پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

استاندار شما باید پاسخگوی عملکرد خود باشد و به مردم توضیح دهد. کسانی که در مواد مخدر استخدام و جذب کردید بر اساس کدام آزمون جذب شده‌اند؟ اسامی را منتشر کنید! استخدام جناب مرادی را برای مردم شفاف سازی کنید؟

مجید باقریان مدیرکل سابق تحول اداری استانداری کهگیلویه وبویراحمد در واکنش به اظهارات روزهای گذشته سید ناصر رضایی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و آذر صفایی از مدیران استانداری مطالبی را به شرح زیر برای این سایت ارسال کرده است.
به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، در پی مصاحبه روزهای گذشته سید ناصر رضایی و آذر صفایی مدیرکل اموربانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد اولاً صمیمانه سپاسگذارم که حداقل یکی ازموسساتی که از این اداره کل اعتباری دریافت کردند یعنی موسسه «فکر و گفتمان» را شفاف سازی کردند و انتظار می‌رود درمورد سایر موسساتی که از آنها اعتباری دریافت کردند، اولاً اسامی و دوما مبلغ دریافتی هرکدام را شفاف سازی و در اختیار افکار عمومی و رسانه‌ها قرار دهند.
باقریان در واکنش به صحبت‌های خانم صفایی که روز گذشته در مصاحبه‌ای گفته بود: ۲ میلیون به آقای باقریان برای برگزاری کلاس در چرام دادند و کارشناس ایشان می‌گوید زورم به باقریان نمی‌رسد و اسناد ارائه نمی دهد در پاسخ گفت: اولاً که مدارک آن دوره که بنده بعنوان مدرس در آن حضور داشتم به استانداری کهگیلویه وبویراحمد تحویل داده شد واگر لازم باشد مجدداً مستندا در اختیار استانداری و افکار عمومی قرار خواهم داد.
باقریان در ادامه افزود: مبلغ ۲ میلیون تومان داده شده را به ریز به اطلاع افکار عمومی می‌رسانم که مبلغ ۷۰۰ هزارتومان آن هزینه تبلیغات و پذیرایی بوده، ضمن اینکه یکی از خیرین شهرستان چرام در برگزاری این دوره مشارکت کرده وچند نفراز افراد شرکت کننده درهمان جلسه اسامی آنها در اسناد ارائه شده به استانداری قید شده است که خانواده آنها تحت آسیب‌های شدید اجتماعی بوده‌اند توسط نماینده موسسه در شهر چرام بصورت محرمانه تحویل خانواده آنها درشهرچرام شد. البته مبلغ یکصد هزارتومان درحساب موجود است و به عنوان سهم مدیرعامل، ایشان تاکنون برداشت نشده و بنابراین شد این مبلغ نیز توسط نماینده موسسه در چرام به یکی از خانواده‌های آسیب دیده تحویل داده شود.
باقریان گفت: اکنون شایسته است خانم صفایی در مورد جلسه‌ای که استانداری برگزار کرده و بعلت عدم استقبال، کارکنان استانداری آمدند تا صندلی‌ها راپرکنند در مورد میزان هزینه ومبالغی که در این دوره‌ها هزینه می‌کنند و حتی آمار تعداد شرکت کننده در این دوره‌ها بصورت شفاف در اختیار رسانه‌ها و افکار عمومی همه موارد را قرار دهند.
مدیرکل سابق تحول اداری استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: سابقه فعالیت بنده درعرصه فرهنگ از دهه ۷۰ کاملاً روشن است وشما می‌توانید این مهم را از آقایان سیدضیا هاشمی، آقای مثنوی سپاه بویراحمد، آقای مرادیان شورای نگهبان و حتی ستار هدایت خواه بپرسید که کار فرهنگی در حوزه استان کهگیلویه و بویراحمد از چه زمانی توسط اینجانب و موسسه بنده شروع شده ضمن اینکه این دوره مشترک بین موسسه ما و موسسه دیگری بوده که از جزئیات آن موسسه اطلاعی ندارم.
باقریان ضمن گلایه از رفتار روزهای گذشته خانم صفایی گفت: وقتی ایشان را برای مدیرکلی امور بانوان معرفی کردند خیلی از دوستان می‌گفتند خانم صفایی اصولگراست که با رانت و معرفی یک فرد به استاندار صورت گرفته و استاندار چون معمولاً اهل امتیاز گرفتن و امتیاز دادن هست وی را به مدیرکلی منصوب کرد. همانطوری که می‌گویند آقای تقوی مدیرکل روابط عمومی سهم آقای سید کامل تقوی بوده و آقای نظری سهم آقای زارعی و آقای پرواز سهم آقای کامرانی است و مدیرانی که استاندار منصوب می‌کنند، سهمیه بندی شده است.
باقری افزود: خانم صفایی را به عنوان یک بانویی که دیدم پای کار هست در جلسه‌ای که با خانم ابتکار بود گفتم اگر می‌خواهد اعتبار بدهید به بانوان بدهید که پای کار هستند، حالا چه کسی خانم صفایی را وادار کرده چنین مطالبی را اظهار کنند چون خانم صفایی با تماس تلفنی که بعد از آن مصاحبه با بنده داشتند، گفت: از سر عصبانیت آن حرف‌ها را زدم و من هم بخاطر شب‌های قدر از سر آنها گذشتم چون وی را خانم محترمی می‌دانم.
اما در مورد آقای رضایی اول اینکه آقای رضایی قرار داد ۴۰۰ میلیونی در مورد موسسه ما را ایشان اجازه دارند، منتشر بکنند و رسماً به ایشان این اجازه را می‌دهیم که برای تنویر افکار عمومی در احتیار رسانه‌ها قرار دهند. دوم اینکه اگر چنین قرار دادی وجود دارد از نهاد متولی ایشان جزئیات را جویا شوند، سوم اینکه؛ آقای رضایی بهتراست مجموعه اعتبارات موادمخدراستان رابصورت شفاف طی چند سالی که ایشان بعنوان دبیر مواد مخدراستان هستندبه مردم ارائه بدهند
باقریان با بیان اینکه مردم نامحرم نیستند گفت اگر «مجید باقریان» درطول زندگیش یک ریال پول حرام خورده خدا لعنت کند او را و کسانی که بدانند یک ریال پول حرام در زندگی وی آمده و ازش نگیرند آن را.
کاندیدای اصلاح طلب انتخابات مجلس شورای اسلامی در نهمین دوره مجلس از حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ گفت: در مورد قرار دادی که آقای رضایی گفتند احتماالا منظور ایشان قرار دادهایی است که مؤسسات غیردولتی با آموزش وپرورش منعقد کردند.
باقریان از ۱۱ موسسه غیر دولتی منجمله آقای دانشی، رکان، محمودی، بسیج دانش آموزی و…که مجموعاً ۱۱ تا ۱۲ NGO هستند که با آموزش و پرورش همکاری می کنندو به آقای رضایی بفرمایید قرار دادهمه انجی (NGO) را که با آموزش و پرورش همکاری می‌کنند مجموعه مبالغ پرداختی، بیمه، مالیات همه را درنظر بگیرد و مبالغ قرار دادها آموزشی است که سهم موسسه ۳ درصد است از همه این مؤسسات بپرسید.
رضایی باید در پیشگاه اخلاق و وجدان پاسخگو باشد وقتی می‌گوید ۴۰۰ میلیون، مردم فکر می‌کنند من ۴۰۰ میلیون قرار داد بستم درحالیکه خوب است بدانند که نه من مدیرعامل این موسسه هستم و نه عضو شورای مرکزی هستم بلکه فقط بعنوان مدرس در این موسسه فعالیت می‌کنم ضمن اینکه آقای رضایی دراین زمینه وکیل هستند که این قرار داد را از آموزش و پرورش بگیرند وریز قرار داد را دراختیار افکارعمومی قرار دهند.
باقریان این نکته را یادآور شد وقتی اینقدرما از شفافیت استقبال می‌کنیم شایسته است که آقای رضایی هم شفاف سازی کنند و ۵ سال اعتبار موادمخدر استان را بطور شفاف وصریح اعلام بکنند.
باقریان گفت: اگررضایی اعلام نکند بعنوان یک شهروند از مدعی العموم و سازمان بازرسی انتظار داریم اعتباراتی که آقای رضایی هزینه کرده شفاف سازی کنند، ضمن اینکه من قبلاً درجلسه ای به آقای استاندار گفتم اعتبارات موادمخد را شفاف سازی بکنید، اقای رضایی درگوش آقای استاندار گفته: باقریان خودش اعتبار می‌خواهد وچون ما بهش ندادیم می‌خواهد ما را تخریب بکند.
باقریان درادامه افزود: جناب استاندار هم متاسفانه بدلیل آنچه شناخت کافی ولازم از استان نداردو بدلیل اینکه هیچگاه توان مدیریت بحران ندارد در مورادی که احتمالاً مشکلی ویا بحران وجود دارد، به جای حل مسئله با کمال تأسف مسئله را تبدیل به مشکل و بحران می‌کند چرا که ایشان مدیربحران نیست و یک انسان شریف ومحترمی است که برای استانداری ساخته نشده و همین الان اعلام می‌کنم استاندار با تیم مدیریتی‌اش توان برگزاری انتخابات در این استان را ندارد و به وزیر کشور هشدار می‌دهم که با این تیم مدیریتی که در استان وجود دارد انتخابات برای استان ما یک آسیب جدی به مراه خواهد داشت.
باقریان با تمجید از دکتر نظری گفت: ایشان انسان شریف، متدین و جانباز انقلاب هستند، اما وقتی بنده را برای یک مدیریتی در این حوزه پیشنهاد دادند زورشان به آقای مرادی نرسید چرا که در استانداری کهگیلویه وبویراحمد بخشدار و فرمانداران را آقای مرادی معرفی می‌کنند نه آقای نظری.
باقری در ادامه افشاگری‌های خود به موضع مرادی پرداخت گفت: اگر حکم آقای مرادی را بعنوان مسئول بودجه استانداری ومدیرکل تحول امضاء می‌کردم آقای مرادی اینقد علیه من جو سازی نمی‌کردند.
باقریان گفت: الان آقای رضایی و خانم صفایی و شاید فردا آقای میرمحمدی علیه من موضع گیری بکننداینها همه کسانی هستند که توسط آقای مرادی تحریک می شوند دوما قبلاً نامه‌هایی و شب نامه‌هایی علیه بنده در سایت‌ها زده شده شما سؤال بکنید نامه‌ای که با اسم مستعار علیه من منتشر شده از کجا آمده است.؟
شما به عنوان یک خبرگار بپرسید آن آقایی که علیه من شب نامه زده آیا وجود خارجی دارد اگر دارد که معرفی بکنید تا من در این شب‌های قدر از واو حلالیت بطلبم.
باقریان در ادامه افزود: آقای تقوی با من تماس گرفتند و گفتند آقای باقریان بیاید این مباحث درمورد استانداری را کم بکنیم و من به وی گفتم: نامه‌هایی که در جراید منتشرمی شود کار کیست و از وی بپرسید تیم رسانه‌ای آقای استاندار چه کسانی هستند آنها را معرفی کنید؟
باقریان با تاکید براینکه از آقای رضای می‌خواهم ریز قرار داد مؤسسات را اطلاع رسانی کنند بر این نکته هم تاکید کردند که وی ریز اعتبارات و خودروهای مصادره‌ای موادمخدر را شفاف به مردم بگویند که به چه کسانی رسیده است؟ مضافاً استانداری هم فاکتورهایی که در هزینه وزرا و مهمانان کشوری هزینه می کنندخصوصا دفتر استاندار شفاف سازی کنند ماهم همانطور که بارها در بالا گفتم ریز اقدامات مالی و قراردادی موسسه را اطلاع رسانی خواهیم کرد.
باقری تاکید کرد: قصد کاندیداتوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه را ندارم.
وی در پایان گفت: جناب رضایی؛ باقریان قومگرایانه عمل می‌کند یا برخی که بر همه منویات استان چنگ انداخته و نمونه آن خود شما هستید که با رانت آنها در همه دولت‌ها بدون هیچ ویژگی خاصی در قدرت هستید؟
یادتان هست انتخابات قبلی که چه برخوردی با جریان اصلاحات داشتید؟ و اکنون بر سفره اصلاحات نشسته و به ریش ما می‌خندی؟ ارباب شما قومگرایانه عمل می‌کند که مدیران قومگرایش علیرغم ضعف شدید همواره حاکمند! اقتصاد معیوب کشور ما هم محصول حضور چندین ساله ارباب شما و دوستان او در دولت است.
مردم مظلوم دیارم نه فریاد رسی دارند و نه سرپناهی. از مدیریت استانی محروم و از اعتبارات محرومترین! و جناب استاندار و وزرا در کوچه‌های شهر شما به هم تنه می‌زنند. شما با چه رویی مرا قومگرایانه دانستی و اربابت را مبری از این مهم؟
چرا به جای جواب منطقی تشویش اذهان عمومی می‌کنید؟
بگویید چگونه شهر شما از چندین طرف چهاربانده شده و مردم مظلوم چرام و سوق و لنده و دیشموک و قلعه رئیسی و بهمئی باید مظلومانه فقط نظاره گر باشند.
همیشه برای ما شرایط حساس و برای شما عادی است؟
استاندار شما باید پاسخگوی عملکرد خود باشد و به مردم توضیح دهد. کسانی که در مواد مخدر استخدام و جذب کردید بر اساس کدام آزمون جذب شده‌اند؟ اسامی را منتشر کنید! استخدام جناب مرادی را برای مردم شفاف سازی کنید؟
جناب استاندار را بفرمایید استخدام‌های خلاف به کجا انجامید؟ و البته رطب خورده منع رطب چون کند؟
جناب گوهرگانی بر اساس قانون محکوم شده بود نتیجه اجرای قانون را به اطلاع عموم برسانید؟ آیا اعضای ستاد انتخابات می‌توانند فدائیان یک فرد باشند؟ این انقلاب با خون سرخ جوانان وطن به دست نیامده است که عده‌ای هر چه دلشان می‌خواهد انجام دهند و عده‌ای دیگر تماشاگران بی سرپناه! در این شب‌های قدر استغفار کنید و خود و اربابانت استعفا کرده تا رضایت خدا و خلق فراهم گردد. مجید باقریان فریاد رسای عدالت خواهد ماند، زهی خیال باطل که با سخنی سخیف صحنه را ترک کند. آرمان مقدس شهیدان آرمان من است.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :