پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

آئین تجلیل از خبرنگاران شهرستان های کهگیلویه،چرام،بهمئی و لنده از طرف نماینده کهگیلویه عصر امروز در سالن امور صنفی دهدشت برگزار شد.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، نماینده کهگیلویه در این مراسم از رسانه ها به شکلی نرم انتقاد کرد و گفت : چرا بخاطر تلاش ها و پیگیری های که کردم و میکنم حمایتم نمی کنید.

عذل هاشمی پور گفت : خدماتی که در کشور ارائه می شود مربوط به نظام است و تعامل و همکاری دولت و مجلس باعث این اقدامات می شود و صادقانه از شما می پرسم اگر من پیگیری و رایزنی نکنم آیا برای پتروشیمی ،گاز ،نیروگاه و چمن های مصنوعی کسی به ما کمک می کند.

نماینده کهگیلویه گفت : بلد نیستم کارها و اقدامات خود را در بوق و کرنا کنم ولی باید عنوان کنم تا زنده هستم بخاطر این مردم و کهگیلویه لحظه ای کوتاهی نخواهم کرد.

نماینده کهگیلویه با انتقاد از برخی کارشکنی ها برای انتصاب مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : در روزهای اخیر تماس های زیادی داشتم که نکند برای تصدی مدیرکلی کاظمی جو کاری کنی ولی من بارها برای اینکه وی در این منصب باشد با معاون وزیر ارشاد صحبت کردم ولی هیچگاه رسانه ای نکردم.

عدل هاشمی پورز با انتقاد شدید از مدیر کل میراث فرهنگی گفت : مدیر کل میراث فرهنگی چرا در حوزه انتخابیه بنده دخالت می کند و هماهنگی و همکاری نمایندگان برای توسعه استان مهم است نه اینکه مدیر کل میراث بخاطر رضایت نماینده گچساران عنوان کند با تلاش تاجگردون ۱۵ میلیارد به بافت تاریخی بلاد شاپور اختصاص یافت و معتقدم بافت تاریخی بلاد شاپور نردبان برخی سیاسیون شده است.

وی گفت:به کهگیلویه تعصب داشته باشیم وبه آن افتخار کنیم و باید در یک تور رسانه ای راه بیفند  و همه پروژه ها را ببینید و نگاه واقع گرایانه داشته باشیم که باید برای مردم خودمان تلاش کنیم.

وی باند اضطراری فرودگاه دهدشت را اتفاق مبارکی دانست و به مزاح گفت : این همه باند سیاسی در دهدشت داریم حالا بزارید یک باند هم ما داشته باشیم ولی انشالله فردا صبح کلنگ احداث آن به زمین زده خواهد شد تا یکی از وعده های بزرگ محقق شود.

 

****اجرای ۸هزار میلیارد تومان پروژه به همت بخش خصوصی، دولت و خیرین

هاشمی‌پور تصریح کرد: با تلاش و رایزنی گسترده پروژه‌های سنگین نیروگاه برق، سد مارون۲، پتروشیمی، احداث بیمارستان ۹۲ تختخوابی در حوزه‌های برق،کشاورزی، صنعت و درمان در حال اجرا است.به کمک بخش خصوصی، دولت و خیرین پروژه‌هایی با اعتبار هشت هزار میلیارد در چهار شهرستان در حال اجرا است.

****تخصیص ۳۴۹ میلیون متر معکب حقابه سد مارون

وی با اشاره به تلاش‌های خود برای گرفتن حقابه سد مارون و مجوز احداث مارون ۲ گفت: در ادوار گذشته بارها رسانه‌ها از بان دیگران نوشتند نمی‌توان و نمی‌شود از پشت سد آب برداشت کرد، ۸۲  جلسه با چیت چیان وزیر و کارشناسان برای پیگیری حقابه از سد مارون برگزار کردم تا به حقابه ۳۴۹ میلیون متر مکعبی رضایت دادم.

هاشمی‌پور با بیان اینکه با علم و برنامه و برای خدمت به مردم آمدم و هر زمان پروژه‌ها را به جایی برسانم صحنه را دو دستی تقدیم خواهم کرد، ادامه داد: اگر برای خدمت به مردم نبود با همان حقوق بازنشستگی سپاه به زندگی ادامه می‌دادم چون تشنه قدرت نیستم.

****به رغم حسادت‌ها راهم را ادامه می‌دهم

وی گفت: مسؤولیت در استان عین میدان مین است، مردی شجاع می‌خواهد که سیم خاردار را ببرد و جلو برود، به رغم همه حسادت‌ها راه خود را ادامه می‌دهم و می‌دانم که خدا می‌بیند.

هاشمی‌پور در واکنش به منتقدانی که عملکرد او را بد جلوه می‌دهند، گفت: اگر کوه دنا و دماوند را جابجا کنم کسانی که نمی‌خواهند ببینند، نمی‌بینند.

وی در ادامه به پیگیری مشکلات شهرداری‌ها اشاره و عنوان کرد: ۱۰۷ میلیون تنها یک قلم پول به حساب شهرداری دهدشت واریز کردم، سه هزار تن قیر برای شهرداری دهدشت گرفتم، یک میلیارد و ۵۰۰ تومان برای عوارضی به شهرداری لیکک ریختم و وام چهار درصدی برای شهرداری‌ها گرفتم؛ حاضر نیستند اسم مرا بیاورند حداقل بگویند نماینده هم در کنار ما تلاش می‌کند.

هاشمی‌پور گفت:اهل تعامل سازنده هستم از وزیر کارآمد دفاع می‌کنم و هر جا نیاز باشد استیضاح وزیر ضعیف را امضا می‌کنم همان طور که استیضاح رئیس جمهور و طرح شفافیت آراء نمایندگان را امضا کردم.

وی با بیان اینکه منتقدان کمبودها و مشکلات گذشته را نمی‌بینند ادامه داد: سد مارون ۲ اگر ۱۰ سال پیش کلید می‌خورد صحرای کلاچو دشت چرام الان آب داشت.

هاشمی‌پور خطاب به رسانه‌ها تصریح کرد: پروژه‌ها را ببینید از خدمات نظام دفاع کنید هر جا نقدی داشتید هم بیان کنید.

****پتروشیمی دهدشت راه نیفتد پروژه گچساران تعطیل می‌شود

وی در خصوص پتروشیمی گفت: بقای پتروشیمی گچساران به راه‌اندازی پلی اتیلن دهدشت است، اگر دهدشت راه نیفتند گچساران تعطیل می‌شود.

هاشمی‌پور گفت: همیشه به فاصله مانده تا انتهای خدمت نگاه می‌کنم و برای به سرانجام رساندن پروژه‌ها برنامه می‌ریزیم، وی گفت: برای تکمیل پروژه‌ها تا نفس در سینه دارم صحنه را ترک نخواهم کرد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس در خصوص کاهش اعتبارات بافت تاریخی دهدشت با انتقاد از مدیرکل میراث فرهنگی در سیاسی کردن بافت تاریخی گفت: بلادشاپور نردبان سیاسی عده‌ای شده است.

هاشمی‌پور گفت: آن زمان که اعتبار اختصاص یافت در مصاحبه با رسانه‌ها اعلام کرد اعتبار را فلانی گرفت اما من کار خود برای پیگیری اعتبار بافت را ادامه می‌دهم.

قسمت دوم این گزارش برگرفته از خبرگزاری فارس است.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :