پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

با حضور استاندار ،فرماندار و نماینده مردم کهگیلویه باند اضطراری فرودگاه دهدشت کلنگ‌زنی شد.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، عدل هاشمی‌پور در این آیین اظهار داشت: سال ۹۷ سه باند فرودگاه در کشور ردیف‌دار شد که باند دهدشت یکی از آن‌ها بود.

نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس تصریح کرد : فرودگاه در کنار سد مارون، پتروشیمی و دیگر پروژه‌های عمرانی اثرگذار است.

وی از مدیرکل راه و شهرسازی خواست نسبت به تملک اراضی محدوده مورد نظر اقدام کند تا حق کسی ضایع نشود.

هاشمی‌پور افزود : برای احداث باند ۲۲ میلیارد تومان نیاز داریم تلاش می‌کنم از محل منابع مختلف از جمله وزارت نفت بخشی اعتبار تامین شود.

 

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس تصریح کرد: مسئولان کمک کنند پروژه متوقف نشود تا ظرف یک سال و نیم آینده حداقل مسیولان کشوری را روی باند بنشانیم و امید و نشاط در مردم ایجاد شود.

در ادامه عبدالمجید نژادصفوی گفت : این پروژه با اعتبار اولیه چهار میلیارد تومان از محل اعتبارات نفت آغاز شد.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت : نماینده مردم این شهرستان در مجلس در عملیاتی شدن پروژه نقش مهمی داشت و در حالی که حداقل بازه یک ساله برای شروع عملیات نیاز بود کمتر از سه ماه به سرانجام رساند.

نژادصفوی تصریح کرد : اعتبارات تملک و محصور کردن پروژه پیش‌بینی شده است و جای نگرانی برای پرداخت مطالبات مالکان وجود ندارد.

این مسئول با بیان اینکه ۲۰۴ هکتار زمین محصور خواهد شد، گفت : باند برای پروازهای بزرگ هم برنامه‌ریزی شده است و محدودیتی برای تبدیل به فرودگاه در آینده نخواهد داشت.

به گفته نژادصفوی زیرسازی باند ۲۲ میلیارد تومان هزینه نیاز دارد.

وی گفت: سرمایه‌گذاری در منطقه، توسعه اقتصادی، اشتغال و حضور مسئولان از مزایای اجرای پروژه است.

این مسؤول با بیان اینکه در فاز نخست حصارکشی انجام می‌شود، گفت : دیوارکشی حداکثر تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد و در مرحله بعدی در صورت تأمین اعتبار خاکبرداری آغاز خواهد شد که پیش‌بینی می‌شود اجرای این فاز نیز دو سال و نیم طول بکشد./فارس

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :