پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

با حضور مسئولین استانی وشهرستانی؛ آیین تجلیل از دانش آموزان نخبه قرآنی شهرستان کهگیلویه برگزار شد.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، در ششمین روز از ماه مبارک رمضان، ماه بهار قرآن، آیین تجلیل از دانش آموزان نخبه قرآنی شهرستان کهگیلویه با حضور امام جمعه شهر دهدشت، مسئولین شهرستانی و استانی و جمعی از اولیاء ومربیان در حسینیه ثارالله سپاه شهر دهدشت برگزار شد.
مدیر آموزش وپرورش شهرستان کهگیلویه در این آیین با بیان اینکه مدرسه محوری و مشارکت پذیری دو اصل مهم و مورد توجه در اجرای برنامه‌های و فعالیت‌های قرآنی است، اظهار داشت: در مرحله آموزشگاهی مسابقات قرآن،عترت و نماز بیش از ۱۸هزار دانش آموز مشارکت کردند.
علی پورک پور افزود: در مرحله شهرستانی در سه مقطع ابتدایی ، متوسطه اول و دوم و در دو بخش پژوهشی و آوایی مجموعا ۱۶۰ دانش آموز برگزیده شدند.

امام جمعه شهر دهدشت نیز در سخنانی قرآن را مجموعه همه معارف توصیف کرد و گفت: خائنین به بشریت کسانی هستند که انسانها را حقایق ناب و معارف اصیل که همانا قرآن و عترت می باشند، دور می سازند.
حجت الاسلام سید نصیر حسینی ضمن تقدیر از آموزش وپرورش به جهت توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی، تجلیل از نخبگان قرآنی را از مصادیق تعظیم شعائر اسلامی و پاسداشت ارزشهای قرآنی بیان کرد.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با بیان اینکه سند تحول بنیادین نقشه راه تربیت است، اظهار داشت: از مجموع ۸۰ برونداد این سند مهم و بالادستی، ۷۰ برونداد از جمله: راستگویی، شجاعت، وظیفه شناسی، صداقت و… مربوط به حوزه تربیت است.
 سید بهاالدین ملک حسینی گفت: در برنامه درس ملی نیز بر توسعه ساحت های تربیتی نیز تاکید شده است.
این مسئول با بیان اینکه فضای مجازی یکی از ده ها مخاطره ای است که تربیت اسلامی را تهدید می کند از فعالیت بیش از بیست میلیون کانال و شبکه مجازی که ساحت تربیت و هویت کودکان، نوجوانان و جوانان را هدف قرار داده اند خبر داد و گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که بحران آفرین است دوگانگی تربیت در مدرسه و خانواده هاست.
وی افزود: والدین و خانواده ها باید نسبت به تربیت و پرورش فرزندان خویش بیش از پیش اهتمام داشته باشند.
در پایین از دانش آموزان نخبه قرآنی شهرستان کهگیلویه با حضور مسئولین تجلیل شد.

 

 

 

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir) 

این خبر را به اشتراک بگذارید :