پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

مدارس راهنمایی و ابتدایی روستای شوتاور در چاروسا تعطیل شدند.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، منابع محلی گزارش دادند که در حالی که دو روز از شروع سال تحصیلی جدید می گذرد اما اهالی روستای شوتاور در بخش چاروسا به دلیل جمع شدن دبیرستان متوسطه دوم در این روستا دو مدرسه ابتدایی و متوسطه اول را نیز تعطیل و دانش آموزان این روستان بدون مدرسه و معلم هستند.

بنابر آنچه منابع محلی گفتند اداره آموزش وپرورش چاروسا به دلیل پایین آمدن تعداد دانش آموزان دبیرستان اقدام به جمع کردن این مدرسه کردند و مردم این روستا در اقدامی اعتراضی دو مدرسه دیگر روستان را قفل کرده و امکان تحصیل دانش آموزان روستا را در دو روز اخیر عملا گرفته و منتظر دایر شدن مجدد دبیرستان متوسطه دوم هستند.

یکی از اهالی این روستا که معلم است  گفته که مردم به این دلیل مانع مدرسه رفتن ۱۲۰ دانش آموز ابتدایی و ۸۰ دانش آموز راهنمایی این روستا شده‌اند که می‌دانند فرزندانشان برای دبیرستان یا باید ترک تحصیل کنند یا به مناطق دیگر بروند. بنابراین بهتر است دیگر ادامه تحصیل ندهند.

آموزش و پروش گفته در نزدیکی این روستا شهر قلعه‌رئیسی‌ است که بچه‌ها برای ادامه تحصیل می‌توانند به خوابگاه بروند. ولی مردم می‌گویند حاضر نیستند چنین کنند. سازمان پیشنهادها برای مختلط شدن دبیرستان را با توجه به جمعیت دختران و پسران دبیرستانی نپذیرفته‌ و دبیرستان بسته شده است.

البته درج این خبر به معنی تایید درستی آن نیست و دلیل نشر آن تماس های متعدد مردم بوده و با توجه به حساسیت موضوع آماده دریافت و انتشار جوابیه آموزش وپرورش چاروسا هستیم.

 

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :