پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

برای پرداختن به مشکلات و محرومیت های چاروسا و دیشموک نه قلم توانایی می خواهد  نه تحقیق و پژوهش لازم است فقط لازم است به چهره مردمان این  دیار همیشه مظلوم و محروم نگاه کنید خود متوجه عمق مشکلات می شوید به مانند همان جمله معروف “رنگ رخسار خبر می دهد از سر درون”………

مناطق محروم چاروسا، دشمن زیاری  و دیشموک سالهاست مورد بی مهری قرار می گیرند.

به گزارش“گروه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”، انگاری این سه  منطقه  متعلق به استان کهگیلویه وبویراحمد نیستند و برای مدیران هم اهمیتی ندارد که مردم این مناطق  چه مشکلات و موانعی برای داشتن حداقل های یک زندگی عادی دارند.

برای پرداختن به مشکلات و محرومیت های چاروسا و دیشموک نه قلم توانایی می خواهد  نه تحقیق و پژوهش لازم است فقط لازم است به چهره مردمان این  دیار همیشه مظلوم و محروم نگاه کنید خود متوجه عمق مشکلات می شوید به مانند همان جمله معروف “رنگ رخسار خبر می دهد از سر درون”………

در این گفتار و برای آگاهی و اطلاع استاندار و مدیران ارشد استان اهم مشکلات این سه منطقه  را جهت بررسی ویژه آورده و انتظار داریم استاندار محترم استان و فرماندار شهرستان که نشان دادند فارغ از تمام حواشی سیاسی و غیر سیاسی دلشان برای این مردم میسوزد ببینند و اقدام کنند.

****راه ارتباطی دهدشت به چاروسا و دیشموک

شاید اولین و اساسی ترین نیاز مردم این دو بخش دسترسی آسان و بدون مشکل به مرکز شهرستان باشد اما خودتان قاضی ؛آیا راه ارتباطی دهدشت با این دو بخش کوچک ترین استناندارد های ملی را دارد ؟آیا خودتان حاضر می شوید هر روز و هر هفته از این جاده که شبیه جاده های مالرو قدیمی است عبور و مرور کنید ؟ آیا پیچ های تند و سراشیبی های کشنده این جاده را نمی بینید ؟ جناب آقای استاندار و مدیر کل محترم راه و شهرسازی ؛ انتظار مردم این دو بخش به علاوه مردم حوزه دشمن زیاری برای بهسازی و تعریض این جاده انتظار زیادی نیست و آنچنان به حق است که مسئولیت جان و مال مردم هر روز و هر هفته و ماه تاخیر در عدم بهسازی و تعریض مستقیما با شماست و بر اساس وظیفه قانونی و انسانی خود و بخاطر حرمت این مردم مظلوم و مادران شهدای این دیار برای بهسازی و تعریض این جاده و هر گونه اقدامی در جهت توجه امنیت دار کردن این جاده در اسرع وقت در دستور کار قرار دهید.

****به سرانجام رسیدن پروژه گاز رسانی حق طبیعی و طبیعت این مردم است.

در هر صورت و با تلاش فراوان خط لوله گاز برای این سه منطقه محروم به سرانجام رسید و گاز به چاروسا و دیشموک رسید اما هنوز بسیاری از روستاها و دهکده های نزدیک این لوله گاز و در طرح قرار گرفته از این نعمت طبیعی برخوردار نیستند و علی رغم اینکه گاز به این روستاها رسیده اما گاز به خانه مردم نرسید و همچنان منظرند تا شعله گاز از کوچه به خانه برسد که تاکنون و به هر دلیلی اتفاق نیفتاد.لازم به ذکر است و البته نیاز به توضیح هم ندارد که پروژه گاز تاثیر مستقیمی بر طبیعت و احیای آن دارد چرا که مردم به دلیل سرمای زیاد و نداشتن سوخت طبیعی مجبور به استفاده از چوب درختان می شدند که با اتمام این پروژه کمک بزرگی به طبعیت می شود.

****مهاجرت بی رویه چاروسا را از سکنه خالی کرده است لطفا تدبیری بیاندیشید

جناب آقای استاندار استحضار دارید که مردم این دو بخش خصوصا چاروسا به دلیل عدم بارش باران کافی ،نداشتن امکانات لازم و نبودن حداقل های زندگی سالهاست شهر و دیار خود را رها کرده و حاشیه نشین شهرهای دیگر استان شدند که علاوه بر خالی شدن روستاهای خود که روزی آباد و سربسز بوده برای شهرهای مبدا به دلیل وجود مشکلات زیاد بحران آسیب های اجتماعی را افزایش داده که مشکل جدیدی برای حاشیه شهرها ایجاد کرده و اگر توجه جدی و کافی به روستا انجام شود قطعا مهاجرت معکوس و مشکلات به حداقل می رسد.

****اینترنت و مشکلات تلفن چاره می خواهد و راهکار که شدنی است

تقریبا غیر از دو شهر قله رئیسی و دیشموک تمام روستاهای این دو بخش و حوزه دشمن زیاری مشکل آنتن دهی تلفن همراه و کندی شدید اینترنت دارند و شایسته نیست در عصر و قرنی که به نام قرن ارتباطات است همچنان چنین مشکلی وجود داشته باشد.مردم این سه حوزه بابت این مشکل گلایه های شدیدی دارند و لازم است در اسرع وقت نسبت به حل این مشکل که حل آنها هزینه زیادی هم ندارد اقدام شود.

****مراکز بهداشتی و درمانی چاروسا ،دشمن زیاری و دیشموک جوابگوی مشکلات مردم نیستند.

جناب آقای استاندار و ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی استان بدانید و در جریان باشید که مردم این سه حوزه که خود از محروم ترین مردمان این استان هستند و اساسا منبع درآمد خاص ندارند و هزینه کمرشکن حضور در دهدشت و سایر شهرهای کشور کشور برای درمان جزئی ترین مریضی ها امانشان را میبرد و آیا حقشان نیست یک درمانگاه تخصصی با امکانات بیمارستانی در یکی از این سه حوزه احداث شود ؟ آیا فریادهای از سر درد امام جمعه قلعه رئیسی را نشنیدید ؟ احداث یک درمانگاه تخصصی با امکانات مگر چقدر هزینه دارد ؟ جناب آقای دکتر کلانتری استاندار محترم استان و نماینده محترم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی مردم این سه حوزه شدیدا به احداث این مرکز نیازمندند و تلاش کنید با اخذ مجوزهای لازم زمینه احداث آن فراهم شود.

****ورزشگاه قلعه رئیسی ؛ پروژه ای که همچنان ناتمام است

جناب استاندار و مدیر کل ورزش وجوانان استان ؛ تیم فوتبال اتحاد قلعه رئیسی و سایر تیم های فوتبال این منطقه هنوز زمین بازی ندارند و این برای این منطقه محروم بحران بزرگی است و حتمن در جریان هستید که تیم شهرداری ماهشهر در جام حذفی رقیب اتحاد قلعه رئیسی بود و به دلیل نداشتن زمین بازی این مسابقه در دهدشت برگزار شد که اتفاق قشنگ و جالبی نبود و معلوم نیست پروژه ورزشگاه فوتبال قلعه رئیبسی چرا و به چه دلیل این همه کش داده شد و هر سال وعده جدید و خبری جدید و باز خلف وعده و ناتمام ماندن این پروژه ورزشی ….جوانان این منطقه محروم حق دارند که یک زمین مناسب با حداقل امکانات برای انجام مسابقه و بازی داشته باشند و عاجزانه درخواست داریم نسبت به اختصاص بودجه و تکمیل این پروژه اقدام کنید.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :