پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

با پیگیری و تاکید فرماندار کهگیلویه و با برگزاری جلسات فراوان سرانجام قرار است طرح باز آفرینی شهری دهدشت به نتیجه برسد.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”،این پروژه از لحاظ اعتبار، سطح زیربنا و زمین آن به عنوان پروژه محرک شهر دهدشت  با اعتبار ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان یکی از بزرگترین طرح های عمرانی استان است.

علی رضا اتابک فرماندار کهگیلویه برای به نتیجه رسیدن این طرح که نقش مهمی در زیبا سازی شهر دهدشت و ساماندهی بازار روز دارد اصرار به حقی دارد و تلاش دارد  با ایجاد شرایطی مناسب وبا  استفاده از تمام ظرفیت های شهرستان نسبت به به نتیجه رسیدن آن با برگزاری جلسات و شروع عملیات آن اقدام کند.

علیرضا اتابک عنوان کرد:در خصوص جا به جایی بازاریان برای شروع طرح،محوطه یک مدرسه راتهیه کردیم و اعتقاد براین است پیش زمینه ای ایجاد کردیم که تا اندازه ای به رضایت نزدیک شدند.
اتابک اعضای شورای شهر را خطاب قرار داد و گفت:راست و حسینی اعلام کنید که موافق اجرای طرح هستید یا خیر،تکلیف ما را مشخص کنید،اگر فکر می کنید این پروژه اجرا شود و مردم ضرر می کند چرا انجام دهیم،اگر هم موافقید باید همه پشتکار داشته باشیم نه برویم در بازار مردم را بیاوریم،بگویم شما مقاومت کنید یک جلسه ای می گیرند و تمام می شود این عزم اراده یک مدیریت شهری را متزلزل می کند ما نباید به این سمت برویم.
و ی افزود: باید یک نگاه توسعه ای داشته باشیم نه نگاهی که بگویم متنفع می شوم و چهار روزی رایی جمع می کنیم اینجوری نباید باشد.

نهایتا قرارشد مکان آموزشی متعلق به آموزش و پرورش نزدیک به بازار روز با ایجاد تفاهم نامه همکاری بین شهرداری و آموزش وپرورش برای این کار در نظر گرفته شود و  آغاز این طرح مهم کلید خورده و عملیات جابه جایی و ساخت آغاز شود.

شهردار دهدشت می‌گوید که بازآفرینی شهری از طرح‌های مهم در رونق و توسعه شهر است و پروژه ساماندهی بازار روز در این طرح در اولویت خواهد بود.

اسفندیار برخه با اشاره به اینکه بازارروز فعلی گرفتار مشکلاتی از قبیل کمبود فضای فیزیکی و ایجاد ترافیک در مرکز شهر است، افزود: در احداث بازار جدید امکانات خوبی از جمله پارکینگ، بازار و مجتمع فرهنگی در نظر گرفته شده است.

برخه از اختصاص پنج هزار و ۶۰۰ متر مربع زمین برای احداث بازار جدید خبر داد و گفت که اداره کل راه و شهرسازی مجری طرح است.

شهردار و معاون شهرداری دهدشت با حضور در دفتر مدیر آموزش وپرورش برای انعقاد قرارداد همکاری حضور یافته و ساز و کارهای لازم را برای شروع همکاری تدوین کردند.

اسفندیار برخه این طرح را مختص کل شهرستان دانست و اجرای آن را قدم مهمی در جهت توسعه شهر می داند و خواستار همکاری همه نهادها و ادارات شد و مدیر آموزش وپرورش نیز برای شروع این کار از آمادگی آموزش وپرورش گفت و تاکید کرد ؛ در هر جایی لازم باشد آموزش وپرورش برای همکاری پیش قدم است و در طرح باز آفرینی این آمادگی را داریم با حفظ منافع آموزش وپرورش همکاری کنیم.

در این جلسه مقرر شد ساختمان هنرستان مطهر جهت اسکان موقت بازاریان در نظر گرفته شود و شهرداری و آموزش وپرورش قرارداد همکاری در این زمینه منعقد و عملیات طرح بازآفرینی آغاز شود.

همکاری آموزش وپرورش شهرستان در کنار تلاش پیگیر شهرداری و شورای شهر با محوریت و تلاش فرماندار شهرستان می تواند این گره بزرگ را باز کرده و ضمن حفظ اعتبار اولیه و آغاز عملیات زمینه جذب اعتبارات بعدی را فراهم کنند چیزی که خواست مردم دهدشت و دغدغه رسانه های شهرستان است.

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :