پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

به راستی باید از منتقدین غیر منصف  پرسید که ؛  چشمان مریضی که این همه روشنی را ندید چگونه و با چه ابزاری یک نقطه سیاه کوچک را دید و بر طبل بد اخلاقی کوبید و جار زد که ایها الناس ما نه از رسانه چیزی می دانیم و نه میدانیم چشمان حقیقت بین چگونه می بینند؟

انتشار خبری عجیب در فضای رسانه ای شهرستان و متهم کردن کادر بیمارستان امام خمینی دهدشت به استفاده از سرنگ مصرف شده و یک سری اتهامات دیگر باعث شد یکی از مخاطبین پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد با انتشار یادداشتی پاسخی به این خبر دهد.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، متن این یادداشت چنین است ؛

بیمارستان امام خمینی دهدشت با انبوهی از مشکلات به جای مانده از قبل و با تحت پوشش داشتن بیش از ۲۳۰هزار نفر از جمعیت استان این روزها با مدیریت علمی و جهادی تعدادی از بهترین و متعهدترین کادر پزشکی درمانی شهرستان اداره می شود که با توجه به حجم ورودی ها و مدیریت صحیح و علمی لازم است در فرصتی مناسب از طرف دانشگاه علوم پزشکی استان و فرمانداری شهرستان به نحو شایسته ای از مدیریت این بیماران تجلیل شود.

رسانه ها حق نقد دارند و اساسا نقد و نقادی راهی است برای بهتر شدن و اصلاح امور ولی فاصله نقد و تخریب ،اصلاح و اتهام خیلی نزدیک و حساس است و می شود با یک نقد مغرضانه و غیر مسئولانه شهری و کشوری را به هم ریخت که البته درک این موضوع اندکی سواد رسانه ای می خواهد و اخلاقی که رکن اصلی و اساس کار خبری است.

حرف بیراهی نیست اگر ادعا کنیم کار مدیریتی و اداری در بیمارستان امام خمینی دهدشت ایثار گونه و فداکارانه است البته اگربه دقت اخلاق رسانه ای و چشم انصاف و دیده نشات گرفته از انسانیت به داستان نگاه کنیم ؛ به صفر رسیدن مرگ مادران باردار ، انجام ۸۰۰تا ۹۰۰ عمل جراحی در ماه ، ۱۰۰سزارین ماهانه ، ۱۵۰ زایمان طبیعی ، ۱۰ تا ۱۲ هزار ویزیت ماهانه سرپایی و مدیریت محیطی ۹ هکتار محوطه بیمارستانی و صدها کار پشتیبانی و پرسنلی دیگر ، همه این ها بخشی از وظایف مدیران این بیمارستان در شهر محروم و بدون امکانات دهدشت است و دلیلی بر ادعای ما.

به راستی باید از منتقدین غیر منصف  پرسید که ؛  چشمان مریضی که این همه روشنی را ندید چگونه و با چه ابزاری یک نقطه سیاه کوچک را دید و بر طبل بد اخلاقی کوبید و جار زد که ایها الناس ما نه از رسانه چیزی می دانیم و نه میدانیم چشمان حقیقت بین چگونه می بینند؟

مجدد باید پرسید که ؛ راه اندازی اورژانس بزرگ و استاندار با جانمایی فوق العاده و داشتن امکانات مناسب پزشکی درمانی را ندیدید یک قطره لکه خون دیدید؟ این چه نگاه مریضی است که درصدد است به جای تزریق روحیه امید و امیدواری که مورد تاکید مقام معظم رهبری است تلاش می کند با تاریک نشان دادن تمام روشنی ها بین مردم و مسئولان فاصله بیندازد ؟

نظافت و طراوات در و دیوار آراسته محیط بزرگ بیمارستان را ندیدید اما از نماهای گوناگون بی رحمانه و عامدانه سطل بزرگ زباله را هدف قرار دادی که به کدام هدف و میل به ناحق خواسته ای ، برسید؟

بیمارستان امام خمینی دهدشت سالهاست محلی برای مداوا و درمان انبوهی از بیماران مشکل داری از سرزمین کهگیلویه بزرگ و حتی اطراف آن است که با توجه به مشکلات مالی زیادی که دارند اما چشمشان به تلاش کادر درمانی ،پزشکی و مدیریتی این بیمارستان است و چرا هیچ گاه شما که مدعی مطالبه گری و دفاع از مردم هستید به فرهنگ ملاقات ،حضور در بیمارستان و سایر مشکلات این چنینی که وظیفه ذاتی یک رسانه است نپرداختید؟ حرف از مطالبه گری می زنید و مدعی دفاع از مردم هستید چرا یک بار از اورژانس دهدشت نگفتید ؟

چرا یک بار از راه اندازی دستگاه لاپراسکوپ نگفتید که در اوج تحریم های ناجوانمردانه وارد بیمارستان امام خمینی دهدشت شد ؟ چرا هیچگاه روشنی ها و سفیدی ها را نمی بینید و حاضر نیستید عینک بدبینی را بردارید و حقیقت نگاری کنید ؟

پیشنهاد و توصیه می کنیم قلم را پاس بدارید که لغزش هر کلمه در مدار بی اخلاقی شلیکی است از دل تاریک و نگاه مریض بر افکار و اذهان مردمی که در شرایط فعلی بیش از هر زمانی به حمایت و روحیه نیاز دارند.

قلم را گروگان گرفتن و بهانه ای برای تخریب قرار دادن در عوض به هدف نرسیدن!!

یک بار از خود سوال نکردید این چه کار ذلیلانه و مبتدیانه است !؟

یقین بدانید و آگاه باشید  در مسیر و راهی قدم برداشتید که هر مقصدی داشته باشد قطعا و حقیقتا عاقبت به خیری در آن نیست.

 آنقدر ناشیانه و مبتدیانه قلم می زنید که نمی دانید اتهام استفاده از سرنگ چند بار مصرف شده اتهام امنیتی است که موجب تشویش اذهان عمومی است و در قانون جرمی است بزرگ و غیر قابل گذشت و عجیب است که به همین یک مورد ساده حتی فکر نکردید و مسئولان حراستی حقوقی بیمارستان قطعا نجابت به خرج دادند که به مراجع قضایی امنیتی که اتفاقا روی چنین ادعاهای حساس هستند شکایت نبرده اند ،   هر چند معتقدیم  گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ماست،  یقین  داریم آنچه هرگز به جایی نرسد فریاد است.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :