پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

یک ایده جالب و یک اقدام بی سابقه از سوی فرماندار کهگیلویه سرخط برخی رسانه های شهرستان شد.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، بعد از ۴۰ سال یک مطالبه به حق و تاریخی مردم دهستان درغک در بخش دیشموک با حضور فرماندار شهرستان کهگیلویه محقق شد.

جاده عشایری درغک به کوه سیاه با حضور فرماندار کهگیلویه و برخی از مسئولین محلی و استانی افتتاح شد.

این جاده عشایری دغدغه ۴۰ ساله ی مردم درغک بوده است و آنطور که آنها می گویند در این ۴۰ سال زجرهای زیادی کشیدند و برای ییلاق و قشلاق خود مجبور بودند ساعت ها پیاده روی کنند.
برخی از این مردم در تماس با این پایگاه خبری از اقدامات فرماندار کهگیلویه و عزم وی برای پیگیری این مساله در این منطقه محروم تشکر کردند.

آنها می گویند این مساله آنقدر برای آنها مهم بوده است که از روزی که متوجه شدند که فرماندار پیگیری های نهایی را انجام داده است و قرار است برای افتتاح و شروع عملیات خاکبرداری به این روستا بیاید بی صبرانه منتظر بوده اند.

ارغنده عضو شورای اسلامی روستای درغک گفت: مردم محروم این منطقه گمشده ی خود را پیدا کردند و آقای اتابک دقیقا همان مسئول توانا و مردمی هستند که عمر ۶۰ ساله من مانند او هنوز ندیده است که دغدغه های مردم را با این حدت و شدت و همچنین دلسوزانه برای مردم پیگیری کند.
وی افزود: از اولین تقاضایی که برای این جاده داده ایم بیش از ۴۰ سال می گذرد و دو روز قبل که جناب فرماندار گفتند که به این منطقه می آیند با خود نشستیم و محاسبه کردیم و دیدیم که از طومار اولیه ی این روستا بیش از ۳۵ نفر از آنها اکنون در قید حیات نیستند.
ارغنده ضمن تشکر از پیگیری های نماینده شهرستان،مدیرکل امور عشایر،رئیس امور عشایر، مدیرکل منابع طبیعی و بخشدار دیشموک تاکید کرد: این افراد و بخصوص نماینده شهرستان در این زمینه همکاری و تلاش کردند و باید زحمات همه انها را ببینیم و قدر دان باشیم و  در این مدتی که فرماندار کهگیلویه منصوب شده چون خود روستانشین بوده و مردم این دیار را درک می کند تلاش ها دو چندان شد و کارها سرعت گرفت.

گرچه این اقدام و دیگر اقدام های مشابه یک شبه قابل حل نیست و قطعا یک پروسه ی زمان بر است اما بدون شک عزم مسئولان در پیگیری و تلاش موثر است که بنظر می رسدیکی از رویکردهای فرماندار کهگیلویه حل دغدغه های کهنه روستائیان است که در همین مدت کم چند بحران اساسی برخی از روستاها را حل کرده است و باید دید این انگیزه و تلاش تا کی ادامه دارد؟
برپایه ی این گزارش و با افتتاح و تکمیل این مسیر ۸ کیلومتری علاوه بر حل دغدغه های عشایر که هزینه های زیادی برای آنها به دنبال داشت، در صورت ادامه این مسیر بخش دیشموک به شهرستان بهمئی نیز وصل می شود و ساعت ها مسیر در این محور کمتر می شود.
گزارش از: عظیم بنام

پویش رسانه ای مدیریت بانوان ایده جالب فرماندار کهگیلویه برای حضور بانوان فعال در عرصه مدیریت اسن

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”،اجبار به اعمال ۳۰درصدی پست مدیریتی به زنان در کهگیلویه با صحبت های فرماندار این شهرستان در جلسه شورای اداری رقم خورد.فرماندار کهگیلویه گفت: مدیرانش ملزم به انتصاب همکاران زن در پست معاونت ادارات می باشند و براین اساس ارزیابی می شوند.

به گزارش”پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، فرماندار کهگیلویه امروز در شورای اداری مدیران ادارات و نهادهای دولتی را ملزم کرد با دادن پست معاونت به زنان آنان را در سیستم مدیریتی و تصمیم گیری سهیم کنند.

اگر این پویش که از استان شروع شده ادست و با ورود معصومه ابتکار این دستور سرعت بیشتری  به خود گرفته است در کهگیلویه عملی شود ؛ علیرضا اتابک اولین کسی خواهد بود که  در راستای گفتمان عادی سازی مدیریت زنان در کهگیلویه قدم برداشته است.

رئیس شورای اداری شهرستان کهگیلویه با اشاره به آمار رشد جمعیتی شهرستان و نیز کاهش نرخ موالید و افزایش آمار مهاجرت از روستاها را پایینتر از نرم سیاست های هدف در این زمینه توصیف کرد 

وی افزود: رشد منفی صفر درصدی جامعه روستایی بیانگر  الزام بازنگری در برنامه ریزی توسعه شهرستان با در نظر گرفتن ظرفیت ها ی بومی و شاخص های بروز آماری است .

اتابک شروع بکار برخی از پروژه های عمرانی کهگیلویه را امیدوار کننده دانست و تصریح کرد: پروژه ورودیهای دهدشت و مبلمان شهری آن به جد در حال پیگیری و عملیاتی شدن است.

بزرگداشت هفته دفاع مقدس و همکاری ادارات در پروژه مهر و بازگشایی مدارس  از مصوبات اصلی این جلسه شورای اداری بود.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :