پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

یک موضوع ساده و این همه التهاب عجیب به نظر می رسد ! به راستی داستان قسم نماینده فعلی کهگیلویه چیست و چرا به هر بهانه ای تاجگردون و رسانه ها به مانند چماقی به سر نماینده و مردم حوزه انتخابیه اش می کوبند !؟ آیا قسم نماینده کهگیلویه حجت شرعی عدم حضورش در انتخابات بود !

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”،تحلیلگران سیاسی معتقدند در مورد سیاست نه نمی شود بر اساس گذشته قضاوت کرد و نه بر اساس آینده و آنچه مبنا و معیار است شرایط زمان فعلی است و لاغیر که اگر چنین باشد امروز حسن روحانی اصولگرا نباید با رای اصلاح طلبان رئیس جمهور می شد.ماجرای قسم نماینده کهگیلویه قبل از انتخابات هفت اسفند و ایجاد شائبه های بسیار باعث شد وی از دفتر مقام معظم رهبری در این مورد کسب تکلیف کند که بنا بر آنچه دفتر نماینده کهگیلویه اعلان شده نظر وی مثبت بودبه همین بهانه مشاور رسانه ای دفتر نماینده کهگیلویه با ارسال یادداشتی پیراموش این حاشیه جوابیه ای منشر کرده که عینا منتشر می شود.

ماجرای سوگند سردار هاشمی پور در امامزاده میر سالار (ع)
و استفتاء آن از مقام معظم رهبری در سال ۹۳

بسم الله الرحمن الرحیم

«لٰا یُؤٰاخِذُکُمُ اللّٰهُ بِاللَّغْوِ فِی أَیْمٰانِکُمْ»
«خداوند شما را به سوگندهای بیهوده و ناسنجیده‌تان بازخواست نمی‌کند»

قبل از پرداختن به موضوع ذکر یک نکته به عنوان مقدمه و به این دلیل که مورد اتفاق عموم می باشد ضروری و قابل توجه است.

متنفع شدن مردم از حیث انجام امورات عمومی و کارهای زیرساختی و عام المنفعه، بکارگیری و اشتعال هزاران جوان در سطوح مختلف، شائبه ی حضور سردار هاشمی پور در انتخابات نمایندگی مجلس شورای اسلامی را در پی داشت.

همین نکته کافی بود تا موضوع توسط جناح های سیاسی به اشکال مختلف دامن زده شود.تا جایی که محور بحث نشست های سیاسیون قرار گرفت و رسانه ها نیز به آن پرداختند.

هرچه زمان انتخابات نزدیک تر می شد دامنه ی بحث گسترش می یافت به گونه ای که فشار سیاسیون حلقه را بر خدمت رسانی مدیر عامل قرارگاه سازندگی خاتم ( هاشمی پور) تنگ تر می کرد.

در کسوت مقدس پاسداری بود با خود عهد بسته بود که تا خدمت سازمانی اش پایان نیافته به کسوت دیگری نیندیشد.

فشار شائبه ی حضور در انتخابات، تمام امورات زندگی اش را تحت شعاع قرار داده بود و این شد که در صحن امامزاده میرسالار (ع) سوگند یاد نمود.

قبل از هر توضیحی فحوای کلام و نحوه سوگند یاد کردن هاشمی پور، خود گویای فشاری است که بر وجودش سنگینی می کرد.

لحن کلامش نشانه ی نبود قصد جدی در ادای سوگند و تنها برای رهایی از اتهام و حرف و حدیث دیگران دارد.

نهایتا پس از بازنشستگی در سال ۹۳ و به دلیل سیل درخواست های مردمی برای حضور در صحنه انتخابات، وظیفه دانست جهت کسب تکلیف، موضوع سوگند را کتبا به دفتر مقام معظم رهبری مکاتبه و پس از آن به فتوای مرجع عالیقدر خود عمل نماید.

حال جهت تنویر افکار عمومی و در پاسخ به کسانیکه صرفا این موضوع را به اصطلاح پیراهن عثمان کرده و به منظور بهره برداری و رسیدن به مطامع سیاسی خویش با سوء استفاده از باورهای دینی عامه ی مردم بر طبل آن می کوبند تا شاید در این رهگذر به نوایی برسند.
واقعیت امر به انضمام تصویر استفتاء از دفتر مقام معظم رهبری در اختیار عموم قرار می گیرد.
بی شک، آیه ی طلیعه کلام پاسخ گویایی است به آنانی که خارج از شرع و اخلاق به این مسئله دامن می زنند.

سید حسین رهی

مشاور رسانه ای سردار هاشمی پور

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :