پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

مدیر آموزش وپرورش دهدشت گفت : سوگواره “احلی من العسل” از مصادیق مهم طرح سند تحول آموزش وپرورش است.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، با حضور دانش آموزان نوجوان دهدشتی ،مدیر ومعاون پرورشی و کارشناسان آموزش وپرورش و فرمانده سپاه ناحیه کهگیلویه سوگواره احلی من العسل در حسینه ثارالله دهدشت برگزار شد.

مدیر آموزش وپرورش دهدشت در این مراسم ضمن تسلیت ماه محرم گفت : در سند تحول آموزش و پرورش سوگواره احلی من العسل در زیر نظام پرورشی و از مصادیق مهم این سند است که دانش آموزان نوجوان باید با الگو گرفتن از حضرت قاسم (ع) برای زندگی بهتر آموزش و تربیت شوند.

علی پورک‌پور در این همایش گفت : همه ساله در ماه محرم به منظور بزرگداشت شهدای نوجوان کربلا به ویژه فرزند امام حسن(ع) که مرگ را از عسل شیرین‌تر می‌دانست سوگواره«احلی من‌العسل» برگزار می‌شود.

وی گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب هم رهبر معظم توصیه اکید مبنی بر برجسته نمودن شعائر دینی و ارزش‌ها دارند و باید دانش‌اموزان را به این سمت هدایت کنیم.

مدیر آموزش و پرورش منطقه دهدشت هدف از برگزاری این سوگواره را آشنایی نسل نوجوان و جوان با فرهنگ ایثار و شهادت و نیز قیام امام حسین(ع) عنوان کرد.

سید حمزه محقق‌زاده در جمع نوجوانان عاشورایی اظهار داشت: این سوگواره فرصتی برای تجدید بیعت با آرمان‌های ارزشمند نوجوان کربلا حضرت قاسم‌ابن الحسن است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه تصریح کرد: نوجوانان به تاسی از مقام شهدای کربلا ولایت را پاس می‌دارند و خود را سرباز صدیق برای کشور و نظام می‌دانند.

محقق‌زاده عبرت‌آموزی از عاشورا را از دیگر اهداف سوگواره برشمرد و گفت: ظلم‌ستیزی مهمترین درس از قیام عاشورا است.

این مسؤول اضافه کرد: یزیدیان همیشه هستند تاریخ همیشه حق و باطل را در کنار هم دارد و تا زمان ظهور منجی عدالت برقرار نخواهد شد.

در این مراسم معنوی که همزمان در سراسر کشور برگزار می شد دانش آموزان نوجوان در سوگ حضرت قاسم سینه زنی و مداحی کردند.

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :