پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

 یکصدوسی امین نشست فرهنگی گروه فرهنگ بومی استان با موضوع ” تاثیر فرهنگ بر رفتار” برگزار گردید.

سلسله بحث های گروه فرهنگ بومی، با همراهی کارشناس محترم برنامه آقای دکتر عبدالخالق پادیاب، عضو هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان با موضوع تاثیر فرهنگ بر رفتار( در قالب: رشد اخلاقی، شخصیت، همسر داری، خشونت، گفتگو، فرزند پروری و…) ادامه خواهد داشت.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”،مدیر اجرایی گروه فرهنگ بومی، در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه برنامه تابستان نود هشت گروهتان چیست، اظهار داشت: در فصل تابستان که اساتید دانشگاههای استان ، فرصت بیشتری دارند، گروه فرهنگ بومی تلاش می کند، از محضرشان استفاده بیشتری ببرد. در این راستا، ضمن تشکر از همراهی دکتر پادیاب، سلسله برنامه های متوالی در مورد تاثیر فرهنگ بر رفتار برای مردم استان درنظر گرفتیم و سعی می کنیم بصورت پیوسته با همکاری شورای محترم شهر یاسوج ،جلسات را ادامه بدهیم تا بتوانیم نتیجه لازم را اخذکنیم.
تلاش ما بر این است که مردم استان بدون پرداخت هزینه آموزش های لازم را برای بهتر زیستن دریافت کنند. سید غلامعباس موسوی اظهار کرد: بسیاری از رفتارهای نادرست ناشی از عدم شناخت خویش، نداشتن تحمل، نداشتن درک متقابل، مشکلات اقتصادی، مشکلات فرهنگی وسیاست زدگی است.

شرکت کنندگان عمومان در پاسخ به سؤالات مطرح شده در جلسه، وارد دنیای سیاست می شوند و همه موضوعات را به دنیای سیاست ربط می دهند. این در حالیست که وقتی مردم ما آموزش ببینند، می توانند با همکاری روانشناسان حاضر در جلسات، نحوه برخورد با مسئله و شیوه حل مشکلات را بیاموزند.

بعضی از مشکلات ناشی از نگرش نادرست ما نسبت به مسایل وبعضی از مشکلات از دسترس اراده وعهده ما خارج هستند. در این نشست ها، ما می آموزیم چگونه وضعیت موجود را تاب بیاوریم؟، چگونه به حل مسئله بپردازیم؟، از چه کسانی کمک بگیریم؟ کدام مشکلات را می توان حل کرد؟ و…
سید غلامعباس موسوی نژاد در ادامه افزودند: شرکت در این جلسات رایگان و برای عموم مردم آزاد بوده و نیاز به پرداخت هزینه ای نیست.
نشست های گروه فرهنگ بومی، با همکاری شورای شهریاسوج ، هرهفته سه شنبه شب ها، ساعت نه ونیم تا یازده شب، برگزار می شود.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir) 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :