پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

جلسه شورای آموزش وپرورش دهدشت با محوریت بازگشایی مدارس و سند تحول بنیادین به ریاست فرماندار شهرستان کهگیلویه برگزارشد.

فرماندار کهگیلویه با تسلیت ماه محرم گفت : قیام و نهضت عاشورا درس های بزرگی برای همه ما داشت که آزاد اندیشی و آزاد منشی دو درس بزرگ آن بود و بیاموزیم با پیروی از مکتب اهل بیت و قیام عاشورا همواره زندگی کنیم.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، علی رضا اتابک گفت : با نگاه به جوامع توسعه یافته و بررسی ساختارهای آنها متوجه می شویم که آنچه جامعه را در مسیر توسعه قرار میدهد توجه جدی به آموزش وپرورش و نظام تعلیم و تربیت است.

فرماندار شهرستان کهگیلویه افزود : در یک جامعه اسلامی و دینی باید آموزش وپرورش دینی داشته باشیم و هرکجا دقت کنیم اگر آموزهای دینی ساری و جاری باشد سطح تخلفات و مشکلات اجتماعی و اخلاقی به حداقل ممکن می رسد که این نشان میدهد هر جا اشکالی وجود دارد قطعا خلا تعلیم و تربیت دینی وجود داشته یا درست صورت نگرفته است.

رئیس شورای اداری کهگیلویه گفت : ضعف ها و مشکلات یک جامعه ریشه در ساختارهای تعلیم و تربیت دارد و یقینا اگر آموزش وپرورش یک جامعه سالم باشد جامعه نیز سالم خواهد بود.

رئیس شورای آموزش وپرورش شهرستان گفت : کار معلم کار انسان سازی است و این کار یک کار متعهدانه و اخلاقی است و معلم نسبت به سرنوشت انسان ها باید حساس باشد و وظیفه حاکمیت و دولت تهیه امکانات و ایجاد حاشیه امنیت برای معلم است تا در سایه این امنیت و بدون دغدغه به تربیت نسل های آینده جامعه بپردازد.

اتابک تصریح کرد : خواست ها و مطالبات آموزش وپرورش و فرهنگیان خواسته های معقولی است که همه ما وظیفه داریم نسبت به تامین خواست ها و حل مشکلات آموزش وپرورش کوشا باشیم و اعضای شورای اداری موظف هستند برای شروع سال تحصیلی جدید با تمام امکانات و در چارچوب قانون آموزش وپرورش را یاری کنند.

مدیر آموزش وپرورش دهدشت در ابتدای این برنامه گفت : سند تحول بنیادین ،پروژه مهر ،بررسی مصوبات پیشین و گزارش عملکرد و راهبردهای نهضت سواد آموزی محورهای این جلسه شورای آموزش وپرورش هستند.

علی پورک پور گفت : از ابتدای سال تحصیلی جدید باید تمامی برنامه ها و فعالیت های مدارس بر اساس سند تحول باشند که البته جلسات و برش های لازم این سند در مرکز استان انجام گرفته و زیر نظام های شش گانه آن تعریف و به شهرستان ها و مناطق ارسال شده است.

مدیر آموزش وپرورش افزود : از فرماندار شهرستان و شورای اداری خاصا ادارات خدمت رسان تقاضا داریم در شروع سال تحصیلی جدید نسبت به حل مشکلات مدارس حساس باشند و ادارات خدمت رسان با مساعدت و همکاری از قطع احتمالی آب ،برق و گاز مدارس خوداری کنند.

پورک پور با یادآوری این نکته که انشالله اول مهر هیچ کلاس درسی بدون معلم نباشد گفت : تعداد حدود ۲۱ هزار دانش آموز در ۳۹۳ واحد آموزشی در قالب ۱۲۰۵کلاس درس آماده شروع سال تحصیلی هستند و آموزش وپرورش دهدشت با ساماندهی به موقع نیروی انسانی و کلاس بندی دانش آموزان یکی از آموزش وپرورش های پیشرو در این زمینه است و نسبت به برنامه جلو هستیم.

مدیر آموزش وپرورش دهدشت گفت : ستاد ثبت نام تشکیل جلسه داده و از تمامی ادارات شهرستان می خواهیم برای آغاز سال تحصیلی جدید همراه و همیار آموزش وپرورش باشند و با نصب بنر و سایر اقدامات لازم مارا یاری کنند.

در این جلسه از سوی کارشناس فناوری آموزش وپرورش دهدشت بخش های از سند تحول بنیادین به نمایش درآمده و کلیات این برنامه و الزامات اساسی آن مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :