پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

جلسه هم اندیشی هفته پدافند غیر عامل در آموزش و پرورش دهدشت برگزار شد.

به گزارش“پایگاه خبری تحلیلی صبح خرد”،علی پورک پور گفت : پدافند غیر عامل از موضوعات مهمی است که آموزش وپرورش با توجه به ظرفیت و پتانسیلی که دارد باید با برنامه ریزی در جهت نهادینه کردن فرهنگ پدافند غیر عامل تلاش کند.

وی در تعریف پدافند غیر عامل گفت  : پدافند غیر عامل به مجموعه اقدامات غیر مسلحانه ای که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدها و اقدامات نظامی دشمن می شود و هفته پدافند غیر عامل از ۸ آبان تا ۱۴ آبان ماه ادامه دارد.

مدیر آموزش وپرورش گفت : شعار امسال هفته پدافند غیر عامل “مقاومت و بازدارندگی با رونق تولید” است و مانور پدافند غیر عامل با همکاری آموزش و پرورش ، هلال احمر ،سپاه ،فوریت های پزشکی در  مدرسه دخترانه مائده برگزار می شود.

پورک پور گفت : آموزش وپرورش دهدشت برنامه های متنوعی برای این هفته دارد که درج عنوان هفته پدافند در سربرگ نامه های اداری ، حضور کارکنان ستادی در مدارس برای تشریح اهداف پدافند غیر عامل ، ارسال بخشنامه به تمامی مدارس برای توجیه ،تشریح و برگزاری مانور و ارائه موضوع هفته پدافند غیر عامل در ساعت درس انشا از جمله این موارد است.

وی گفت : تلاش می کنیم رزمایش سایبری با هدف آمادگی در مقابل حملات فضای اینترنتی امسال با حضور نیروهای نظامی و انتظامی در محل اتاق سرور اداره و برگزاری صبحگاه با حضور فرماندهی نیروی انتظامی برگزار شود.

  

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :