفت : پبش از بهمن بیگی همیشه بحث از تفنگ و خشونت بود ولی بهمن بیگی پیام آور رحمت و مهر و پرورش شد ودر هر شرایط جغرافیایی و در هر شرایط سختی انسان های ساخت همه ما دیدیم و نقش اصلی آموزش وپرورش همین است و کاری است که این انسان بزرگ انجام داد ؛یعنی توسعه فرهنگی اجتماعی پایدارو بدانیم بنیاد انقلاب ها و سلامت و جوان بودن انقلاب از مدرسه می گذرد.

در این برنامه از معلمان نمونه شهرستانی و دختر فرهنگی مرحوم عطا طاهری تجلیل شد.

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir) 

این خبر را به اشتراک بگذارید :