پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

اگر این مردم دکتر هدایتخواه را شایسته انتخاب شدن می دانستند، به دلیل اخلاص ایشان در ولایت پذیری، شناخت در تصمیم گیری و قدرت تحلیل مسائل است که متاسفانه در این سالها نتوانستید نیرویی در تراز ایشان پرورش دهید. اینگونه انتخاب شدنهای پر اضطراب و با سراسیمگی، نتیجه ناپختگی در سیاست، عدم خودباوری و چیزی غیر از انحصارطلبی نبوده است.

“هدایت نشده جریان را منهدم کردین”

این روزها خبر از ائتلاف اصولگرایان بویراحمد و دنا بر گزینه واحد، منتشر می شود. به اینکه شخص معرفی شده تا چه اندازه مقبولیت اجتماعی دارد و در کجای جریان اصولگرایی بوده است، کاری ندارم. مستقیما از شاکله ی لوی جرگه اصولگرایی حرف می زنم. به مجمع ثروت و حرف بی عمل. به کسانی که اگر این دو ویژگی نباشد، نه به اصولگرایی ماندگارند و نه به عبور از آن ابایی دارند. اولا خودِ این تجمع در آخرین روزهای منتهی به انتخابات، یعنی فرار از واقعیت. یعنی گریز از مردم. یعنی مقاومت در مقابل برخی فرهیختگان جریان. یعنی اعتراف به جاه طلبی و قدرت جویی. یعنی فرصت طلبی برای زمین خوردن دوست همفکر ولی با سلیقه ای دیگر.
این ائتلاف فاقد وجاهت قانونی است. چون اعضایش خروجی تفکر انحصار طلبانه هستند. در هیچ آزمونی به محکِ ثبات و دوام بر اصول قرار نگرفته اند. هیچگاه وسعت نگاهشان به بیشتر از نوک دماغشان نرفته است. هیچگاه به معیار انقلابیون نبوده اند. شاید فریب خوردند، شاید….
اکنون فرصت، دست بچه های انقلاب است. همون انقلابی که امام(ره) نتیجه خون جوانان و تفکر جهادی- انقلابی می دانست. همون انقلابی که رهبر معظم انقلاب بر گام دومش با حضور جوانان انقلابی توصیه کرده اند. همون انقلابی که منفعت طلبان در صدد هستند که چترش را کوتاه کنند. انقلاب اسلامی بسی فراتر از جریانهای چپ و راست و آدمهایشان است. چرا به مردم رحم نمی کنید؟ مگر نه اینکه در دین ما سفارش شده که هر کس در خودش توانایی می بیند باید مدیریتِ را بر عهده بگیرد، پس چرا شما باید توانایی را به دیگران تزریق کنید؟ کدام توانایی را دیده اید که می پندارید قیم مردم هستید و باید توصیه کنید محور خوب را یافته اید؟
واقعا گاهی افراد، جریانها و تمدنها افول می کنند و از بین می روند و الان عده ای خودخواسته جریانی را عامدانه به فنا داده اند. لازم نیست از شکستهای متوالی فرار کنید، ولی از توالی جمع بندیهای منحصرانه دست بردارید. شما می دانید با این کارها، عده ای مثلا اصلاح طلب، پشت ضعیف ترین و ساده اندیش ترین شما، تحرکات منفعت جویانه را انجام می دهند و هزاران برچسب و تخلف و رفتارهای مسئله دار را انجام می دهند و مردم بینوا را با بی تقوایی و حرفهای پوچ و وعده های صد من یه غاز، فریب می دهند و فرصت خدمت را بدست می گیرند و آن کار دیگر می کنند؟ پس چرا چشم بر حقیقت می بندید و مصلحت مردم را نمی بینید؟ مگر تبلیغات مکارانه و معاویه صفتانه علیه آیت الله رئیسی را فراموش کردید؟ مگر نمی گفتند که آیت الله با فضای مجازی مخالف است؟ مگر نمی گفتند آیت الله با عدالت مخالف است؟ مگر نمی گفتند در پیاده روها طناب می کشند و زن و مرد را جدا می کنند؟ مگر نمی گفتند ایشان طرفدار اعدام هستند تا زنده بودن آدمها؟
چرا به اتفاقات حین و بعد از انتخابات مجلس و ریاست جمهوری گذشته توجه نداشتید؟ آیا هردوی اونها برای چپاولگری بیت المال نبود؟ آیا هر دوی آنها برای فساد پروری نبود؟ آیا هر دوی آنها برای دست یابی به مراکز اقتصادی نبود؟ آیا به فسادهای گسترده ی برملا شده در استان توجه کرده اید؟ آیا کسی از شما مجمع موئتلفین اصولگرایی، شجاعت دفاع از حاج آقای مزارعی، رئیس کل دادگستری استان در برخوردهای علی(ع) گونه با فساد اداری و مالی را داشتید؟ آیا جرات دفاع از حق و انتقاد در این همه فساد گسترده را داشتید؟ کجای کارتان به اصولگرایی تشابه دارد؟ کجای روش تان بر منطق مردم محوری بوده است؟ نمی خواهم که گذشته را زیر سوال ببرم، ولی دفاع من و امثال من از جریانی بود که امثال دکتر هدایتخواه را حول محوریتِ روش و منش امام(ره) و رهبری می دید. اگر نیروهای انقلابی را پیشگامان تفکر مردم سالاری و شایسته محوری بدانیم، الان شما چکار کردید؟
به شما توصیه می کنم که به سخن و ایده ی جوانان و نخبگان شهرستانهای بویراحمد و دنا توجه کنید. هیچ کس در محور شما نیست. هیچ کس به انتخاب شما وفادار نیست. هیچ کس بر تفکر و عقیده ی شما نظر مثبت ندارد. هیچ کس به حُسن انتخابتان ایمان ندارد. چرا؟
چون اگر این مردم دکتر هدایتخواه را شایسته انتخاب شدن می دانستند، به دلیل اخلاص ایشان در ولایت پذیری، شناخت در تصمیم گیری و قدرت تحلیل مسائل است که متاسفانه در این سالها نتوانستید نیرویی در تراز ایشان پرورش دهید. اینگونه انتخاب شدنهای پر اضطراب و با سراسیمگی، نتیجه ناپختگی در سیاست، عدم خودباوری و چیزی غیر از انحصارطلبی نبوده است. ببخشید که خیلی با صراحت نوشتم. واقعا باید بدانید که غیر از شما، کسانی هم در این جریان فکری بوده اند که سختی کشیدند و تاوان دادند و بیشتر از شما در محدودیت شدید قرار گرفتند.
الغرض، این بار نه با مهندسی شرایط و استفاده از انواع روش های غیره قانونی بلکه به بی تدبیری خود، به استقبالِ شکستِ مفتضحانه ای رفته اید که خود مستقیما در تقابل با رقبای همسو، حضور دارید. و این شکست قابل پیش بینی، نتیجه ی جاه طلبی، خودبزرگ بینی، انحصارطلبی و فرار از اعتماد به جمعیت جوان، خوش فکر، متدین، انقلابی و متعهد به نظام، امام(ره) و رهبری است که آن را در گام دوم انقلاب، تجربه خواهید کرد. مگر اینکه به باور برسید که…..

“سید علی عباس محدث”

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :