پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد پارکی را در روستای “الگن” بخش چاروسا افتتاح کرد که هیچ گونه شرایطی برای افتتاح آن وجود نداشته است.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”،  خدمتی با عنوان طرح گردشگری در روستای الگن توسط بنیاد مسکن اجرا شده است که ابتدا به ساکن نفس این کار در بخش محرومی مانند چاروسا قابل تقدیر است و مردم را امیدوار به ماندن در این مناطق می کنند و نباید راه برای ادامه این خدمات در مناطق محروم بسته شود.
اما دقیقا دقایقی بعد از افتتاح پرطمطراق این طرح در روستای الگن جرقه ی ابهامات این طرح در نگاه مردم زده شده بود.
بنری زده بودند که در آن رقم۱۸۰۰۰۰ نوشته بود که بعدا در کلیپ های منتشر شده در پیج های متولیان مشخص شده منظور از این رقمی که به لحاظ ریاضی یا سهوا یا تعمدا اشتباه نوشته شده بود یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان بوده است.
بعد از این بود که این مساله به فضای مجازی کشیده شده است و برخی از مردم گفته اند که این رقم و کارهای انجام شده با هم همخوانی ندارد و چرا رقم یک میلیارد و هشتصد میلیونی در این طرح بزرگ به این شکل نوشته شده است.

به هر حال طرح افتتاح شد و به قول مسئولان پارک الگن آماده استقبال از گردشگران است.
از این لحظه به بعد دغدغه اهالی روستای الگن و بخصوص باغداران این روستای زیبا شروع شده است.
این طرح که با هزینه گزافی افتتاح شده بود،در بخش اعظمی از آن تنها آلاجیق های انگشت شماری با چند صندلی و جایگاه درست کردن کباب نصب شده بود.
نه خبری از سرویس بهداشتی بوده و نه جایگاه زباله و نه روشنایی!
از آنجا که این افتتاح یک حقی را برای برخی از آدم های فرصت طلب ایجاد کرده بود فرصت را برای هجوم ناجوانمردانه به باغات این روستای دیدنی که تنها سرمایه و امید اهالی اینجا بود مناسب می بینند.
به گفته اهالی منطقه از ابتدا قرار بود که این محوطه فنس کشی بشود و برای آن نگهبان در نظر گرفته شود تا برای مردم روستا که این پارک در کنار خانه های آنها راه اندازی شده است مشکلی به وجود نیاورد اما نه از فنس خبری بود و نه نگهبان.
جالب تر اینکه اگر گردشگری غریبه در شب به این مکان سفر کند در نبود برق، تاریکی ترسناکی را مشاهده می کند که شاید تا آخر عمرش نام این روستا که هیچ نام این منطقه هم را دیگر نیاورد.
گویا اداره برق خرید ترانس مستقل با هزینه بنیاد مسکن را شرط روشنایی این پارک می داند و بنیاد مسکن نیز خیالی برای روشنایی ندارد.
در اینکه  برخی از موارد باید توسط خود مردم رعایت شود و فرهنگ استفاده بهینه از امکانات باید به شکل اساسی و ویژه تری جا بیفتد شکی نیست اما مردم می گویند که اگر نبود تلاش های شبانه روزی کلانتری کوشک معلوم نبود در نیمه های شب چه بلایی سر باغات ما می آمد.
آنها می گویند این مکان جایگاه تفریح خانواده ها نیست و با این شرایطی که پارک دارد غالبا افرادیاز ان استفاده می کنند که   کاری به ارامش و رفاه گردشگران و مردم روستا ندارند و اقداماتی انجام می دهند که دردسرهایی برای آنها ایجاد کرده است و  با تلاش کلانتری کوشک برخی از آنها بازداشت شدند که ممکن است عده ای ناخودآگاه وارد این فضا بشوند و با آبروی آنها بازی شود.
اگر قرار بر ارائه خدمتی به روستاها باشد اولا باید هزینه طرح برای مردم کاملا شفاف باشد چرا که در این مورد بعد از ایجاد ابهاماتی همه بنرها و ویدئوهای مسئولین در فضای مجازی آنها حذف شده است و دوما طرح را نیمه کاره رها نکنند که به تمام دارایی و نیز روان آن اهای لطمه وارد شود.
امیدواریم این طرح شروعی برای اقدامات حساب شده ای در این حوزه باشد تا شاید گوشه ای از محرومیت منطقه با جذابیت های طبیعی آن و تدابیر مسوولین جبران شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید :