پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

نشست خبری رئیس شورای اسلامی شهر دهدشت با رسانه ها با محوریت گزارش عملکرد یک ساله دوم در محل شورای اسلامی برگزار شد.

حضور پررنگ  رسانه ها نکته قابل توجه این نشست بود و سوالات پرشمار و پاسخ های جمشیدی جالب تر….

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد” ،جمشیدی در این نشست از هر دری گفت و گفت : معتقدم اعضای شورای شهر به شورا شخصیت بخشیدند که احتمالا کنایه ای ای بود به اختلافات دامنه دار و خسته کننده شورای قبل و تاکیدی بود بر همدلی و اتحاد شورای شهر فعلی…

رئیس شورای شهر از خیلی ها گفت و تاکید کرد ؛ قدردان تلاش کسانی هستیم که در شورای شهر و توجه به دهدشت یاریمان کردند و گفت : دکتر وکیلی نماینده هم استانی مردم تهران و غلام تاجگردون رئیس کمیسون برنامه و بودجه در فواصل مختلف گاهی به کمکمان آمدند.

جمشیدی پرداخت بدهی شهرداری به تامین اجتماعی ،پرداخت به موقع حقوق پرسنل و بازگرداندن برخی املاک ، سند دار کردن برخی املاک و تعین تکلیف برخی بدهی ها را از جمله عملکردهای موفق شورای شهر دانست و قویا تصریح کرد : در شفافیت مالی و روشن شدن بدهی ها و مطالبات قدم های خوبی برداشتیم.

اتوماسیون اداری موضوع دیگری بود که جمشیدی با سری بالا از بهره برداری و شروع به کار آن گفت و ادامه داد : تقوی از کارکنان شهرداری وظیفه مدیریت سامانه را بر عهده دارد و اعلان می کنم این سامانه شروع به کار کرده و اولین پروانه ساخت با آن صادر گردید.

جمشیدی از ورزش و فرهنگ هم گفت و تصریح کرد : تیم های ورزشی را حمایت کردیم و فرازبام خائیز تیم لیگ برتری هندبال شهر و مارون در فوتسال و تام در فوتبال مورد حمایت قرار گرفتند و تلاش می کنیم حمایت هایمان مستمر و ادامه دار باشد.

رئیس شورای شهر المان های شهر و نقد رسانه ها به کیفیت پایین آنها را پذیرفت ودر پاسخ خبرنگار “پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد” و نازیبایی ورودی های شهر گفت : بله پذیرفته است  که نصب بنرهای ترحیم نازیبا است و البته یادی کنیم از معاون سابق فرماندار کهگیلویه که در صحبتی و اقدامی تا حدی مانع این کار شد و اسلام خسروی اقدامات خوبی داشت ولی باز باید بیشتر و بهتر به این موضوع بپردازیم و سعی می کنیم با بودجه یک میلیارد ریالی در اختیار گوشه ای از مشکل را حل کنیم.

جمشیدی رابطه خود و رسانه ها را مطلوب خواند و تاکید کرد : جز در یک مورد همیشه برای رسانه ها و نقش آنها اهمیت قائل شدم و جا دارد  در همین جلسه از یکی از خبرنگاران به واسطه اشکال ایجاد شده عذرخواهی کنم.

رئیس شورای شهر در مورد انتخاب رئیس شورای شهر گفت : همه اعضا ظرفیت و پتانسیل این عنوان را دارند و انشالله فردا در این مورد تصمیم خواهیم گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر در مورد انتخاب و انتصاب برخی نیروهای غیر همسو با نگرش سیاسی اعضا و شهردار گفت : امر مرسوم و معمول کاری ما پاک دستی و درستکاری بود که باور کنید پتانسیل نیروی انسانی ما در همین حد بود.

محمدحسین جمشیدی رئیس شورای اسلامی شهر دهدشت  در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: نخستین اولویت کاری شورای پنجم همدلی بین اعضا بود که خوشبختانه طی دو سال اخیر حفظ شد.

رئیس شورای شهر دهدشت گفت: شفافیت مالی از رویکردهای شورا بود که با تأمین زیرساخت‌ها این مهم صورت گرفت.

****تحقق شفافیت مالی با راه‌اندازی اتوماسیون اداری شهرداری

وی راه‌اندازی اتوماسیون اداری شهرداری را در راستای شفافیت مالی دانست و افزود: این سامانه در سال دوم شورا به نتیجه رسید و نخستین پروانه ساخت هفته گذشته از سیکل اتوماسیون صادر شد.

جمشیدی با اشاره به توزیع نا عادلانه اعتبارات در سطح استان گفت: این موضوع به عنوان یک مطالبه جدی در دستور اعضای شورای شهر قرار گرفت و در همه جلسات با حضور مسؤولان استانی با مطالبه‌گری آن را به چالش کشاندیم.

وی تصریح کرد: با پیگیری‌های مداوم ۶ میلیارد به ورودی‌های شهر و از محل اعتبارات سیل یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به منظور تجهیز آتش‌نشانی اختصاص یافت.

****تملک زمین واگذار شده به تأمین اجتماعی

جمشیدی به پیگیری مطالبات شهرداری اشاره کرد و گفت: آراء به ارزش ۲۳ میلیارد ریال برای مطالبات شهرداری صادر شد ضمن اینکه توانستیم با رایزنی بدهی چهار میلیارد تومانی شهرداری به تأمین اجتماعی را حل و فصل کنیم.

رئیس شورای شهر دهدشت ضمن قدردانی از همکاری تاجگردون و وکیلی نمایندگان مجلس در پیگیری این بدهی تصریح کرد: زمین جمعه بازار با ارزش تقریبی ۶ میلیارد تومان که در دوره گذشته شهرداری بابت بدهی به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شده بود به شهرداری برگردانده شد.

****۲۰ ملک از شهرداری در شورای پنجم سنددار شد

وی همچنین سنددار شدن ۲۰ باب از املاک شهرداری، حمایت از حوزه ورزش و کمک به اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری را نمونه‌های دیگری از عملکرد شورای شهر عنوان کرد.

جمشیدی در مورد اجرای پروژه‌های عمرانی شهر گفت: تعریض جاده آرامستان به عنوان مطالبه به حق شهروندان در حال اجرا است زیرسازی پروژه تکمیل شده و به زودی عملیات آسفالت شروع خواهد شد.

****نهضت آسفالت ادامه دارد

رئیس شورای شهر تصریح کرد: آسفالت کوچه‌ها در سال اول شورای شهر در سطح گسترده انجام شد، در سال دوم نهضت آسفالت با اولویت معابر اصلی و پرتردد شهر شروع بکار کرد که فاز نخست به اتمام رسید و فاز دوم طی روزهای آینده با بکارگیری دو پیمانکار با قراردادهای سه و نیم میلیاردی و ۸۰۰ میلیونی آغاز می‌شود.

جمشیدی با بیان اینکه شورای پنجم به جایگاه شورای شهر شخصیت داد از آن به مهمترین کار در عملکرد شورای شهر یاد کرد.

وی در خصوص طرح بازآفرینی شهری گفت: اجرای این طرح با پنج رأی موافق و دو رأی مخالف از فیلتر شورا رد شده و با تأئید کمیته انطباق در انتظار عملیاتی شدن است.

در پایان این نشست به پاس همکاری رسانه‌ها در انعکاس اخبار و رویدادهای شورای شهر از خبرنگاران تجلیل شد.

بخش دوم این گزارش برداشت از خبرگزاری فارس ونوشته طیبه سعادتی نیک بود.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :