پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

روحیه، شخصیت و نوع برخورد دهبانی پور با چالش های مدیریتی همه فعالان سیاسی را امیدوار کرده است که این بار مردی از جنس اندیشه و گفتمان واقعی اصلاح طلبی قرار است پا به عرصه رقابت انتخاباتی بگذارد.

عملکرد موفق دهبانی پور در جایگاه حساس مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ،سابقه روشن و شفاف سیاسی در کنار تحصیلات دانشگاهی و تسلط بر علوم سیاسی و اسلامی و خلا بزرگ نبود یک نیروی سیاسی اصلاح طلب با کارنامه و موفق و ناکامی های سلسله ای اصلاح طلبان کهگیلویه مجموعه عواملی که نوشتن نگاشت پایین را توجیه می کند.

حسام رها ؛ جریان اصلاح طلبی کهگیلویه در این درازنای تاریخ شکل گیری اش، گرفتار چالش ها و تنش های بیشماری بوده و حوادث تروماتیک عدیده ای را پشت سر گذاشته است.
در این بین اما تاثیر و تاثر چهره های شاخص اصلاح طلبی نقش تعیین کننده ای داشته است که با توجه به این مسأله مهم جمع کثیری از اصلاح طلبان خواهان شکل گیری مناظره ای بین این چهره های شاخص بودند که متاسفانه یکی از این افراد از شرکت در مناظره سر باز زد و دست همه اصلاح طلبان را در پوست گردو گذاشت.
بگذریم…
این درخت تنومند ( جریان اصلاح طلبی کهگیلویه) در این سالیانی که بر آن گذشته، ریزش ها و رویش های متنوع و گوناگونی داشته است که متاسفانه جوانه های سبز رویش های آن را داس ستمگر بی تدبیری، تعصب های جاهلی، منفعت طلبی های شخصی و حیله گری های بی اخلاقانه شرحه شرحه کرده و بدن نحیف آن را خون آلود کرده است.
گذشته های تلخی که در مقابل دیدگان محنت کشیده ی اصلاح طلبان کهگیلویه رژه می روند و هر روز داغ آنها را تازه می کند.
در آستانه انتخابات دیگری قرار گرفته‌ایم که اگر با تدبیر و عقلانیت با این مسأله برخورد نکنیم داغ تازه ای را بر این جسد نیمه جان و کم رمق مستولی خواهیم کرد.
در این بین اما اخباری امیدوارکننده ای به گوش می رسد که می تواند منشأ خیری برای جریان اصلاح طلبی کهگیلویه باشد.
از گوشه و کنار پستوها و اخبار رسانه های محلی خبری مبنی بر حضور چهره ای دردآشنا و صدیق، بزرگ مردی از دیار آفتاب در انتخابات آتی از طرف جریان اصلاح طلبی به گوش می رسد.
مردی که با خود کارنامه درخشان و چشم گیری از خدمت و صداقت، علم محوری و گفتمان سازی، تساهل و تسامح اصلاح طلبانه، مساوات طلبی جریانی، رواداری و خوش خلقی، اخلاقی عاری از خشونت و پرخاشگری به همراه دارد.
انسان بزرگی که هم در عرصه تئوری پردازی های آکادمیک زبانزد هست و صاحب نظر و هم در مسائل اجرایی تجارب گرانبهایی دارد.
حتما واقفید که مجلس شورای اسلامی نهادی ست که یکی از اصلی ترین ابزار مورد نیاز فعالیت در آن، مجهز بودن کامل به شمشیر نظریه های علوم انسانی و اسلامی و همچنین سابقه فعالیت در رده های کلان مدیریتی ست تا از این طریق قوانین محکم و کارا تصویب شده و مشکلات حوزه انتخابیه را رفع و رجوع کرد.
بله این بزرگ مرد راستین دیار آشنایی مدیرکل خوش فکر و خوش بیان، صدیق، صریح الهجه، آرام و فکور اداره کل ارشاد استان کهگیلویه و بویراحمد جناب دکتر دهبانی ست.
مردی که به اقوال تمامی رهروان و سالکان طریقت هنر و فرهنگ انقلابی عظیم در این نهاد فراموش شده ایجاد کرد و این کشتی به گل نشسته را جانی دوباره بخشید.
الحق و الانصاف و به دور از هیاهوی رسانه ای، تعصبات جریانی و طیفی، قومی قبیله ای جناب دکتر دهبانی در این مدتی که سکان کشتی فرهنگ و هنر استان را در دست داشت بسیار چشم گیر و مسلط، قانون مند و بدون از خشونت توانست به درستی این کشتی به گل نشسته را به ساحل امن آرامش برساند.
این مسأله به حق مورد وفاق و مورد وثوق دوست و دشمن، خودی و غیر خودی، اصلاح طلب و اصولگرایان است.
ایشان با روحیه مساوات طلبی و عدالت خواهی، تسلط سازمانی و قانون مداری بسان پدری دلسوز و مهربان دستان نحیف فرهنگ و هنر استان را با آرامش مثال زدنی در دست گرفت و به جلو برد و با صبر و حوصله مثال زدنی تمامی آیین نامه های مصوب وزارت خانه متبوعش را با عدالت توزیعی در تمامی بخش ها،شهرها و شهرستانهای استان اجرا کرد.
تنوع مثال زدنی این برنامه ها به گونه ای بود که تمامی آحاد جامعه و تمامی سلایق و جریان‌ها را اقناع کرد.
ایشان به مانند مدیری مدبر تمامی حواشی را با صلح دوستی و رفاقت جمع کرد و همه هنرمندان را با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آشتی داد.
روحیه، شخصیت و نوع برخورد ایشان با چالش های مدیریتی همه فعالان سیاسی را امیدوار کرده است که این بار مردی از جنس اندیشه و گفتمان واقعی اصلاح طلبی قرار است پا به عرصه رقابت انتخاباتی بگذارد.
بزرگمردی آزمون پس داده و شناخته شده و نام آشنا، که مدیریتش شناسنامه صداقت و کاردانی ایشان است.
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی باید کسی باشد که هم انبان معرفتش از لحاظ نظری پر باشد و هم سوابق اجرایی درخشان داشته باشد تا بتواند بر اساس نظریه های علمی برای برون رفت از چالش های اجرایی و مدیریتی قوانین روشن، متقن و شفاف تصویب کرده و جامعه را از این خمودی و بی رمقی نجات دهد.
یکی از معضلاتی که نماینده های اسبق حوزه انتخابیه کهگیلویه با آن روبرو بودند عدم آشنایی ایشان در وادی نظر با نظریه های مدیریتی و علمی بود که این مسأله توانایی رفع و رجوع کردن مشکلات مردم را از آنها می گرفت.
الحق و الانصاف جناب دکتر دهبانی هم در حوزه نظر و هم در حوزه اجرا و عمل تجارب و اندوخته های گرانبهایی دارد که می تواند به راحتی معضلات و مشکلات حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ را رفع و رجوع کند.

جناب آقای دکتر دهبانی پور عزیز و ارجمند فعالان سیاسی اجتماعی فرهنگی حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ ورود شما استاد عزیز را به این وادی مهم به فال نیک گرفته و از شما عاجزانه خواهش داریم که حتما به این عرصه ورود کرده تا با همراهی و هم رأیی هم گامی بزرگ در راه آبادانی کهگیلویه بزرگ برداریم.

آمدنت نور بود ماه به خورشید شوق
سبز شود خاکمان از قدمت آفتاب…

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :