پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

در ازدحام و بی نظمی سالن شهید زکی نژاد فرمانداری کهگیلویه و در میان انبوه جمعیتی که بیشتر جا برای نشستن نداشتند آیین تکریم و معارفه فرمانداران سابق و جدید کهگیلویه برگزار شد.

معاون عمرانی و مدیرکل سیاسی استانداری ،فرماندار لنده و بخشداران و برخی مدیران شهرستان های استان،شورای اداری و مهمانان ناخوانده ،شورای تامین و ائمه جمعه و مدیران شهرستان کهگیلویه و برخی چهره های سیاسی اصلاح طلب  حاضرین در این همایش بودند.از نکات قابل توجه این آئین حضور معاونان مستعفی فرمانداری کهگیلویه و ورود آنها به همراه مدیر کل سیاسی استانداری بود.

پراکندگی و نداشتن جای مشخص برای رسانه ها از دیگر نقاط ضعف این برنامه بود.فرماندار جدید شهرستان کهگیلویه متبسم و پرنشاط وارد جلسه شد و تا پایان جلسه همواره با لبخند مشغول بود.فرماندار سابق کهگیلویه از نامهربانی گفت و گفت : از مردم و شورای اداری طلب حلالیت دارم و غیر مستقیم حوزه سیاسی استانداری را به باد انتقاد گرفت.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، جعفر نیکبخت در این مراسم در وصف مردم کهگیلویه از آنها به مردمی قانع یاد کرد و با بیان اینکه همین قناعت باعث محروم ماندن آنان از بسیاری خدمات شده است، اظهار داشت: خدمت به مردم این خطه عبادت است.

سرپرست فرمانداری کهگیلویه گفت:فرمانداری از نظر مالی در مضیقه است برای برگزاری برنامه‌ها مجبور بودیم از ادارات پول دریافت کنیم و این کار نیازمند سندسازی صوری بود که خلاف قانون است.

وی با بیان اینکه اختیار عزل و نصب نداشتم افزود: دخالت‌های زیادی بود قریب به ۱۰ نامه به استانداری ارسال کردم ولی جوابی نگرفتم.
 نیکبخت ادامه داد: امام راحل با کاپیتالاسیون مبارزه کرد تا حق مردم پایمال نشود اما در حوزه استانداری این حق را هنوز برای خود نگه داشته و استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه از لحظه ورود به کهگیلویه نامهربانی با بنده شروع شد تصریح کرد: از روز اول در همین فرمانداری همکاران نامهربانی کردند در حال مدیریت نامهربانی همکاران بودم که نامهربانی حوزه سیاسی استانداری هم شروع شد تا جایی که درگیری لفظی هم داشتم و نامهربانی نماینده هم پس از آن پیش امد.

نیکبخت ادامه داد: وقت قانونی ارسال اطلاعات سرپرست چهار ماه است اما فرم اطلاعات بنده تا شش ماه ارسال نشد که با پادرمیانی نماینده مردم در مجلس ارسال شد.

وی گفت: چهار ماه با حوزه سیاسی استانداری قطع ارتباط داشتم و گاهی در جلسات اگر می‌دیدم با تکان دادن سر سلامی می‌کردم.

نیکبخت شرایط مدیریت خود را به دوران جبهه تشبیه کرد و گفت: رفتار ما مثل رزمندگانی بود که در جبهه آتش بس بود چپ چپ نگاه می‌کردیم اما کاری به همدیگر نداشتیم.

سرپرست فرمانداری کهگیلویه تصریح کرد: با وجود نامهربانی‌ها حاشیه بر متن سوار بود بنابراین در بهمن ماه تصمیم به استعفا گرفتم که با بارش رحمت الهی مسئله سیل پیش آمد و به صلاح نبود در چنین شرایطی زمینه تنش ایجاد شود و وقت را برای استعفا مناسب ندیدم.

وی با بیان اینکه در انتظار شرایط مناسب‌تری برای استعفا بودم، ادامه داد: ۲۸ فروردین ماه استعفای خود را به استاندار تقدیم کردم مدتی گذشت در پشت پرده هرچه گذشت استعفا موافقت نشد.

نیکبخت به حمایت کلانتری برای ماندن او اشاره کرد و افزود: در نهایت تصمیم به انتقال به وزارت بهداشت گرفتم.

وی خطاب به کارکنان فرمانداری گفت:تقاضای من از همکارانی که با من همکاری کردند و آنها که همکاری نکردند این است که با اتابک همکاری کنید چون از جنس وزارت کشور است،غیر بومی نیست و سابقه درخشانی دربخشداری‌ها دارد امیدوارم همکاری داشته باشید.

نیکبخت توسعه‌نیافتگی کهگیلویه را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه برای توسعه به زیرساخت‌ها و اعتبارات نیاز است، افزود: قبل از ورود به شهرستان تصمیم داشتم سرمایه گذاری کنم وقتی فضا را دیدم منصرف شدم.

وی از معارضات اجتماعی به یکی از دلایل عقب افتادن پروژه‌ها نام برد و گفت: از مردم شریف خواهش دارم معارضات اجتماعی که مانع توسعه می‌شوند را کم کنند تا سرعت پروژه‌ها بیشتر شود.

فرماندار جدید کهگیلویه در این مراسم گفت : برای توسعه کهگیلویه دست به دست هم دهیم و از هیچ کس گلایه ای ندارم و باور دارم حضور در کهگیلویه مثل حضور در میدان مین است و من میدان مین دفاع مقدس را دیده ام.

علی رضا اتابک افزود : خود را موظف میدانم برنامه ها و خط مشی دولت تدبیر و امید را در شهرستان اجرایی کنم .اتابک گفت : اقتدار را به فرمانداری کهگیلویه برمی گردانم و انشالله با برنامه ریزی روال کارها عادی و طبیعی می شود.

اتابک با بیان اینکه مشارکت در امر انتخابات وظیفه فرماندار است، ادامه داد: با پاسداری از آرای مردم انتخاباتی سالم و امن برگزار خواهیم کرد و تضمین می‌کنیم حق کسی ضایع نشود آنها که ثروت دارند نفوذ نکنند چون نظام اسلامی برگ رای برایش مهم است.

وی در بخش دیگری از سخنانش خود را مجری سیاست‌های دولت دانست و گفت: نظام اسلامی در شرایطی است که باید به مردم امیدواری دهیم مسئول جمهوری اسلامی نمی‌تواند در زمین دشمن بازی کند.

اتابک ادامه داد : از دیشموک و چاروسا تا سوق و دهدشت همه ما مدیون مردم هستیم و حضور در سفره ساده آنها به مهمانی های رنگارنگ ترجیح می دهم.فرماندار کهگیلویه گفت : همواره در زندگی شخصی و کاری ام طرفدار حق بوده و الحمدالله تا امروز ضرری نکردم و نهیج البلاغه و کلام مولی علی الگویم بوده و هست.وی گفت : کهگیلویه رنجور و محروم است اما پتانسیل های فراوانی در عرصه های سیاسی اقتصادی و فرهنگی دارد و به دیارم آمده ام تا برای کمک به توسعه آنها تلاش کنم و در این راه از همه شما و مردم کمک می خواهم.

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir) 

این خبر را به اشتراک بگذارید :