پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

محیط زیست و آثار تاریخی روز روشن و در میان بهت و تحیر مردم و فعالان محیط زیست و دوست داران تاریخ این سرزمین در گوشه ای از این استان زیبا و تاریخی ودر منطقه زیبایی ییلاقی دیلگون در کهگیلویه وبویر احمد تخریب می شود و انگاری برای هیچ کدام از مسئولان استان اهمیتی ندارد.

دیلگون ؛ منطقه گردشگری تنگ کهکاب با داشتن جاذبه های طبیعی و باستانی فراوان در امتداد رودخانه دیلگان توسط پیمانکار آبخیزداری بصورت بسیار ناشیانه تخریب شده است.
به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”،

اگر این روزها و در حالی که تابستان داغ ۹۸ روبه پایان است و خنکای وزش نسین آغاز پاییز در حال وزیدن است از حوالی منطقه سردسیری دیلگون گذر کردید با اقدامی مواجه می شوید که یقینا دچار تحیر و صد البته افسوس می شوید و اما اصل داستان ؛ مدت دو هفته است که دستگاه های راهسازی و بیل مکانیکی بی رحمانه در حال تخریب صخره های زیبا و سایر جاذبه های طبیعی هستند.
تمامی مسئولان ذیربط(فرماندار،مدیریت منابع طبیعی شهرستان بویراحمد،معاونت آبخیداری منابع طبیعی،مدیرکل منابع طبیعی،مدیرکل بحران استانداری و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان)از طریق ساکنین منطقه و دوستداران و فعالان محیط زیست در جریان این تخریب قرار گرفته اند.

فریاد شکایت و گلایه ودردهای مردم ساکن در آنجا و علاقمندان به محیط زیست و آثار تاریخی به گوش کسی نمی رسد و انگار نه انگار این خراش چندش آور بر پیکره این منطقه برای کسی اهمیتی دارد.درخواست جدی مردم از استاندار محترم استان و نهادهای امنیتی ورود مسئولانه و دلسوزانه به این موضوع است که هر چند دیر شده است اما حداقل از ادامه آن جلوگیری شود.

اما متاسفانه تخریب ها همچنان با شدتی بیشتر ادامه دارد.

به راستی چرا؟

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :